Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Wykładowcy choreografii

O szkole  Dyplomy  Absolwenci   Program  Rekrutacja  Wykładowcy  Galeria zdjęć  Facebook Szkoły Choreografii  Instagram Szkoły Choreografii  TUBA – Magazyn KSA

Autorskie programy nauczania na poszczególnych kierunkach zostały skonstruowane w oparciu o doświadczenie naszych wykładowców i wieloletnich pedagogów. Co roku podlegają one modyfikacjom dostosowującym proces nauczania do aktualnych wymogów branży.


Wykładowcy Szkoły Choreografii

 

mgr sztuki Tomasz Gołębiowski

tomasz-gołębiowski
Wybitny choreograf, laureat Grand Prix na Ogólnopolskim Konkursie Choreograficznym. Na swoim koncie ma współpracę z wieloma polskimi i zagranicznymi choreografami, między innymi Feliksem Parnellem, Henrykiem Tomaszewskim, Conradem Drzewieckim, Kurtem Jooss czy Flemmingiem Flindtem. Tomasz Gołębiowski w zakresie reżyserii teatralnej i filmowej współpracował z Andrzejem Wajdą, Jerzym Jarockim i Jerzym Grotowskim, w zakresie muzyki z Kazimierzem Serockim, Krzysztofem Pendereckim i Zygmuntem Koniecznym, a w zakresie scenografii i kostiumów z Kazimierzem Wiśniakiem, Anną Sekułą czy Krzysztofem Pankiewiczem. W 2013 roku obchodzi 45-lecie pracy zawodowej.


mgr Anna Komosa

Wykładowca rytmiki i dydaktyki. Absolwentka Akademii Muzycznej w Krakowie, podyplomowych studiów na Wydziale Dyrygentury Chóralnej i Edukacji Muzycznej Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. Wydziału Kompozycji, Dyrygentury, Teorii Muzyki i Rytmiki Akademii Muzycznej w Poznaniu oraz Podyplomowego Studium Wychowania Fizycznego Carla Orffa Akademii Muzycznej w Warszawie. Od 2004 roku nauczyciel dyplomowany. Organizuje i uczestniczy w licznych koncertach, przedstawieniach i audycjach literacko-muzycznych. Od 1991 roku należy do międzynarodowego stowarzyszenia Wychowania Muzycznego ISME, w którym działa na rzecz rozwoju kultury polskiej. Jest kompozytorką piosenek dla dzieci i autorką tekstów. W uznaniu zasług – prócz licznych nagród, Anna Komosa otrzymała w roku 2012 medal „Zasłużony dla Kultury Polskiej” od Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za wieloletnią i oddaną pracę w sektorze kultury.


mgr Justyna Kaczmarska 

image

 

Absolwentka Akademii Muzycznej im. Bacewiczów w Łodzi na kierunku wokalno-aktorskim o specjalizacji choreografia i techniki tańca. Wiele lat związana z Teatrem „Słowa i Tańca” Jadwigii Klimkowicz, gdzie zdobywała technikę aktorską i robiła projekty z aktorami Teatru Ludowego: Tadeuszem Łomnickim („Kobiety”, „Przygody Sindbada żeglarza”, „Płacz po Izoldzie – Gałczyński”) i Piotrem Piechą („Rozmyślajmy Dziś Wierni Chrześcijani”), z aktorkami Teatru Starego: Moniką Jakowczuk („Kubuś Puchatek”) i Urszulą Kiebzak, z aktorką teatru Grotowskiego: Sławą Bednarczyk oraz Janem Bożykiem (projekty o tematyce patryjotycznej)
Podstawy baletowe zdobywała pod okiem Svietłany Gajdy oraz Karoliny Kuligi w Krakowskiej Zawodowej Szkole Baletowej. Ukończyła liceum aktorskie w którym poszerzała wiedzę z techniki tańca klasycznego w klasie Tomasza Gołębiowskiego.
Swój warsztaty taneczny szkoli u wielu polskich oraz zagranicznych choreografów. Jej osiągnięcia i pomysły doceniono szeregiem nagród teatralnych jak i tanecznych. Zrealizowała wiele pozycji choreograficznych m.in:
– „Homo Castigus” reż. Tomasz Gołębiowski, choreograf
– „Solilandia” dla telewizji Ziarno w reżyserii Beaty Kołodziej, choreograf
– „Bajkowej podróży w czasie” wg scenariusza bajkopisarki Beaty Kołodziej, choreograf
– „Syn Smoka” reż. Tadeusz Łomnicki, choreograf
-„Akt Równoległy” reż. Tadeusz Łomnicki, konsultacja choreograficzna
– „Czary-Mary” reż. Piotra Męderak, choreograf
-„Cracow Fashion Week”, choreograf

Ponadto brała udział w projekcie Lech Party Inspirations 2.0, który był emitowany w TVN, VIVA Polska, MTV Polska oraz „Butik Pink Sunrise”, tancerka biorąca udział w programach telewizyjnych, reklamach  m.in. „Tak to leciało”, „Mona Vie”.

Organizowała oprawę artystyczną dla firm:
Montibello, Termy Bukowina, Galeria Bronowice, Polferries, Sephora, Lajkonik, Autoremo, WSK Rzeszów, Ledtrens, JOKO.

Obecnie wykładowca w Szkole Choreografii oraz Szkole Aktorskiej Spot.
Właścicielka Agencji Tanecznej iLike.
Przygotowani przez nią tancerze zdobywają czołowe miejsca na ogólnopolskich i międzynarodowych konkursach.


mgr Renata Furdyna

furdyna


Wykładowca wiedzy o tańcu. Aktorka m.in serialu 19+, teatrolog, animator kultury. Skończyła Wydział Teatru na Uniwersytecie im.Adama Mickiewicza w Poznaniu, Państwowe Pomaturalne Studium Kształcenia Animatorów Kultury w Ciechanowie na wydziale teatru, absolwentka Szkoły Aktorskiej SPOT.  Zagrała w wielu produkcjach telewizji TVN np “Julia”, “W11″ – stała rola prokuratora,” Detektywi”- różnorodność postaci i produkcjach filmowych, między innymi “Bokser”, “Rysa”, “Paczuszka” i inne. Pracowała z Tomaszem Blachnickim, Sławomirem Pstrągiem, Michałem Rosą, Marcinem Głowackim, Anną Plutecką, Reginą Zawadzką, Arturem Dziurmanem. Od 2009 związana na stałe z krakowską sceną Moliere, gdzie pracowała jako asystent reżysera przy spektaklu “Brat Naszego Boga”. W krótkim czasie dołączyła do obsady tego spektaklu i gra z powodzeniem do dnia dzisiejszego. Od 2009 roku pracuje z osobami niewidomymi i niedowidzącymi, w 2011 roku wykładała historię teatru przy projekcie Ministra Kultury “I ty możesz zostać aktorem “, zaś 2012 w projekcie Unijnym “65 +”, gdzie odkrywała arkana teatru.


dr Katarzyna Czyżewska

Szkoła Choreografii - Katarzyna Czyżewska

 

Dodatkowo w programie warsztaty wybitnych specjalistów

Anna Reichert – afro jazz
Anna Reichert

Tańczy od 4 roku życia. Swoją edukację rozpoczęła w Zespole Baletowym Kanon, pod okiem Aiszy Hadyny. Przez wiele lat szkoliła się pod jej skrzydłami z techniki tańca klasycznego, co umożliwiło jej rozwój także w innych stylach tanecznych. Absolwentka Krakowskiej Akademii Tańca L’art de La Danse. W 2015 roku dołączyła do grona zawodowych tancerzy, uzyskując dyplom Tancerza-Artysty ZASP.Od kilku lat rozwija swój warsztat w technikach Afro i jest członkiem grupy – TND Group. Miała okazje tańczyć na koncertach u boku największych gwiazd afro beat. Za największe wyzwanie tancerza uważa wszechstronność, dlatego nieustannie i z wielką pasją szkoli się i pobiera lekcje u instruktorów różnych styli.


Mateusz Nowak – dancehall
IMG 1192
Mateusz to organizator jednych z największych eventów dancehallowych w Polsce, organizowanych pod hasłem WICKED. W 2010 zdobył, a w 2015 i 2016 roku obronił tytuł Dancehall King (DNA Toruń). To reprezentant Monsta Unit i Hold On Nuh – jednych z najlepszych ekip dancehallowych w Polsce, a od niedawna również jamajskiej ekipy Sopreme Blazzaz. Mateusz jest organizatorem, sędzią, instruktorem, uczestnikiem, zwycięzcą wielu krajowych i międzynarodowych eventów, contestów, warsztatów i campów. Od wielu lat nieustannie szkoli się pod okiem najlepszych tancerzy z całego świata. Taniec to jego życie. Każdy dzień poświęca na szkolenie siebie lub innych, szukanie, poznawanie i doświadczanie wciąż czegoś nowego w tańcu, jego historii, kulturze, środowisku.


Krzysztof Tyszko – musical
krzysztof tyszko

Z wykształcenia logistyk i technik weterynarii.
Jako tancerz musicalowy debiutował w 2013 roku w Mistrzu i Małgorzacie w Teatrze Muzycznym Capitol we Wrocławiu. Występuje w spektaklach Wojciecha Kościelniaka Chicago (Teatr Variete), Blaszany Bębenek (Teatrze Muzycznym Capitol), Śpiewak jazzbandu (Teatr Żydowski), Kapitan Żbik i żółty saturator (Teatr Syrena). Współpracował z Januszem Józefowiczem (Legalna Blondynka) i Januszem Szydłowskim (Variete Film Show).
Jest autorem choreografii do spektaklu Opera za trzy grosze w Teatrze im. S. Jaracza w Łodzi oraz do seriali telewizyjnych Osiecka i Wojenne dziewczyny. Pomysłodawca i reżyser Rewii VARIETE.
Z Teatrem KTO związany od 2017 roku.
Zagrał m.in. w widowiskach Weselisko (2017), Biało-Czerwona (2018), Nowa Huta (2019).
Aktualnie w obsadzie spektakli Peregrinus i Zapach czasu.


Marcin Klasz – taniec towarzyski
IMG 1110
Zawodowy tancerz legitymujący się klasą S oraz najwyższymi wynikami na arenie międzynarodowej. Marcin w 2019 roku wraz ze swoją parterką Dominiką Daną zdobyli 6 miejsce w Mistrzostwach Polski FTS Latin.

Call Now ButtonZadzwoń teraz