Szkoła Wnętrz i PrzestrzeniSzkoła Wnętrz i Przestrzeni
Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Szkoła Wnętrz i Przestrzeni

UCZ SIĘ U NAJLEPSZYCH/

projektowanie wnetrz

Szkoła Wnętrz i Przestrzeni (SWP) – od 2004 roku

Обучение на русском языке – смотри здесь

Szkoła Wnętrz i Przestrzeni umożliwia swoim absolwentom podjęcie wyższych studiów na poziomie BA,Ma lub PhD – zaprzyjaźniona uczelnia to University of the Creative Arts w Wielkiej Brytanii.
Szkoła uprawnia do otrzymania wizy.

Absolwenci otrzymują dyplom z tytułem PROJEKTANT I DEKORATOR WNĘTRZ, który wydawany jest także w wersji anglojęzycznej, uwzględniający wymogi Unii Europejskiej.

 • Szkoła Wnętrz i Przestrzeni (dzienne/zaoczne)

  Nauka w naszej szkole trwa dwa lata i odbywa się w trybie dziennym  i zaocznym (18 zjazdów w ciągu roku, około 18 h lekcyjnych w trakcie zjazdu, zjazdy sobota-niedziela, co dwa tygodnie). Rok szkolny trwa od października do czerwca włącznie. Nadzór pedagogiczny nad działalnością szkoły sprawuje Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego.  Szkoła Wnętrz i Przestrzeni ze względu na wysoki poziom to świetna alternatywa dla studiów projektowania wnętrz. W celu uzupełnienia wiadomości zapisują się do niej również absolwenci i studenci kierunków architektura wnętrz i architektura wyższych uczelni. Szkoła funduje stypendium dla najlepszego słuchacza SWP – warunki w zakładce rekrutacja.

  Projektowanie przestrzeni to odpowiedzialność – za bezpieczeństwo, samopoczucie i piękno. W Szkole Wnętrz i Przestrzeni wyśmienicie wykwalifikowana kadra dzieli się ze studentami sposobami na tworzenie bezpiecznych, przyjaznych i pięknych wnętrz spełniających wszelkie wymogi. Zajęcia to przestrzeń otwartej dyskusji o potrzebach, pragnieniach i możliwościach. Prace studentów to pole dla nieograniczonej wyobraźni, innowacyjności i kreatywności. Zobacz najlepsze projekty studentów SWP – prace studentów i dyplomy.

  Już w trakcie nauki studenci szkoły projektowania wnętrz mają okazję do podejmowania ciekawych zadań projektowych pod kierunkiem wykładowców będących aktywnie działającymi projektantami. Nasi słuchacze uczestniczyli już w licznych takich przedsięwzięciach, m.in. w projektowaniu luksusowych apartamentów „Konstelacja” w Krakowie czy przygotowaniu wizualizacji dla organizacji United Creativity, zajmującej się promocją fotografii – zobacz videoDużym urozmaiceniem procesu kształcenia są szkolenia, które na zaproszenie szkoły realizują największe światowe koncerny zajmujące się projektowaniem mebli i wyposażenia wnętrz. Co roku organizujemy również wyjazd do Mediolanu na największe targi dizajnu na świecie iSaloni, które ukazują najnowsze tendencje w projektowaniu wnętrz.

  A ponadto Szkoła Wnętrz i Przestrzeni :

  • jest organizatorem ZAPROJEKTOWANYCH. Krakowskich spotkań z dizajnem.
  • To najlepsza szkoła projektowania wnętrz, jeżeli chcesz zbudować profesjonalne portfolio i szybko podjąć pracę w zawodzie.
  • Ponad 55% słuchaczy podejmuje naukę w SWP na skutek rekomendacji znajomych, absolwentów szkoły, ludzi z branży, znanych mediów i dziennikarzy
  • To wysoka jakość kształcenia –  bardzo dobre kompleksowe przygotowanie do pracy w zawodzie umożliwia samodzielną działalność na rynku freelancerskim, a ceniony dyplom otwiera drzwi do zatrudnienia w biurach i firmach projektowych.
  • To uczelnia z 10-letnią tradycją, stale podnosząca poziom i modyfikująca program do aktualnych potrzeb rynku
  • Wybierana również jako szkoła podyplomowa przez osoby posiadające wyższe wykształcenie lub studiujące równolegle na innych uczelniach, w tym również artystycznych.
  • Otwarta jest dla słuchaczy zagranicznych i co roku naukę podejmuje liczna grupa uczniów z całego świata.

  Szkoła Wnętrz i Przestrzeni -projekt Justyna Podczasiprojekt pawilonu wystawienniczego dla firmy Krosno S.A zaprojektowany przez absolwentkę SWP Justynę Podczasi, zrealizowany na Targi Szkła we Frankfurcie

  •  Absolwenci znajdują zatrudnienie w biurach architektonicznych, firmach deweloperskich i u dużych dystrybutorów elementów wyposażenia wnętrz, którzy oprócz sprzedaży oferują klientom  również pomoc w zaprojektowaniu przestrzeni. Wielu zakłada własne pracownie projektowe na terenie całego kraju – Warszawa, Kraków, Katowice, Łódź, Wrocław, Częstochowa oraz w licznych miejscowościach Polski Południowej: Rzeszów, Bielsko-Biała, Zakopane, Tarnów, Nowy Sącz, Opole, Sosnowiec, Lublin, Gliwice, Przemyśl, Sanok, Radom, Nowy Targ, Brzesko, Gorlice. Więcej informacji – patrz absolewnci.
  • W okresie letnim szkoła organizuje wakacyjne kursy: projektowanie wnętrz, architektura wnętrz, kurs 3dsMax, kurs Adobe Photoshop.
  • Ze względu na warsztatowy charakter zajęć i indywidualne podejście do każdego słuchacza, ilość miejsc w szkole jest ograniczona.

  Filmik z zajęć w SWP

   

  Zapraszamy również do Szkoły Visual Merchandisingu.

 • projektowanie wnetrzmakiety3dsmaxkompozycjapodstawy-projtechniki-prezmebelstruktury-wizualnewystawienictwoperspektywaupcyklingrysunek-archrysunek

 • Szczegóły dotyczące rekrutacji – kliknij tutaj


 • Program szkoły projektowania wnętrz obejmuje następujące przedmioty: kompozycja, perspektywa, struktury wizualne, podstawy projektowania, architektura wnętrz z trzema wykładowcami, projektowanie mebla, materiałoznawstwo, pracownia komputerowa 3dsMax, pracownia komputerowa (CorelDRAW, Photoshop), techniki prezentacji, makiety, wystawiennictwo, podstawy fotografii, przestrzenie kultury, zagadnienia sztuki współczesnej, historia wnętrz i mebla, język angielski oraz kurs rysunku architektonicznego i kurs rysunku odręcznego.

  Zapewniamy najwyższej klasy kadrę wykładowców oraz wdrażamy słuchaczy do pracy z wykorzystaniem nowoczesnych programów komputerowych (CorelDRAW, Adobe Photoshop, 3dsMax). Pracownie komputerowe wyposażone są w najnowszy sprzęt i oprogramowanie dofinansowane przez Unię Europejską w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013, współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

  Prace dyplomowe absolwentów Szkoły Projektowania Wnętrz w wielu wypadkach wykonywane są na konkretne zlecenie kontrahenta wymagającego całościowego opracowania tematu. Tym samym stają się one pierwszą realizacją projektanta i znaczącym punktem w jego portfolio.

  Oferujemy  znakomite warunki lokalowe w centrum historycznym Krakowa, dwa własne budynki o łącznej powierzchni 2800 m2 ze świetnie wyposażonymi pracowniami krawiecką, biżuterii, nakryć głowy, malarską, dwoma pracowniami komputerowymi, studiem fotograficznymOd 2009 roku słuchacze mogą korzystać z internetowej platformy informacyjnej, gdzie po zalogowaniu się na swoje konto mają dostęp do najważniejszych informacji oraz aktualnych planów zajęć

  .Szkoła-Wnetrz-i-PrzestrzeniCS5_Design_Premium_mnemonic

  Programy graficzne ADOBE dla słuchaczy KSA ze zniżką 80% – przeczytaj jak kupić

  • Do szczególnych wydarzeń należą wizyty znanych światowych projektantów, m.in. odwiedził nas: Mark Bickerstaffe, szef grupy projektowej koncernu Kohler.
  • Szkoła Wnętrz i Przestrzeni jest głównym organizatorem festiwalu „Zaprojektowani. Krakowskie spotkania z dizajnem” w ramach którego wykłady prowadzili m.in. Zuzanna Skalska, Oskar Zięta, Sebastiaan Wolzak, Timo de Rijk, Arne Hendriks
  • Studenci biorą także udział w konkursach organizowanych przez producentów elementów wyposażenia wnętrz (Koło, Hansgohe, Huppe i inne)
  • Do Szkoły Wnętrz i Przestrzeni przyjeżdżają na wyjazdy studyjne studenci z uczelni o podobnym profilu z Holandii, Niemiec i Słowacji.
  • Prace studentów SWP są prezentowane na wielu wystawach w kraju i za granicą (Niemcy, Grecja)

  DSC_0126

 • mgr sztuki Grzegorz Garcarz

  wykladowcy (37)

  Wykładowca pracowni komputerowej (3DsMax), wystawiennictwa, kompozycji i perspektywy. Absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie (wydział Architektury Wnętrz, kierunek Wystawiennictwo). Autor projektów wnętrz, biur i przestrzeni targowych. Jest czynnym projektantem wnętrz i projektantem plastycznym. Jego pasją oprócz projektowania wnętrz jest spadochroniarstwo wyczynowe.

  mgr sztuki Alfred Marek

  alfred

  Wykładowca projektowania wnętrz, projektowania mebla i pracowni komputerowej (CorelDRAW). Ukończył Wydział Wzornictwa Przemysłowego na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Od 1980 do 2013 roku wykonał i zrealizował ponad 2100 projektów, na które złożyły się m.in. projekty wnętrz i mebli dla banków, restauracji, sklepów i biur, projekty produktów, wystawiennictwa i wnętrz m.in dla Ramon Soler Hiszpania, Kohler USA, RAF Włochy, Lutron USA, Nowy Styl Polska, Excellent Polska, Huppe Niemcy, projekt wnętrz Muzeum Drogownictwa w Szczucinie. Wielokrotnie prezentował swoje projekty na wystawach zbiorowych i indywidualnych, np. na biennale plakatu w Katowicach, w galerii Pryzmat ZPAP w Krakowie, w galerii Sukiennice w Krakowie (wystawa indywidualna).

  dr inż. arch. Marcin Petelenz

  620x (26)

  wykładowca podstaw projektowania wnętrz i budownictwa. Absolwent Politechniki Krakowskiej na Wydziale Architektury. Tytuł doktora otrzymał w 1988 roku, z wyróżnieniem broniąc rozprawę doktorską. Od 1978 roku wykładowca na w Instytucie Architektury i Planowania Wsi na Politechnice Krakowskiej. Wielokrotnie nagradzany przez Rektora PK za działalność naukowo-badawczą oraz dydaktyczną. Równolegle z pracą na Politechnice Krakowskiej prowadzi własną działalność projektową. W swoim dorobku posiada wiele publikacji naukowych, wiele zrealizowanych indywidualnych projektów architektonicznych, oraz wygranych i wyróżnień w konkursach architektonicznych.

  mgr sztuki Andrzej Peller

  620x (13)

  Wykładowca kompozycji, rysunku oraz perspektywy. Ukończył studia na Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie. Dyplom uzyskał na Wydziale Architektury Wnętrz w roku 1966. Od 1975 roku pracownik naukowo-dydaktyczny ASP w Krakowie na Wydziale Architektury Wnętrz i na Wydziale Rzeźby. Autor projektów i kilkudziesięciu realizacji w zakresie architektury wnętrz. Uprawia rysunek i malarstwo akwarelowe oraz grafikę użytkową. Prace prezentował na licznych wystawach indywidualnych i zbiorowych. Członek Związku Polskich Artystów Plastyków.

  mgr sztuki Łukasz Bieniek

  Łukasz bieniek

  Wykładowca przedmiotów struktury wizualne, kompozycja i przestrzenie kultury w Szkole Wnętrz i Przestrzeni oraz Szkole Kreatywnej Fotografii. Ukończył malarstwo sztalugowe oraz tkaninę unikatową na krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych. Autor wielu publikacji naukowych poświęconych sztuce. Prezentował swoje prace na wielu wystawach zbiorowych i indywidualnych.

  mgr sztuki Monika Mroczkowska-Białasik

  wykladowcy (49)

  Wykładowca projektowania wnętrz i fotografii w Szkole Wnętrz i Przestrzeni oraz fotografii architektury i eksperymentalnej w Szkole Kreatywnej Fotografii. Ukończyła Wydział Architektury oraz Wydział Grafiki (kierunek fotografia) na krakowskiej ASP. Prowadzi własne studio projektowania wnętrz, autorka wielu projektów i realizacji restauracji, hoteli, sklepów i domów prywatnych. Swoje fotografie prezentowała na wielu wystawach zbiorowych i indywidualnych.

  mgr sztuki Piotr Białasik

  bialasik

  Wykładowca technik prezentacji oraz historii wnętrz i mebla. Ukończył krakowską Akademię Sztuk Pięknych (Wydział Grafiki). Wykłada również na Uniwersytecie Jagiellońskim. Wraz z żoną, Monika Mroczkowską-Białasik prowadzi studio projektowe. Uczestnik wielu wystaw zbiorowych.

  mgr Wiesław Okarma

  wykładowca rysunku odręcznego i rysunku architektonicznego. Absolwent Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej. Czynny projektant wnętrz, specjalizuje się
  w zabudowie usługowej, mieszkaniowej i przemysłowej. Prowadzi również badania architektoniczne w zakresie obiektów  i zespołów zabytkowych.

  dr Antoni Szoska

  zdjęcie starszego wykladowcy

  Wykładowca zagadnień sztuki współczesnej. Absolwent Krakowskiej ASP (Wydział Grafiki)oraz Uniwersytetu Jagiellońskiego (Wydział Socjologii). Wykładowca socjologii kultury na ASP, promotor prac magisterskich na ASP. Tytuł doktora uzyskał w 2008 roku.  Krytyk, artysta performer, uczestnik międzynarodowych i krajowych spotkań artystów performance. Członek Stowarzyszenia Artystycznego Fort Sztuki.

   mgr Katarzyna Cieślawska

 • Najlepszych absolwentów i słuchaczy szkoła projektowania wnętrz  promuje w artykułach prasowych, programach telewizyjnych i radiowych oraz pośredniczy w ich kontaktach z mediami. Promocja słuchaczy i absolwentów realizowana jest przez:

  • współpracę z United Creativity, organizatorem międzynarodowych wystaw fotograficznych w Polsce i Wielkiej Brytanii
  • organizację wystawy podyplomowej Fotoprzestrzenie zobacz zdjecia
  • organizację wystaw końcoworocznych zobacz zdjęcia

  wystawy sklejanka

  • organizację wystaw ze współpracującymi z Krakowskimi Szkołami Artystycznymi (KSA) instytucjami takimi jak Empik, salon wyposażenia wnętrz Excellent, salon KOŁO, Galeria Kazimierz, Gazeta Cafe, Factory,
  • zapewnienie szerokiego patronatu medialnego indywidualnym wystawom dyplomowym

  Monika-Woźniak-9

 • Kliknij, aby poznać szczegóły:
  >>Kurs: architektura wnętrz

 • Aby zapoznać się z opiniami absolwentów – kliknij tutaj

 • Facebook Szkoły Wnętrz i Przestrzeni – kliknij tutaj

 • Instagram Krakowskich Szkół Artystycznych – kliknij tutaj

 • TUBA to bezpłatny magazyn dla zainteresowanych modą, dizajnem, fotografią i teatrem. Przybliża dokonania młodych twórców, publikuje wywiady, informuje o najciekawszych wydarzeniach. Pełen przydatnych informacji dla ludzi z aspiracjami artystycznymi, interesujący także dla osób spoza „branży”.
  Wiecej infomacji oraz magazyny do pobrania na: https://issuu.com/krakowskie_szkoly_artystyczne

   

  tuba-12tuba-11 Tuba 10 okladkatuba okladka tuba_2013_netTUBA 2012tuba_06_Page_01tuba 05TUBA 04tuba03tuba 02tuba01