Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Patronujemy

pokaz mody
Pokaz mody. 

plakat2www
W piątek 16 października 2015r w Hotelu Czarny Groń w Rzykach Praciakach odbył się VIII Międzynarodowy Turniej Fryzjersko-Kosmetyczny Stylista XXI Wieku „Na małym i wielkim ekranie”.  Na turniej przyjechali uzdolnieni uczniowie.

internet MK PLAKAT BEKSIŃSKI 01.10
3 października 2014 roku, o godz.18.30 w Galerii CENTRUM Nowohuckiego Centrum Kultury w Krakowie podczas inauguracji 2. Nowohuckiego Festiwalu Sztuki zostanie otwarta, długo wyczekiwana wystawa Zdzisława Beksińskiego, jednego z najwybitniejszych i najbardziej rozpoznawalnych twórców współczesnych. Licząca około 100 prac wystawa w Nowohuckim Centrum Kultury stanowi swoistą małą retrospektywę, na której pokazujemy wczesne prace rysunkowe, fotografie z lat 50., heliotypie, rysowane węglem lub kredką ekspresyjne figury ludzkie, a także obrazy z tzw. okresu fantastycznego i dzieła z ostatnich lat życia artysty – obrazy olejne i grafikę komputerową.
Kraków nie był nigdy miastem przychylnym twórczości Beksińskiego i mamy nadzieję, że wystawa w Nowohuckim Centrum Kultury zrekompensuje niezwykle rzadką możliwość oglądania u siebie dzieł tego niezwykłego artysty wszystkim, dla których twórczość Zdzisława Beksińskiego jest bliska.

 

 

MK PLAKAT 28 08 2014
Nowohucki Festiwal Sztuki to dwudniowe święto sztuki współczesnej, obfitujące w wystawy, koncerty, warsztaty i happeningi. Ideą przedsięwzięcia jest łączenie i przenikanie różnych nurtów i gatunków sztuki – począwszy od uważanych za tradycyjne: malarstwa, grafiki oraz rzeźby, po nie do końca jeszcze poznany performance.Festiwal odbywa się w Nowej Hucie – najmłodszej, ale jednej z najbardziej rozpoznawalnych dzielnic Krakowa, w której obecnie mieszka przeszło 300 tysięcy osób. Intencją organizatorów jest, aby mieszkańców dzielnicy, a także odwiedzających ją turystów wciągnąć w nurt otwartego myślenia o kulturze, polegającego nie tylko na biernym przyjmowaniu oferty artystycznej, ale też zachęcania do udziału w wydarzeniach i prowokowaniu spontanicznych zachowań. Chodzi zarówno o stworzenie możliwości interesującego spędzenia czasu wolnego, jak też kreowanie nowego wizerunku dzielnicy w oczach przyjezdnych.

 

10277449_716010275105063_4026768904065643659_n
Marzysz o zawodzie projektantki mody? Nic prostszego! Dzięki radom i ćwiczeniom zawartym w tej książce, samodzielnie stworzysz pierwszą własną kolekcję. Fashion Book poprowadzi Cię od pomysłów aż na wybieg! Tak o książce mówi nasza absolwentka SAPU Dominika Losko: „Ta książka była dla mnie inspiracją w przygotowaniu pierwszej własnej kolekcji”. Uwaga!!! Wydawnictwo IUVI przygotowało dla studentów SAPU 20% zniżkę na zakup książki: po wejściu na stronę http://www.labotiga.pl/fashion_book i wpisaniu kodu rabatowego SAPU , zostanie naliczone 20% zniżki na książkę Fashion Book oraz można wybrać bezpłatną dostawę do paczkomatu.

wroclove
Wroclove Design to pierwsza we Wrocławiu i na Dolnym Śląsku impreza prezentująca design i sztukę na europejską skalę. Festiwal splata świat designu, architektury, sztuki i biznesu. W programie znalazły się liczne wystawy, spotkania, warsztaty i wykłady. Wroclove Design chce odczarować pojęcie „designu”, dla wielu wciąż obcego, hermetycznego i nieprzyjaznego. Chcemy pokazać, że design to więcej niż estetyka. To myśl stojąca za produktem, to otwieranie się na człowieka i jego potrzeby. Design to nie modny gadżet – to przedmiot zaprojektowany tak, by być przyjaznym każdemu użytkownikowi, młodemu i starszemu, pełno- i niepełnosprawnemu. Dobre projekty budują świat mądrze urządzony, świat bez barier. Tym samym hasłem festiwalu jest: Design Otwarty.

PLAKAT-TARGI-731x1024
Papier Kamień Nożyce – Krakowskie Targi Dobrego Wnętrza to wydarzenie mające na celu promowanie polskich młodych twórców, artystów i projektantów skupionych wokół idei kreowania pięknych przedmiotów użytkowych. Inicjatywa adresowana jest do osób ceniących dobre wzornictwo, oryginalność i kreatywne rozwiązania we wnętrzach. W czasie targów zaprezentujemy meble, oświetlenie, dekoracje, tekstylia; przedmioty ciekawie zaprojektowane i tworzone z pasją. Będzie też okazja, aby zjeść coś smacznego i napić się dobrej kawy.

Drukowanie
Festiwal BOSS jest wydarzeniem biznesowo-edukacyjnym, organizowanym przez największą studencką organizację promującą przedsiębiorczość w Polsce – Fundację Studenckie Forum Business Centre Club. Podczas Festiwalu odbywają się konferencje, debaty, panele dyskusyjne, spotkania inspirujące, szkolenia i warsztaty. Gośćmi Festiwalu są osoby, znane z pierwszych stron gazet, które osiągnęły znaczący sukces zawodowy. W wydarzeniu bierze udział ponad 20 000 młodych ludzi oraz ponad 250 prelegentów, którzy spotykają się w 16 miastach Polski na ponad 35 uczelniach wyższych, na przełomie marca i kwietnia. Jest to jedyne wydarzenie o tak szerokiej skali realizowane w naszym kraju.Festiwal powstał z myślą o młodych ludziach, łaknących wiedzy, praktycznych umiejętności, kontaktów i sukcesu. To inicjatywa, mająca zachęcić młode pokolenie do ciągłego, wielowymiarowego rozwoju.

mielec_fashion_time
Mielec Fashion Time to impreza dla wszystkich, którzy interesują się modą. Dla projektantów to szansa na zaistnienie w mediach, zdobycie nowych, cennych znajomości oraz wzbogacenie swojego portfolio. Dla najlepszych przewidziane są atrakcyjne nagrody.  Zwycięzca otrzyma m.in. nagrodę pieniężną w wysokości 2000 zł. Dla modelek i modeli to okazja do zdobycia nowych doświadczeń, zaprezentowania się szerszej publiczności oraz możliwość wzięcia udziału w profesjonalnych sesjach zdjęciowych. Organizatorzy dla modelek i modeli planują także niespodzianki związane z pokazem.Mielec Fashion Time odbędzie się 5 kwietnia w Domu Kultury Samorządowego Centrum Kultury w Mielcu.

ecoweek cracow
ECOWEEK Cracow należy do cyklu międzynarodowych warsztatów i konferencji ECOWEEK odbywających się w kilkunastu krajach w Europie i na Bliskim Wschodzie, angażującego międzynarodowe grono ekspertów i uczestników. Celem wydarzenia jest promocja proekologicznych rozwiązań w dziedzinie design-u, architektury, urbanistyki, inżynierii środowiska a także miejskiego stylu życia. Wydarzenie adresowane jest zarówno do przedstawicieli władz lokalnych, przedstawicieli instytucji nauki i kultury, jak i młodych naukowców i studentów zainteresowanych problematyką miejską – nie tylko od strony projektowej!

fashion democracy
Fashion Democracy to impreza typu Pop Up Shop. Jest projektem organizatorów WARSAW FASHION WEEKEND. Inicjatywa stworzona z myślą o ludziach: nowoczesnych, otwartych, zainteresowanych modą, poszukujących inspiracji i pragnących sprawić sobie zakupową przyjemność. Fashion Democracy to wyjątkowe kolekcje zdolnych polskich projektantów. Okazja do zrobienia zakupów ze znanymi i cenionymi stylistami, ale także kreatywna platforma dyskusji na temat współczesnej mody.

wnetrza daniela ostroda
Międzynarodowe Targi Meblowe w Ostródzie legitymują się dwudziestoletnią tradycją i należą do najważniejszych tego typu imprez w branży. Od początku odbywają się w formule „business to business”, co niewątpliwie buduje ich renomę: gdzie indziej meble się ogląda, ale w Ostródzie sprzedaje i kupuje – twierdzą zgodnym chórem wystawcy i kupcy.

sopot fashion week
Sopot Art & Fashion Week to pierwsza tego typu impreza w Polsce, która łączy świat sztuki i mody pod pięknym, nadmorskim niebem. Przedstawiamy Państwu pierwszą edycję tego wyjątkowego wydarzenia, pracujemy już jednak nad kolejnymi edycjami, które na stałe wpiszą się w kalendarz najważniejszych wydarzeń w naszym kraju.
Najciekawsza przestrzeń Sopotu, obejmująca okolice mola i sąsiadującej z nim najpiękniejszej części plaży, zostanie zaaranżowana w spektakularny sposób. Przestrzeń będzie podzielona na odrębne strefy – strefę mody, sztuki i strefę dziecięcą. Każda z nich utrzymuje swoją autonomię, harmonijnie współistniejąc z pozostałymi.

yard sale cracow
Streetwear, Moda, Vintage, Handmade, Design w letniej edycji 1 czerwca 2013 w krakowskiej Pauzie! Podczas trzeciej już edycji zobaczycie prace wspaniałych wystawców (ponad 30 brandów!) oraz będziecie mogli wziąć udział w wyjątkowych warsztatach. Designerskie ubrania, buty, biżuteria, torebki i wiele innych akcesoriów. Nie zabraknie także działu dziecięcego – tym razem w pauzowym ogródku wraz z warsztatami dla dzieci – w końcu 1 czerwca to ich święto.

plakat_multiglass-a3
Ekspozycje, instalacje, pokazy czy koncerty, to tylko niektóre wydarzenia tworzące program krośnieńskiego festiwalu MultiGlass, którego pierwsza edycja odbędzie się w dniach 18-19 maja 2013 r. Impreza zorganizowana przez działające w mieście Centrum Dziedzictwa Szkła jest jedynym w Polsce tego typu festiwalem poświęconym tematowi szkła, a w szczególności jego różnorodnej i zaskakującej obecności w kulturze i sztuce.

Baner facebook_1 Salon ART.UPCYKLING.PL
Na początku był recykling. To pojęcie, które na dobre już zakorzeniło się w naszej rzeczywistości, razem z koszami do segregowania odpadów spotykanymi dzisiaj na każdym kroku. O ile recykling jest zjawiskiem powszechnie znanym, o tyle upcykling wciąż jeszcze nie. Tymczasem w sztuce nowoczesnej jest to coraz wyraźniejszy trend, forma ekspresji, którą upodobali sobie designerzy na całym świecie, w Polsce również. Jak się okazuje, przetwarzać rzeczy zużyte można przy minimalnych nakładach energii i bez granic dla wyobraźni, nadając im przy tym wyższą wartość i nowe, często zaskakujące zastosowanie. Podczas 1 Salonu ART.UPCYKLING.PL pokazana zostanie taka właśnie twórczość, której nieobca jest troska o środowisko naturalne i dla której materiałem może być wszystko. Wystarczy tylko poszukać kreatywnych sposobów na wykorzystanie odpadów – do czego Salon ma zachęcić zarówno artystów, jak i odbiorców.

zap_fashion_culture
Pokazy Fashion Culture organizowane są w ramach promowania kultury i sztuki oraz jej dziedzictwa. Przedstawiają osiągnięcia młodych projektantów z Polski i Wielkiej Brytanii. Wkład odrębności kulturowej każdej ze stron umożliwi stworzenie nowej jakości w procesie integracji środowisk polskich jak i promowanie młodych talentów poprzez zjednoczenie w modzie na arenie międzynarodowej.

targi dizajnu 5
Targi Dizajnu vol. 6

ysc-plakat
Streetwear, Moda, Vintage, Handmade, Design – już 17 listopada wszystko na jednym evencie! W krakowskiej Pauzie odbędzie się II edycja Yard Sale Cracow! Już po raz drugi szykujemy ucztę dla miłośników mody, designu i handmade’u i twórczej energii. Jest to wydarzenie wyjątkowe, zapełniające lukę w regionie, które pozwala młodym projektantom zaprezentować swoją twórczość. Najbliższa edycja – Fall/Winter Yard Sale Cracow – wprowadzi każdego w świąteczny nastrój przy świetnej muzyce i oczywiście różnościach, które już przygotowują zaproszeni artyści. Będzie można poznać osobiście wystawców oraz zaopatrzyć się w designerskie ubrania, buty, biżuterię, torebki i wiele innych akcesoriów. Nie zabraknie także działu dziecięcego, fotograficznego, rowerowego czy z eco produktami. Każdy znajdzie coś dla siebie!

bielsko jamboree
W dniach 16-18 listopada 2012 w Bielsku Białej startuje 2. edycja Międzynarodowego Festiwalu Mody Neo Fashion Jamboree, która organizowana jest przy współpracy Fundacji Play4design oraz Muzeum w Bielsku – Białej. Endless Creation to hasło przewodnie zbliżającej się edycji i odnosi się do nieograniczonych możliwości, jakie niesie za sobą wyobraźnia ludzka i przenosi je do świata mody. Tych kreatywnych pomysłów tradycyjnie będziemy poszukiwać na wielu polach – w fotografii, projektowaniu, rysunku i filmie. Konsekwentnie na wybiegu polskie i zagraniczne premiery, kolekcje dyplomowe m.in. florenckiej Polimody i antwerpskiej Akademii Sztuk Pięknych i Edynburga, różnorodna estetyka prezentująca ciekawe spojrzenie na modę, inspirujące wystawy i instalacje, a do tego modowy happening.

sztukobranie plakat
Targi Młodej Sztuki „SZTUKOBRANIE – Ram wypełnianie” to z założenia wydarzenie cykliczne, w którym swe prace prezentują studenci i absolwenci artystycznych uczelni krakowskich. Wybrani twórcy, to reprezentanci różnych dziedzin sztuki od malarstwa, przez rzeźbę, grafikę i fotografię. „SZTUKOBRANIE”, to jedyne tego typu wydarzenie w Krakowie i jedno z nielicznych odbywających się cyklicznie imprez w Polsce, dzięki którym w jednym miejscu można nie tylko zobaczyć młodą sztukę, ale też ją kupić.

MISS_OPEN_HAIR_LOGOTYP_na_www
Miss Open Hair Festival – patronujemy co roku

targi dizajnu 4
Targi Dizajnu vol. 5

ard sale cracow
Cyklicznie, cztery razy w roku Organizatorzy szykować będą ucztę dla miłośników mody, designu i handmade’u i twórczej energii. Jest to wydarzenie wyjątkowe, zapełniające lukę w regionie, które pozwala młodym projektantom zaprezentować swoją twórczość. Najbliższa, letnia edycja – Summer Yard Sale Cracow – wprowadzi każdego w piknikowy nastrój przy świetnej muzyce, dobrym, zdrowym jedzeniu i oczywiście różnościach, które już przygotowują zaproszeni artyści. Będzie można poznać osobiście wystawców i zaopatrzyć się w designerskie ubrania, biżuterię, a nawet sprawić sobie nowy rower. Wśród wystawców m.in.: The Hive, Boho, Good Enough, Kreatura, Mika Kośka Projekt, Let’s Funky!, Entala, Maua, Familove, Trashki, Aga Bag, Maszynownia, DistansBikes i wielu innych. Klub Betel zostanie wypełniony także dobrą muzyką w wykonaniu Opitka oraz jedzeniem, które serwować będą Cafe Mana Mana oraz Melasa. Organizatorzy przygotowali także kupony zniżkowe na wybrane marki, których należy szukać w krakowskich kopertach Don’t Panic.

miss polonia 2012
Finał konkursu Miss Polonia Krakowa 2012 odbędzie się 26 maja br. o 18.00 w Hotelu Galaxy. Zaproszeni partnerzy, sponsorzy i media spotkają się na evencie, który ma szansę wpisać się  na stałe do kalendarza krakowskich wydarzeń. Nad całością spraw czuwa licencjonowany organizator tego konkursu – Centrum Tańca PRIMA DANCE, które od strony artystycznej szykuje prawdziwą gratkę – pokazy taneczne, konkursy i prezenty dla publiczności oraz fascynujące nagrody dla uczestniczek. Krakowskie Szkoły Artystyczne również patronują temu konkursowi, a dodatkowo SKF funduje sesję fotograficzną dla jednej z laureatek.

ester bunny
Wielkimi krokami zbliża się wiosna i wiosenne Targi Dizajnu. Atrakcji zapowiada się co niemiara, o wszystkim można się dowiedzieć zapisując się i śledząc wydarzenie na FB. Targi będą trwać dwa dni, 31 marca i 1 kwietnia (sobota i niedziela) od 10.00 do 18.00, tradycyjnie zapraszamy do KOMPANY (ul. Berka-Joselewicza 21, krakowski Kazimierz). Tragi Dizajnu są częścią Cracow Fashion Week.

image description
Firmy KOŁO i HANSGROHE we współpracy ze Szkołą Wnętrz i Przestrzeni zorganizowały konkurs na zaprojektowanie łazienki, w której miały zostać wykorzystane elementy armatury i ceramiki łazienkowej z asortymentu tych dwóch firm. Kryterium oceny przygotowywanych projektów było potraktowanie pomieszczenia łazienki jako miejsca relaksu, zapewnienie ergonomii użytkowania oraz zachowanie zasad doboru materiałów wyposażenia i możliwości realizacji projektu.

kmpany
Kraków, sobota, 28 stycznia, godzina 10. Ruszasz na otwarcie KOMPANY. Wpadasz na Berka Joselewicza 21. Jesteś. Krążysz miedzy piętrami. Zapuszczasz się w strefę dizajnu, foto, komiksu, architektury… Konsultujesz własne projekty i pomysły, czerpiesz inspirację, bierzesz udział w warsztatach… Po drodze smak i łyk. Wybija 21. W sąsiadujących Literkach imprezę rozkręcają ENVEE i Animisiewasz Startt. KO-lorujesz ściany, chwytasz przekąskę, regenerujesz się kawą. Łapiesz dobre kontakty, bawisz się, uśmiechasz się do nowych znajomych. Trzymasz nogi na pufie, głowę w chmurach. Nawet nie wiesz, że już niedziela, 29 stycznia, godzina 10. Spędziłeś z nami 24 godziny. Razem otworzyliśmy KOMPANY, razem stworzyliśmy przestrzeń dla freelancerów, przedsiębiorców, wolnych umysłów.

targi 2
Targi Dizajnu w Krakowie po raz drugi! Tym razem spotykamy się w przedświątecznej atmosferze w nowym miejscu i w powiększonym składzie. Zapraszamy na Berka Joselewicza, do nowej przestrzeni Kompany (obok Literek, gdzie zresztą ruszamy później na after party). dzień targowy potrwa od 12.00 do 20.30. Dużo czasu, by zaopatrzyć się w prezenty pod choinkę, a będzie w czym wybierać.

tragi dizjanu 1
Back to school na krakowskiej dzielni. Targi ilustracji, grafiki, mody do potęgi.  Zalejemy całą knajpę dizajnem.  Spiesz do nas 8 października.  Zaczynamy już od godziny 12:00 do wieczora, a później miła biba! :)

sesno 2011
Serdecznie zapraszamy na wernisaż  prac młodych architektów wnętrz z Krakowskich Szkół Artystycznych, wydziału Wnętrz i Przestrzeni. Tematem tegorocznej edycji konkursu SENSO 2011 są łazienki w trzech stylach: Klasik, Glamour, Modern. Prezentację obsługuje firma ART CINEMA specjalizująca się w TOPOWYCH przekazach multimedialnych! Obecne będą rzutniki i monitory 60 cali!!

Zadzwoń teraz