Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Opinie o Szkole Reżyserii

„Szkoła Reżyserii w Krakowskich Szkołach Artystycznych była dla mnie przede wszystkim wyzwaniem. Możliwością przekonania się czym naprawdę jest praca reżysera. Jak wiele należy włożyć wysiłku by stworzyć chociaż bardzo krótką scenę. Uważam, że było ciekawe i ważne doświadczenie, które pozwoliło mi zrozumieć jak wielu rzeczy muszę się jeszcze nauczyć. Jestem wdzięczna wykładowcom – za wiedzę, którą się podzielili. Jestem wdzięczna początkującym reżyserom – za ich pomysły oraz potrzebne wskazówki. Jestem wdzięczna aktorom – za sprawną współpracę i zaangażowanie. Była to wspaniała, niezapomniana przygoda!” – Julia Tomiczek, absolwentka Szkoły Reżyserii

„Od stycznia zacząłem naukę w Krakowskich Szkołach Artystycznych SPOT na profilu reżyserskim, dopiero tam miałem okazuje dostrzec jak trudne jest to stanowisko i ile trzeba wysiłku, uwagi oraz wiedzy, żeby stanąć na wysokości zadania i wyreżyserować krótką etiudę. Jednak z pomocą Pana Michała Rzepki oraz wielu innych nauczycieli w bardzo krótkim czasie udało się przejść przez proces tworzenia i sprawić, by „mój projekt” był jak najprawdziwszą częścią mnie, którą chciałbym pokazać innym. Oczywiście również dzięki absolwentom i uczniom SPOT z profilu aktorskiego udało się sprawić że postaci, które do tej pory istniały tylko w naszej wyobraźni, ożyły. Dzięki wam udało mi się spełnić chociaż jedno marzenie i za to z całego serca dziękuje!” – Karol Kozanka, absolwent Szkoły Reżyserii w 2022 r.

„Chodząc do Szkoły Reżyserii, którą prowadzi Michał, nauczyłem się praktycznego myślenia scenicznego. Michał bardzo pomagał nam ubierać nasze pomysły w realizację na scenie, dając wcześniej teoretyczne podstawy do samodzielnej pracy. Bardzo duża wiedza na temat reżyserii i dobra intuicja. Polecam uczyć się od Michała tego zawodu.” – Mateusz Figiel, absolwent Szkoły Reżyserii w 2022 r.

„Doświadczenie czasu spędzonego w Szkole Reżyserii uważam za niezwykle udane, a złożyło się na to: profesjonalizm wykładowców-ludzi teatru i wytworzona artystyczna więź oraz atmosfera pracy w niewielkim gronie pasjonatów sztuki reżyserii. Wszystko pod czujnym okiem Michała Rzepki, który bardzo szybko sprowadzał na ziemię zbyt górnolotne koncepcje, motywował do pracy nad nowymi rozwiązaniami i wspierał niekonwencjonalne pomysły.” – Janusz Klemens, absolwent Szkoły Reżyserii w 2022 r.

Call Now ButtonZadzwoń teraz