Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

SZKOŁA REŻYSERII

Szkoła Reżyserii

SZKOŁA REŻYSERII to intensywny, siedmiomiesięczny program, zakończony DYPLOMEM. Słuchacze uzyskają podstawowe umiejętności w zakresie reżyserii teatralnej oraz autorskiej realizacji różnorodnych form inscenizacji (film, teatr plastyczny). Zajęcia prowadzone są przez wyśmienitych wykładowców z wieloletnim doświadczeniem.

 • Początek zajęć: styczeń 2023. Szczegółowy plan zjazdów poniżej.
 • Kierunek zaoczny, 2 weekendy/miesiąc po ok. 20 godzin lekcyjnych (45 min) na zjazd.
 • Ilość miejsc ograniczona – 10 osób.
 • Obowiązuje rozmowa kwalifikacyjna – zasady rekrutacji.
 • Szkoła adresowana jest do osób, które:
  • Prowadzą teatry młodzieżowe i studenckie lub zajmują się teatrem profesjonalnym.
  • Prowadzą projekty artystyczne i edukacyjne związane z teatrem, sztuką i kulturą.
  • Pragną rozpocząć studia reżyserskie w szkołach teatralnych i filmowych.
 • Do dyspozycji słuchaczy: sala teatralna, studio nagrań, sala baletowa, sala dedykowana do castingów, studia fotograficzne.
 • Szkoła umożliwia współpracę ze studentami kierunków aktorstwo i projektowanie ubioru, co pozwoli na zdobycie praktycznych umiejętności w pracy z aktorem bądź scenografem.
 • Szkoła Reżyserii jest częścią Szkoły Aktorskiej SPOT, która jest zarejestrowana w Centrum Edukacji Artystycznej w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
 • Szkoła dostarcza funkcjonalnych narzędzi niezbędnych w zawodzie reżysera, pomaga również budować bazę teoretycznej i praktycznej wiedzy, związanej z teatrem i filmem jako dziełem sztuki.

Rekrutacja do Szkoły Reżyserii – kliknij tutaj
Program zajęć i wykładowcy 2023- kliknij tutaj
Opinie absolwentów

CELE EDUKACYJNE

Zawód reżysera opiera się na praktyce. Najważniejszą zdolnością reżysera jest umiejętność krystalizacji własnych wizji. Dlatego też program Szkoły opiera się na dostarczeniu narzędzi takich jak umiejętność:

 1. Kreacji świata, w którym będą poruszać się aktorzy.
 2. Przełożenia pomysłów reżyserskich na zadania aktorskie.
 3. Podjęcia twórczego dialogu z aktorem.
 4. Komponowania scen pod względem: rytmu, znaczeń, puent.
 5. Intermedialnego tworzenia dzieła – zdolność przedkładania pomysłów na scenografię, muzykę, światło. Warsztat scenograficzny.
 6. Zbudowania profesjonalnego egzemplarza reżyserskiego i jego obronę.

Spotkanie z producentem teatralnym przybliży słuchaczom podstawy marketingu w kulturze, tematykę związana z pozyskiwaniem grantów, sponsorów.

Istotnym elementem programu Szkoły jest poznanie twórczości najważniejszych reżyserów teatralnych i ich metod pracy. Umożliwią to warsztaty Masterclass, polegające na pracy z cenionymi reżyserami, scenografem, choreografem, dramaturgiem i kompozytorem (m.in. Jakub Porcari, Szymon Bogacz, Jacek Owczarek). Dzięki temu studenci poznają szerokie spojrzenie na możliwości realizacji pracy zawodowej.

Ostatnim etapem nauki w Szkole reżyserii będzie samodzielne przygotowanie pokazu teatralnego – sceny lub  krótkiego spektaklu, podczas którego studenci będą pracować pod kierunkiem doświadczonego pedagoga-reżysera.

Każdy ze słuchaczy otrzymuje dyplom zaliczenia programu w Szkole Reżyserii, zawierający zakres tematyczny i godzinowy. Warunkiem zaliczenia jest obecność na wszystkich zjazdach. W wyjątkowych wypadkach np. choroba słuchacza potwierdzona świadectwem lekarskim obowiązuje zdanie kolokwium z zakresu tematycznego opuszczonych zajęć co będzie się wiązało z dodatkowymi kosztami.

 

 

Call Now ButtonZadzwoń teraz