Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Wykładowcy choreografii

O szkole  Dyplomy  Absolwenci   Program  Rekrutacja  Wykładowcy  Galeria zdjęć  Facebook Szkoły Choreografii  Instagram Szkoły Choreografii  TUBA – Magazyn KSA

Autorskie programy nauczania na poszczególnych kierunkach zostały skonstruowane w oparciu o doświadczenie naszych wykładowców i wieloletnich pedagogów. Co roku podlegają one modyfikacjom dostosowującym proces nauczania do aktualnych wymogów branży.


mgr sztuki Tomasz Gołębiowski

tomasz-gołębiowski
Wybitny choreograf, laureat Grand Prix na Ogólnopolskim Konkursie Choreograficznym. Na swoim koncie ma współpracę z wieloma polskimi i zagranicznymi choreografami, między innymi Feliksem Parnellem, Henrykiem Tomaszewskim, Conradem Drzewieckim, Kurtem Jooss czy Flemmingiem Flindtem. Tomasz Gołębiowski w zakresie reżyserii teatralnej i filmowej współpracował z Andrzejem Wajdą, Jerzym Jarockim i Jerzym Grotowskim, w zakresie muzyki z Kazimierzem Serockim, Krzysztofem Pendereckim i Zygmuntem Koniecznym, a w zakresie scenografii i kostiumów z Kazimierzem Wiśniakiem, Anną Sekułą czy Krzysztofem Pankiewiczem. W 2013 roku obchodzi 45-lecie pracy zawodowej.

mgr Anna Komosa

Wykładowca rytmiki i dydaktyki. Absolwentka Akademii Muzycznej w Krakowie, podyplomowych studiów na Wydziale Dyrygentury Chóralnej i Edukacji Muzycznej Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. Wydziału Kompozycji, Dyrygentury, Teorii Muzyki i Rytmiki Akademii Muzycznej w Poznaniu oraz Podyplomowego Studium Wychowania Fizycznego Carla Orffa Akademii Muzycznej w Warszawie. Od 2004 roku nauczyciel dyplomowany. Organizuje i uczestniczy w licznych koncertach, przedstawieniach i audycjach literacko-muzycznych. Od 1991 roku należy do międzynarodowego stowarzyszenia Wychowania Muzycznego ISME, w którym działa na rzecz rozwoju kultury polskiej. Jest kompozytorką piosenek dla dzieci i autorką tekstów. W uznaniu zasług – prócz licznych nagród, Anna Komosa otrzymała w roku 2012 medal „Zasłużony dla Kultury Polskiej” od Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za wieloletnią i oddaną pracę w sektorze kultury.

mgr Justyna Kaczmarska 

image

Absolwentka Akademii Muzycznej im. Bacewiczów w Łodzi na kierunku wokalno-aktorskim o specjalizacji choreografia i techniki tańca. Wiele lat związana z Teatrem „Słowa i Tańca” Jadwigi Klimkowicz, gdzie zdobywała technikę aktorską i robiła projekty z aktorami Teatru Ludowego: Tadeuszem Łomnickim („Kobiety”, „Przygody Sindbada żeglarza”, „Płacz po Izoldzie – Gałczyński”) i Piotrem Piechą („Rozmyślajmy Dziś Wierni Chrześcijani”), z aktorkami Teatru Starego: Moniką Jakowczuk („Kubuś Puchatek”) i Urszulą Kiebzak, z aktorką teatru Grotowskiego: Sławą Bednarczyk oraz Janem Bożykiem (projekty o tematyce patriotycznej)

Podstawy baletowe zdobywała pod okiem Svietłany Gajdy oraz Karoliny Kuligi w Krakowskiej Zawodowej Szkole Baletowej. Ukończyła liceum aktorskie w którym poszerzała wiedzę z techniki tańca klasycznego w klasie Tomasza Gołębiowskiego.

Swój warsztaty taneczny szkoli u wielu polskich oraz zagranicznych choreografów. Jej osiągnięcia i pomysły doceniono szeregiem nagród teatralnych jak i tanecznych. Zrealizowała wiele pozycji choreograficznych m.in:

 • „Homo Castigus” reż. Tomasz Gołębiowski, choreograf
 • „Solilandia” dla telewizji Ziarno w reżyserii Beaty Kołodziej, choreograf
 • „Bajkowej podróży w czasie” wg scenariusza bajkopisarki Beaty Kołodziej, choreograf
 • „Syn Smoka” reż. Tadeusz Łomnicki, choreograf
 • „Dziady „ reż. Tadeusza Łomnicki, choreograf
 • „Akt Równoległy” reż. Tadeusz Łomnicki, konsultacja choreograficzna
 • „Czary-Mary” reż. Piotra Męderak, choreograf
 • „Tożsamość Wila” reż. Gabriela Muskała, konsultacja choreograficzna.
 • „Ferdydurke” reż. Tadeusz Łomnicki
 • „Cracow Fashion Week”, choreograf
 • Montibello Show, choreograf

Współpracuje z teatrem KTO jako tancerka.

Brała udział w widowiskach teatralno- tanecznych:

 • „Biało- Czerwona” w choreografii Jarosława Stańka,
 • „Widowisko Nowa Huta. Historia miejsca i ludzi” – choreografia Jarosław Staniek

Ponadto brała udział w projekcie Lech Party Inspirations 2.0, który był emitowany w TVN, VIVA Polska, MTV Polska oraz „Butik Pink Sunrise”, tancerka biorąca udział w programach telewizyjnych, reklamach  m.in. „Tak to leciało”, „Mona Vie”.

Organizowała oprawę artystyczną dla firm: Montibello, Termy Bukowina, Galeria Bronowice, Polferries, Sephora, Lajkonik, Sephora, Autoremo, WSK Rzeszów, Ledtrens, JOKO, Orlen.

Obecnie wykładowca w Szkole Choreografii oraz Szkole Aktorskiej Spot. Pedagog w XXX LO im. św. Brata Alberta-Adama Chmielowskiego w Krakowie w klasie o profilu taneczno-aktorskim. Właścicielka Agencji Tanecznej iLike.

Przygotowani przez nią tancerze zdobywają czołowe miejsca na ogólnopolskich i międzynarodowych konkursach.

mgr Renata Furdyna

furdyna


Wykładowca wiedzy o tańcu. Aktorka m.in serialu 19+, teatrolog, animator kultury. Skończyła Wydział Teatru na Uniwersytecie im.Adama Mickiewicza w Poznaniu, Państwowe Pomaturalne Studium Kształcenia Animatorów Kultury w Ciechanowie na wydziale teatru, absolwentka Szkoły Aktorskiej SPOT.  Zagrała w wielu produkcjach telewizji TVN np “Julia”, “W11″ – stała rola prokuratora,” Detektywi”- różnorodność postaci i produkcjach filmowych, między innymi “Bokser”, “Rysa”, “Paczuszka” i inne. Pracowała z Tomaszem Blachnickim, Sławomirem Pstrągiem, Michałem Rosą, Marcinem Głowackim, Anną Plutecką, Reginą Zawadzką, Arturem Dziurmanem. Od 2009 związana na stałe z krakowską sceną Moliere, gdzie pracowała jako asystent reżysera przy spektaklu “Brat Naszego Boga”. W krótkim czasie dołączyła do obsady tego spektaklu i gra z powodzeniem do dnia dzisiejszego. Od 2009 roku pracuje z osobami niewidomymi i niedowidzącymi, w 2011 roku wykładała historię teatru przy projekcie Ministra Kultury “I ty możesz zostać aktorem “, zaś 2012 w projekcie Unijnym “65 +”, gdzie odkrywała arkana teatru.

dr Katarzyna Czyżewska

Szkoła Choreografii - Katarzyna Czyżewska

Dodatkowo w programie warsztaty wybitnych specjalistów:

Anna Reichert – afro jazz 

Mateusz Nowak – dancehall

Krzysztof Tyszko – musical

Marcin Klasz – taniec towarzyski

Call Now ButtonZadzwoń teraz