Szkoła Wnętrz i PrzestrzeniSzkoła Wnętrz i Przestrzeni
Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Szkoła Wnętrz i Przestrzeni

UCZ SIĘ U NAJLEPSZYCH/

projektowanie wnetrz

Szkoła Wnętrz i Przestrzeni (SWP) – od 2004 roku

Обучение на русском языке – смотри здесь

Szkoła Wnętrz i Przestrzeni umożliwia swoim absolwentom podjęcie wyższych studiów na poziomie BA,Ma lub PhD – zaprzyjaźniona uczelnia to University of the Creative Arts w Wielkiej Brytanii.
Szkoła uprawnia do otrzymania wizy.

Absolwenci otrzymują dyplom z tytułem PROJEKTANT I DEKORATOR WNĘTRZ, który wydawany jest także w wersji anglojęzycznej, uwzględniający wymogi Unii Europejskiej.

O szkole Pracownie  Dyplomy   Opinie absolwentów o SWP  Rekrutacja  Program  Wykładowcy  Współpraca międzynarodowa  Promocja  Kurs architektury wnętrz   Magazyn TUBA    Facebook SWP    Instagram KSA

Szkoła Wnętrz i Przestrzeni (dzienne/zaoczne)

Nauka w naszej szkole trwa dwa lata i odbywa się w trybie dziennym  i zaocznym (18 zjazdów w ciągu roku, około 18 h lekcyjnych w trakcie zjazdu, zjazdy sobota-niedziela, co dwa tygodnie). Rok szkolny trwa od października do czerwca włącznie. Nadzór pedagogiczny nad działalnością szkoły sprawuje Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego.  Szkoła Wnętrz i Przestrzeni ze względu na wysoki poziom to świetna alternatywa dla studiów projektowania wnętrz. W celu uzupełnienia wiadomości zapisują się do niej również absolwenci i studenci kierunków architektura wnętrz i architektura wyższych uczelni. Szkoła funduje stypendium dla najlepszego słuchacza SWP – warunki w zakładce rekrutacja.

Projektowanie przestrzeni to odpowiedzialność – za bezpieczeństwo, samopoczucie i piękno. W Szkole Wnętrz i Przestrzeni wyśmienicie wykwalifikowana kadra dzieli się ze studentami sposobami na tworzenie bezpiecznych, przyjaznych i pięknych wnętrz spełniających wszelkie wymogi. Zajęcia to przestrzeń otwartej dyskusji o potrzebach, pragnieniach i możliwościach. Prace studentów to pole dla nieograniczonej wyobraźni, innowacyjności i kreatywności. Zobacz najlepsze projekty studentów SWP – prace studentów i dyplomy.

Już w trakcie nauki studenci szkoły projektowania wnętrz mają okazję do podejmowania ciekawych zadań projektowych pod kierunkiem wykładowców będących aktywnie działającymi projektantami. Nasi słuchacze uczestniczyli już w licznych takich przedsięwzięciach, m.in. w projektowaniu luksusowych apartamentów „Konstelacja” w Krakowie czy przygotowaniu wizualizacji dla organizacji United Creativity, zajmującej się promocją fotografii – zobacz videoDużym urozmaiceniem procesu kształcenia są szkolenia, które na zaproszenie szkoły realizują największe światowe koncerny zajmujące się projektowaniem mebli i wyposażenia wnętrz. Co roku organizujemy również wyjazd do Mediolanu na największe targi dizajnu na świecie iSaloni, które ukazują najnowsze tendencje w projektowaniu wnętrz.

A ponadto Szkoła Wnętrz i Przestrzeni :

  • jest organizatorem ZAPROJEKTOWANYCH. Krakowskich spotkań z dizajnem.
  • To najlepsza szkoła projektowania wnętrz, jeżeli chcesz zbudować profesjonalne portfolio i szybko podjąć pracę w zawodzie.
  • Ponad 55% słuchaczy podejmuje naukę w SWP na skutek rekomendacji znajomych, absolwentów szkoły, ludzi z branży, znanych mediów i dziennikarzy
  • To wysoka jakość kształcenia –  bardzo dobre kompleksowe przygotowanie do pracy w zawodzie umożliwia samodzielną działalność na rynku freelancerskim, a ceniony dyplom otwiera drzwi do zatrudnienia w biurach i firmach projektowych.
  • To uczelnia z 10-letnią tradycją, stale podnosząca poziom i modyfikująca program do aktualnych potrzeb rynku
  • Wybierana również jako szkoła podyplomowa przez osoby posiadające wyższe wykształcenie lub studiujące równolegle na innych uczelniach, w tym również artystycznych.
  • Otwarta jest dla słuchaczy zagranicznych i co roku naukę podejmuje liczna grupa uczniów z całego świata.

Szkoła Wnętrz i Przestrzeni -projekt Justyna Podczasiprojekt pawilonu wystawienniczego dla firmy Krosno S.A zaprojektowany przez absolwentkę SWP Justynę Podczasi, zrealizowany na Targi Szkła we Frankfurcie

  •  Absolwenci znajdują zatrudnienie w biurach architektonicznych, firmach deweloperskich i u dużych dystrybutorów elementów wyposażenia wnętrz, którzy oprócz sprzedaży oferują klientom  również pomoc w zaprojektowaniu przestrzeni. Wielu zakłada własne pracownie projektowe na terenie całego kraju – Warszawa, Kraków, Katowice, Łódź, Wrocław, Częstochowa oraz w licznych miejscowościach Polski Południowej: Rzeszów, Bielsko-Biała, Zakopane, Tarnów, Nowy Sącz, Opole, Sosnowiec, Lublin, Gliwice, Przemyśl, Sanok, Radom, Nowy Targ, Brzesko, Gorlice. Więcej informacji – patrz absolewnci.
  • W okresie letnim szkoła organizuje wakacyjne kursy: projektowanie wnętrz, architektura wnętrz, kurs 3dsMax, kurs Adobe Photoshop.
  • Ze względu na warsztatowy charakter zajęć i indywidualne podejście do każdego słuchacza, ilość miejsc w szkole jest ograniczona.

Filmik z zajęć w SWP

 

Zapraszamy również do Szkoły Visual Merchandisingu.