Wykładowcy choreografii Wykładowcy choreografii
Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Wykładowcy choreografii

mgr sztuki Tomasz Gołębiowski

tomasz-gołębiowski
Wybitny choreograf, laureat Grand Prix na Ogólnopolskim Konkursie Choreograficznym. Na swoim koncie ma współpracę z wieloma polskimi i zagranicznymi choreografami, między innymi Feliksem Parnellem, Henrykiem Tomaszewskim, Conradem Drzewieckim, Kurtem Jooss czy Flemmingiem Flindtem. Tomasz Gołębiowski w zakresie reżyserii teatralnej i filmowej współpracował z Andrzejem Wajdą, Jerzym Jarockim i Jerzym Grotowskim, w zakresie muzyki z Kazimierzem Serockim, Krzysztofem Pendereckim i Zygmuntem Koniecznym, a w zakresie scenografii i kostiumów z Kazimierzem Wiśniakiem, Anną Sekułą czy Krzysztofem Pankiewiczem. W 2013 roku obchodzi 45-lecie pracy zawodowej.

mgr Anna Komosa

Wykładowca rytmiki i dydaktyki. Absolwentka Akademii Muzycznej w Krakowie, podyplomowych studiów na Wydziale Dyrygentury Chóralnej i Edukacji Muzycznej Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. Wydziału Kompozycji, Dyrygentury, Teorii Muzyki i Rytmiki Akademii Muzycznej w Poznaniu oraz Podyplomowego Studium Wychowania Fizycznego Carla Orffa Akademii Muzycznej w Warszawie. Od 2004 roku nauczyciel dyplomowany. Organizuje i uczestniczy w licznych koncertach, przedstawieniach i audycjach literacko-muzycznych. Od 1991 roku należy do międzynarodowego stowarzyszenia Wychowania Muzycznego ISME, w którym działa na rzecz rozwoju kultury polskiej. Jest kompozytorką piosenek dla dzieci i autorką tekstów. W uznaniu zasług – prócz licznych nagród, Anna Komosa otrzymała w roku 2012 medal „Zasłużony dla Kultury Polskiej” od Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za wieloletnią i oddaną pracę w sektorze kultury.

mgr Justyna Kaczmarska 

image

Absolwentka Akademii Muzycznej im. Bacewiczów w Łodzi na kierunku wokalno-aktorskim o specjalizacji choreografia i techniki tańca. Wiele lat związana z Teatrem „Słowa i Tańca” Jadwigii Klimkowicz. Podstawy baletowe zdobywała pod okiem Svietłany Gajdy w Krakowskiej Zawodowej Szkole Baletowej. Swój warsztaty taneczny szkoliła u wielu polskich oraz zagranicznych choreografów. Współpracuje z różnymi krakowskimi szkołami tanecznymi ucząc form nowoczesnych. Jest uznana artystką estradową, docenioną szeregiem nagród teatralnych jak i tanecznych m.in nagroda główna za role Mima w spektaklu „Kobiety” w reżyserii T.Łomnickiego podczas XXXVIII Festiwalu Małych Form Teatralnych w Andrychowie. Współchoreograf takich spektakli jak „ Homo Castingus” w reżyserii i choreografii Tomasza Gołębiowskiego, „Szkoła Marzeń” w reżyserii Mariusza Jasuwienasa W swoich kreacjach scenicznych odważnie poszukuje nowych form wyrażania się poprzez taniec, który jest dla niej nie tylko ruchem, lecz przekazywaniem emocji, ekspresji, sposobem na przenoszenie się w inny świat od rzeczywistości.

 

mgr Renata Furdyna

furdyna


Wykładowca wiedzy o tańcu. Aktorka m.in serialu 19+, teatrolog, animator kultury. Skończyła Wydział Teatru na Uniwersytecie im.Adama Mickiewicza w Poznaniu, Państwowe Pomaturalne Studium Kształcenia Animatorów Kultury w Ciechanowie na wydziale teatru, absolwentka Szkoły Aktorskiej SPOT.  Zagrała w wielu produkcjach telewizji TVN np “Julia”, “W11″ – stała rola prokuratora,” Detektywi”- różnorodność postaci i produkcjach filmowych, między innymi “Bokser”, “Rysa”, “Paczuszka” i inne. Pracowała z Tomaszem Blachnickim, Sławomirem Pstrągiem, Michałem Rosą, Marcinem Głowackim, Anną Plutecką, Reginą Zawadzką, Arturem Dziurmanem. Od 2009 związana na stałe z krakowską sceną Moliere, gdzie pracowała jako asystent reżysera przy spektaklu “Brat Naszego Boga”. W krótkim czasie dołączyła do obsady tego spektaklu i gra z powodzeniem do dnia dzisiejszego. Od 2009 roku pracuje z osobami niewidomymi i niedowidzącymi, w 2011 roku wykładała historię teatru przy projekcie Ministra Kultury “I ty możesz zostać aktorem “, zaś 2012 w projekcie Unijnym “65 +”, gdzie odkrywała arkana teatru.

dr Katarzyna Czyżewska

Szkoła Choreografii - Katarzyna Czyżewska