Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Wykładowcy SPOT

Powrót do strony głównej SPOT

Autorskie programy nauczania na poszczególnych kierunkach zostały skonstruowane w oparciu o doświadczenie naszych wykładowców i wieloletnich pedagogów. Co roku podlegają one modyfikacjom dostosowującym proces nauczania do aktualnych wymogów branży.


dr sztuki Kinga Kowalska

Kinga Waligora, wykładowcy SPOT

Aktorka, logopeda, pedagog. W latach 2007-2011 występowała w Teatrze im. Juliusza Osterwy w Lublinie, współpracowała także z lubelskim Teatrem Kameralnym, Sceną Prapremier In Vitro oraz z Teatrem im. Stefana Jaracza w Olsztynie. Debiutowała jeszcze na studiach w 2005 roku w spektaklu „Błądzenie, czyli serce zna drogi, których rozum…” (reż. K. Abrahamowicz). W swoim dorobku artystycznym ma ponad dwadzieścia ról teatralnych – m.in. Helenę we „Wszystko dobre co się dobrze kończy” (reż. T. Bradecki), Pannę Młodą w „Weselu” (reż. K. Babicki), Obywatelkę w „Nie-boskiej komedii” (reż. K. Zaleski), Alinę w „Balladynie” (reż. B. Ciosek), Esme/Alice w „Rock’n’rollu” (reż. K. Babicki), Annę w „Widnokręgu” (reż. B. Tosza), czy Jankę w „Opowieściach o zwyczajnym szaleństwie” (reż. B. Nowicka). W 2009 roku zagrała w niezależnym filmie „At Oglog” (reż. J. Zubrzycki), wyświetlanym na 35. FPFF w Gdyni. Na małym ekranie zadebiutowała w serialu „Na dobre i na złe” (reż. K. Piwowarski), niedługo potem dostała stałą rolę w serialu „M jak miłość”, zagrała również w serialu kryminalnym „Komisarz Alex”. Ostatnio nagrywała postsynchrony do „Miasta 44” w reżyserii Janka Komasy.
Ponadto jest absolwentką Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, na którym ukończyła studia logopedyczne oraz pedagogiczne ze specjalnością animator i menedżer kultury. Od kilku lat współpracuje z ośrodkami szkoleniowymi i terapeutycznymi, prowadząc indywidualne oraz grupowe zajęcia dla osób dorosłych z dykcji i techniki wymowy oraz emisji głosu mówionego. Pracuje również jako instruktor teatralny.
Kinga Kowalska jest także członkinią Zespołu Rozwoju i Zaburzeń Mowy Rady Języka Polskiego przy Prezydium Polskiej Akademii Nauk.


mgr sztuki Krzysztof Stawowy

krzysztof stawowy, Wykładowcy SPOT

Ukończył PWST w Krakowie. Od 1987 roku jest aktorem Narodowego Starego Teatru im. H. Modrzejewskiej. Współpracował z reżyserami takimi jak Andrzej Wajda, Jerzy Jarocki, Tadeusz Bradecki, Rudolf Zioło, Filip Bajon, Marek Fiedor, Andreas Wirth, Jerzy Stuhr. W latach 1991 – 2004 był związany (jako współzałożyciel, współwłaściciel i aktor ) z Kabaretem pod Wyrwigroszem.  Dziś prowadzi jedyny w Polsce anglojęzyczny kabaret, którego program przygotował wraz z Aldoną Jankowską. Przez wiele lat współpracował z Radiem Kraków jako aktor i lektor tej rozgłośni. Wyreżyserował również w wersji dźwiękowej Trylogię H. Sienkiewicza dla Universal Music Polska.
W Szkole Aktorskiej SPOT prowadzi zajęcia z dykcji – zobacz video


mgr sztuki Tomasz Gołębiowski

tomasz gołębiowski, wykladowcy SPOT

Wybitny choreograf, laureat Grand Prix na Ogólnopolskim Konkursie Choreograficznym. Na swoim koncie ma współpracę z wieloma polskimi i zagranicznymi choreografami, między innymi Feliksem Parnellem, Henrykiem Tomaszewskim, Conradem Drzewieckim, Kurtem Jooss czy Flemmingiem Flindtem. Tomasz Gołębiowski w zakresie reżyserii teatralnej i filmowej współpracował z Andrzejem Wajdą, Jerzym Jarockim i Jerzym Grotowskim, w zakresie muzyki z Kazimierzem Serockim, Krzysztofem Pendereckim i Zygmuntem Koniecznym, a w zakresie scenografii i kostiumów z Kazimierzem Wiśniakiem, Anną Sekułą czy Krzysztofem Pankiewiczem. W 2013 roku obchodzi 45-lecie pracy zawodowej. W Szkole Aktorskiej SPOT prowadzi zajęcia z tańca.


mgr Renata Furdyna

skoła aktorska spot

Kobieta o wielu zawodach. Oprócz tytułu aktora, który uzyskała w Krakowie, skończyła Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, wydz. Pedagogiczno- Artystyczny, Krakowską Akademię im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego w Krakowie, na wydz.Prawa, Państwowe Pomaturalne Studium Kształcenia Animatorów Kultury w Ciechanowie, wydz.Teatru. Uzyskała także państwowe uprawnienia Mediatora Sądowego przy Sądzie Okręgowym w Krakowie.
Aktorka wielu projektów serialowych, teatralnych i filmowych.
Ostatnie 7 lat spędziła na planie bardzo popularnego serialu telewizji Tvn: ” 19+”. Stworzyła rolę, która rozpisana przez scenarzystów na dwa odcinki, została do ostatnich dni na planie i ekranie. Mogliśmy ją zobaczyć między innymi w :”Barwach Szczęścia”, „Bokserze”, „Julia”, „Pasjonaci”, „Zmarzlina”, „W11”- stała obsada, „Szkoła”, „Rysa”, „Detektywi”, „Sprawiedliwi”, „Gorycz”, „Wyłączamy telefony”, „Rendez Vous 2”, „Ostatnie Słowo”, „Skazana. Blok F”, „Cukier w Normie”, „Marzenie”, „Droga”,” Gorycz”, „Wyłączamy telefony”, „Skrajny Mechanizm”, „Zakład”, „Paczuszka”, „Wielka Miłość”, „Sprawiedliwi”, ”Etiuda” i inne.
Debiutowała rolą Antygony Sofoklesa w reż. Violetty Komar. Pracowała jako aktor i asystent reżysera w spektaklu: ” Brat Naszego Boga”, Karola Wojtyły w reż. A. Dziurmana. Przez kilka lat pracowała z osobami niewidomymi i niedowidzącymi. Wykładała Historię Teatru w projekcie unijnym dla osób 50+ w Krakowie oraz wielokrotnie brała udział w projekcie „Aktorzy czytają dzieciom”. Prowadziła kilkukrotnie także warsztaty z okazji Małopolskiej Nocy Naukowców w Krakowie.
Od 18 lat pracuje w Szkole Aktorskiej SPOT, gdzie wykłada z wielką pasją Historię Teatru, oraz praktyczny przedmiot- Budowanie Postaci. Swoim studentom organizuje certyfikowane warsztaty teatralne w kraju i za granicą. Prowadzi także zewnętrzne warsztaty dla pasjonatów teatralnych.
Ma na swoim koncie reżyserię wielu spektakli między innymi:” Oblicza” 1994 r., „Kobiety Świata” r.2019, „Skazani” r. 2020, „My Dzieci z Domu D” r.2020, „Czyściec” r.2021, „Prawda Czy Wyzwanie” r.2021, „Gra Pozorów” r.2021, „Hotel”r.2021, „Samobójcy” r.2022, „Ostatnie 7 minut” r.2022. „148kk” r.2023, „Kto Z… Dziadziusia” r.2023, „Zabawa w Boga” r.2023, „A Miałeś Być Moim Aniołem” r.2023, ” Uwikłani” r.2023


 Radosław Cabała

Radoslaw Cabała, wykładowcy spot

Prowadzi zajęcia z przedmiotu „casting” czyli praca z scenariuszem telewizyjnym/ filmowym oraz kamerą. Radek jest absolwentem SPOTU i pomimo, że po szkole grał na scenie 21 Teatru Nowego związany jest bardziej z telewizją. Od kilku lat pracuje jako reżyser castingu w Agencji Stars Impresariat Filmowy. Opiekun planu na serialach TVN jak „Julia”, „Szkoła”, „Szpital” , „W11”, „Detektywi”. Koordynator drugiego planu w filmach Bolywood jak np. „Bangistan”. Asystent reżysera w reklamach, filmach i serialach. Współpracował przy obsadzie głównej serialu „Wawa non stop” czy wyborze prowadzącej „Nasz nowy dom”. Zajmował się również wyborem statystów do miedzy innymi : „Prawa Agaty” czy filmu „Wałęsa. Człowiek z nadziei” Andrzeja Wajdy. Radek jest nadal też czynny jako aktor, zagrał w serialach : „Bożenka”, „Szkoła życia”, „997′, „W11”, „Detektywi”, „Julia”, „Szpital”, Prowadzący programy : „Usterka” dla TTV, „Męska Szafa” dla ISTV, oraz współ prowadzący „Bez Recepty” dla TTV. Ponadto pojawił się w kilku reklamach, teledyskach czy etiudach filmowych oraz prowadził liczne imprezy jako konferansjer.


mgr sztuki Piotr Urbaniak

Piotr Urbaniak

Piotr Urbaniak (ur. 1967r.  w Krakowie). Aktor Starego latach 1995 0 1997 oraz obecnie Aktor Teatru Bagateli. Absolwent Krakowskiej PWST (AST) w 1990 r. Zadebiutował w 1990 roku zadebiutował w Teatrze Ludowym w spektaklu „Opera żebracza (reż. K. Orzechowski) w Teatrze Ludowym. Występował w wielu znanych spektaklach i zróżnicowanych repertuarze. Wystąpił też w wielu serialach i filmach fabularnych (m.in. „Śmierć jak kromka chleba”, „Zawrócony”, „Pułkownik Kwiatkowski”, reż. K. Kutz),  spektaklach Teatru Telewizji, programach rozrywkowych. Pracował m.in. z Jerzym Stuhrem, Jerzym Jarockim, Barbarą Sass, Rudolfem Zioło, Agnieszką Glińską. W 2005  „Testosteronem” ( Teatr Bagatela) zadebiutował jako inscenizator. Na scenie Teatry Bagatela nadał można go zobaczyć m.in w takich spektaklach jak: musical „Tajemniczy ogród” (reż. J. Szydłowski), „Lot nad kukułczym gniazdem” i „Cesarz Kaliguli” (reż. I Villqist) , „Poskromienie złośnicy” (reż. M. Kotański). Ponadto Piotr Urbaniak był autorem, współautorem, prowadzącym audycje w Radio tj: „Kobiety niezrównane” ( RMF FM), „Zaginione cywilizacje” ( RMF FM), „Wstawaj, szkoda dnia” ( RMF FM), „Wywiady Piotra Urbaniaka” ( RMF FM), „Pociąg do Hollywood”) ( RMF FM), „Śniadanie mistrzów”( 2004 – 2008, RMF Classic) . Dla Radia adaptował też i wyreżyserował „Wiedźmina” wg A. Sapkowskiego oraz współtworzył plenerową Inwazję Mocy ’99. 


Anna Dijuk – Bujok

Aktorka , wokalistka, instruktor, reżyser oraz choreograf.
Posiada dyplom Aktora Dramatu oraz Szkoły Wokalno-Aktorskiej Krakowie.
W 2019 roku otrzymała nagrodę: „Osobowość Roku 2019” w dziedzinie Kultura od „Gazety Krakowskiej” i ‚Dziennika Polskiego”.
Laureatka Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Musicalowej 2018.
W 2018 otrzymała nagrodę Powiatu Krakowskiego za znakomite osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony dóbr kultury.
W 2016 roku obchodziła 25 lecie pracy na scenie oraz 10 lecie zespołu Verso działającego od 2006 roku przy CKiS w Krzeszowicach. Założycielka grupy teatralnej działającej pod nazwą „Teatr Rozrywki w Krzeszowicach” oraz pomysłodawczyni oraz główny koordynator „Kopalni Talentów” – filii CKIS w Krzeszowicach. Zagrała w wielu filmach fabularnych oraz serialach (m.in. „Bezmiar sprawiedliwości” reż.W.Saniewski, „Skorumpowani” reż.J .Żamojda, „M jak Miłość”, „Fala Zbrodni” . „Przeznaczenie”) Ma na swoim koncie ponad dwadzieścia reklam oraz sesji zdjęciowych. Współtworzyła kabaret „Kanapa Tumana” z Janem Jakubem Należytym , Marią Bujas-Łukaszewską oraz Wojciechem Maciaszkiem
Śpiewa recitale o szerokiej tematyce; piosenka aktorska, musicale czy arie operowe (jej recital piosenek Agnieszki Osieckiej transmitowany był na Antenie Radia Alfa w Krakowie)
Współpracowała również ze sceną „Moliere” w Krakowie.
Wraz z artystami (Michał Milowicz, Danuta Błażejczyk, Teresa Lipowska, Joanna Jabłczyńska , Ewa Kania) nagrała płytę z piosenkami dla dzieci „Bajnutek”
Z łatwością wciela się w rolę konferansjera (np. Festiwal Filmowy w Świdnicy, który prowadziła z Robertem Gonerą ).
Była dyrektorem w wielu znaczących instytucjach oraz głównym koordynatorem ogólnopolskich akcji pod patronatem Rzecznika Praw Dziecka.
Prowadzi również warsztaty aktorskie dla studentów oraz indywidualne zajęcia z wymowy oraz emisji głosu .
Od pięciu lat jest współtwórcą oraz reżyserem koncertu „Perły Powiatu” organizowanego przez Starostwo Powiatowe w Krakowie.


Mikołaj Marciniak

Mikołaj Marciniak

Aktor, reżyser, wykładowca. W Szkole Aktorskiej SPOT prowadzi zajęcia z wiersza,
scen współczesnych oraz reżyseruje spektakle dyplomowe.Występował na deskach Teatru im. Jana Dormana w Będzinie, stworzył rolę w spektaklu „Pokój opowieści” w reż. Agnieszki Raj – Kubat i Gabriela Gietzkyego. Zagrał mi. w spektaklach: „Alejchem Szalom” reż. Grzegorz Kwas, „Julian T. dla Dorosłych” na podstawie tekstów Juliana Tuwima w Tarnowskim Teatrze.
„Amazonia” (Michał Walczak), „Przyjazne Dusze” (Pam Valentine), „Libertyn”(Eric Emmanuel Schmitt) w reż. Piotra Urbaniaka, „(Nie)pewność” ( Levin / Słowacki /Shakespeare), „Opowieść wigilijna” ( Charles Dickens, czytanie performatywne) w reż. Andrzeja Prokopa.
Współpracował również z takimi reżyserami jak Krystian Lupa i Jan Klata. Od 2021 roku gra w spektaklu „Czerwone nosy” (Peter Barnes) w reż. Jana Klaty w Teatrze Nowym im. Tadeusza Łomnickiego w Poznaniu oraz gościnnie w Teatrze im. Juliusza Słowackiego w Krakowie.
W spektaklu „Wbił gorzki cierń w serce swoje i drogę rozgrodził” wcielił się w rolę Kordiana – sztuka na podstawie dramatu Juliusza Słowackiego „Kordian” w reż. Andrzeja Prokopa.
Na przestrzeni kilku lat wziął udział w wielu innych sztukach i projektach teatralnych.
Mikołaj Marciniak jest absolwentem wydziału aktorskiego w Krakowskiej Szkole oraz Studia Sztuki Teatralno – Aktorskiej STA w Poznaniu. Posiada dyplom Aktora Dramatu i Aktora Scen Muzycznych. Ponadto związany jest również z Teatrem Polskiego Radia w Rzeszowie. Wraz z Ewą Kolasińską, Adrianną Biedrzyńską, Adamem Woronowiczem stworzył niepowtarzalne role w słuchowiskach: „Rzeźnia” (Sławomira Mrożka), „Którzy upadają” (Samuela Becketta), „Wyspa” (na podstawie „Otella” Williama Szekspira).
W 2021 roku dołączył do projektu „Bobkowski project” czytając fragmenty książki Andrzeja Bobkowskiego „Szkice piórkiem” dla Polskiego Radia w USA pod patronatem Polish Theatre Institute in the USA.

Wyreżyserował mi.
„Meine Leber ist sinnlos / Moja wątroba jest bez sensu”
Wernera Schwaba
„Pożegnania” na podstawie dramatu „Pożegnania ’68 ” – Jerzego Andrzeja Masłowskiego.
„Rzeźnia” Sławomira Mrożka
„Moralność Pani Dulskiej” Gabrieli Zapolskiej


mgr sztuki Justyna Kaczmarska 

image

Absolwentka Akademii Muzycznej im. Bacewiczów w Łodzi na kierunku wokalno-aktorskim o specjalizacji choreografia i techniki tańca. Wiele lat związana z Teatrem „Słowa i Tańca” Jadwigii Klimkowicz, gdzie zdobywała technikę aktorską i robiła projekty z aktorami Teatru Ludowego: Tadeuszem Łomnickim („Kobiety”, „Przygody Sindbada żeglarza”, „Płacz po Izoldzie – Gałczyński”) i Piotrem Piechą („Rozmyślajmy Dziś Wierni Chrześcijani”), z aktorkami Teatru Starego: Moniką Jakowczuk („Kubuś Puchatek”) i Urszulą Kiebzak, z aktorką teatru Grotowskiego: Sławą Bednarczyk oraz Janem Bożykiem (projekty o tematyce patryjotycznej)
Podstawy baletowe zdobywała pod okiem Svietłany Gajdy oraz Karoliny Kuligi w Krakowskiej Zawodowej Szkole Baletowej. Ukończyła liceum aktorskie w którym poszerzała wiedzę z techniki tańca klasycznego w klasie Tomasza Gołębiowskiego.
Swój warsztaty taneczny szkoli u wielu polskich oraz zagranicznych choreografów. Jej osiągnięcia i pomysły doceniono szeregiem nagród teatralnych jak i tanecznych. Zrealizowała wiele pozycji choreograficznych m.in:
– „Homo Castigus” reż. Tomasz Gołębiowski, choreograf
– „Solilandia” dla telewizji Ziarno w reżyserii Beaty Kołodziej, choreograf
– „Bajkowej podróży w czasie” wg scenariusza bajkopisarki Beaty Kołodziej, choreograf
– „Syn Smoka” reż. Tadeusz Łomnicki, choreograf
-„Akt Równoległy” reż. Tadeusz Łomnicki, konsultacja choreograficzna
– „Czary-Mary” reż. Piotra Męderak, choreograf
-„Cracow Fashion Week”, choreograf

Ponadto brała udział w projekcie Lech Party Inspirations 2.0, który był emitowany w TVN, VIVA Polska, MTV Polska oraz „Butik Pink Sunrise”, tancerka biorąca udział w programach telewizyjnych, reklamach  m.in. „Tak to leciało”, „Mona Vie”.

Organizowała oprawę artystyczną dla firm:
Montibello, Termy Bukowina, Galeria Bronowice, Polferries, Sephora, Lajkonik, Autoremo, WSK Rzeszów, Ledtrens, JOKO.

Obecnie wykładowca w Szkole Choreografii oraz Szkole Aktorskiej Spot.
Właścicielka Agencji Tanecznej iLike.
Przygotowani przez nią tancerze zdobywają czołowe miejsca na ogólnopolskich i międzynarodowych konkursach.


mgr sztuki Jarosław Olszewski

Jarosław Olszewski

Pianista, akompaniator, aranżer, kompozytor, realizator dźwięku. Absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie oraz Studium Realizacji Dźwięku w Krakowie. Odznaczony brązowym medalem Prezydenta Rzeczpospolitej Polski za długoletnią służbę w 2020 r. Współpracuje z krakowskim środowiskiem teatralnym i muzyki rozrywkowej.


mgr Karolina Chapko

Karolina Chapko urodzona w 1985 roku aktorka teatralna i filmowa. Absolwentka PWST w Krakowie, etatowa aktorka Teatru Bagatela, współpracowała również z Teatrem Stu, Teatrem Variete  i Teatrem Polskim w  Szczecinie. W swoim dorobku od 2009 roku ma kilkadziesiąt ról zarówno komediowych jak dramatycznych min. szekspirowskie bohaterki : Ofelia w „Hamlecie” w reż. Macieja Sobocińskiego, Julia w „Romeo i Julii” w reż. Grzegorza Suskiego i Bianka w „Poskromieniu złośnicy” w reż. Michała Kotańskiego a także Wiera w „Ławeczce ” w reż. Ingmara Villqista i wiele innych. Debiutowała w teatrze telewizji „Szkoła żon” w reż. Jerzego Stuhra i w spektaklu „Biesy” w reż. Krzysztofa Jasińskiego. Na dużym ekranie można ją zobaczyć m.in. w „Yumie”w reż. Piotra Mularuka i „Oszukanych” a na małym w kilku serialach telewizyjnych takich jak „Ultraviolet” „1920 wojna i miłość” oraz „Pierwsza miłość” i  „Barwy Szczęścia”. Po ukończeniu studiów pozostała na uczelni przez 5 lat jako pedagog ucząc scen klasycznych oraz wiersza a także prowadząc warsztaty organizowane przez PWST dla osób przygotowujących się do egzaminów wstępnych.

Michał Rzepka

Michał Rzepka - Szkoła Reżyserii Teatralnej i Filmowej

Reżyser teatralny, wykładowca praktyki i teorii teatralnej. Spektakle teatralne Michała Rzepki zdobyły wiele nagród, a ich prezentacje miały miejsce m.in. w Teatrze Nowym w Łodzi, Teatrze im. St. Jaracza w Olsztynie, Teatrze Gdynia Główna, Teatrze Studyjnym w Łodzi, Open Różewicz Festiwal, Teatrze Arlekin w Łodzi, Międzynarodowym Festiwalu Teatralnym „Maski” w Poznaniu, Łódzkich Spotkaniach Teatralnych, Teatrze Małym, czy w Instytucie im. Jerzego Grotowskiego we Wrocławiu.
https://michal-rzepka.wixsite.com/michalrzepka


Paulina Wojnar

wojnar paulina - Szkoła Reżyserii Teatralnej i Filmowej

Tworzy kostiumy i scenografie na sceny teatralne oraz filmowe. Nominowana do Nagrody Scenograficznej im. Jerzego Moskala 2018, udział w wystawie Wymiary Scenografii w Muzeum Śląskim w Katowicach. Od 2018 roku pracuje w Akademii Sztuk Pięknych im. W. Strzemińskiego w Łodzi na stanowisku Asystenta Nauczyciela Akademickiego, obecnie w Instytucie Architektury Wnętrz, gdzie prowadzi przedmiot Scenografia w Architekturze Wnętrz. Współpracę w zakresie kostiumografii i scenografii podejmowała m.in. z Michałem Rzepką, Allanem i Wiesławą Starskimi, Romanem Komassą, J. Ragnissem-Królikiewiczem i Maciejem Jankowskim. Projektowała dla Teatru Nowego im. Kazimierza Dejmka w Łodzi, Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi, Teatru Telewizji, Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, UAE Uniforms Nexus Fashion Design LLC Dubai.


Paweł Odorowicz

Pawel Odorowicz foto Piotr Tołłoczko

Muzyk, instrumentalista, kompozytor, producent muzyczny. Absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie. W latach 2011-2014 wykładowca w Katedrze Muzyki Współczesnej, Jazzu i Perkusji tejże uczelni. Współpracował z lubelskim Stowarzyszeniem „W Stronę Sztuki”, jak i między innymi z: Joanną Słowińską, Dzidką Muzolf, Pauliną Bisztygą, Marcinem Różyckim, zespołem Lubelska Federacja Bardów, kwartetem smyczkowym DAFO, orkiestrami: Sinfonietta Cracovia, Capella Cracoviensis. Od 2000 roku prowadzi własne studio nagraniowo-produkcyjne. Stypendysta MKiDN i Prezydenta Miasta Lublina. W 2020 nagrodzony został Medalem Prezydenta Miasta Lublina. Dwukrotny zdobywca nagrody Grand Prix w Konkursie Muzyki Folkowej „Nowa Tradycja”. Od 2013 roku współpracuje z Teatrem CHOREA jako wykonawca i współtwórca muzyki w koncertach i spektaklach. Od 2015 roku współpracuje z reżyserem Leszkiem Mądzikiem.


Mariusz Babicki

Mariusz Babicki

Reżyser, dramatopisarz, dramaturg, scenarzysta, instruktor teatralny. Studiował na Akademii Teatralnej w Warszawie na wydziale aktorskim. Stypendysta krakowskiej szkoły teatralnej SPOT. Uczestnik Szkoły Dramatu Artura Pałygi (Teatr Polski w Bydgoszczy). Absolwent Teatrologii na Uniwersytecie Gdańskim. Współzałożyciel i scenarzysta kanału YouTubowego „Kwiatki polskie”. Były członek trójmiejskich grup improwizacji teatralnych: W gorącej wodzie kompani oraz Abordaż. Pracował w takich teatrach jak: Teatr Współczesny w Szczecinie, Teatr Polski w Poznaniu, Teatr Miniatura w Gdańsku, Teatr im. Norwida w Jeleniej Górze, Teatr Tęcza w Słupsku, Teatr Lubuski w Zielonej Górze, Teatr Wybrzeże, Teatr im. Bogusławskiego w Kaliszu, Teatr Kubuś w Kielcach czy Teatr Horzycy w Toruniu. Wielokrotnie nagradzany, m.in.: czterokrotny półfinalista Gdyńskiej Nagrody Dramaturgicznej, laureat nagrody publiczności podczas Festiwalu Dwa Teatry („Odysseuss Geron”), zdobywca głównej nagrody podczas 14. Ogólnopolskiego Przeglądu Monodramu Współczesnego („Potok”). Scenarzysta licznych filmów krótkometrażowych. Obecnie pracuje nad kinowym debiutem pełnometrażowym. Dwukrotny uczestnik Festiwalu Sopot Non Fiction. Napisał scenariusz filmu „Baju baj”, który znalazł się w konkursie na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.

Powrót do strony głównej SPOT

Zadzwoń teraz