Joanna Gałuszka we współpracy z KBF | Orfeo & Majnun - KSA

Joanna Gałuszka we współpracy z  KBF | Orfeo & Majnun

Joanna Gałuszka, absolwentka Szkoły Kreatywnej Fotografii jest autorką zdjęć promujących nowy projekt Orfeo & Majnun. Powstaje on we współpracy m.in. z Krakowskim Biurem Festiwalowym oraz Krakowskimi Szkołami Artystycznymi.

„Dwa mity, wschód i zachód, świat europejski i świat bliskowschodni – zdawać by się mogło, że są skrajnie różne, ale miłość jest w nich tak samo silna, tęsknota tak samo dotkliwa, a śmierć zostawia jednakową pustkę. Grecki mit o Orfeuszu i Eurydyce oraz arabska historia o Lejli i Majnunie pokazują, że choć kultury różnią się w wielu aspektach, to ludzkie pragnienia i namiętności wszędzie są podobne.

Na tym właśnie połączeniu i jedności opiera się wieloetapowy projekt społeczny „Orfeo i Majnun”, podczas którego zaprosimy mieszkańców na kilkadziesiąt bezpłatnych wydarzeń – koncerty, spacery, warsztaty i nie tylko!”

Więcej o projekcie: https://orfeomajnun.pl/

Projekt, składający się z wielu elementów łączących różne grupy wiekowe, porusza różne wątki i opowiada wiele historii, które przez cały sierpień będą wybrzmiewać w każdym zakątku miasta.

W akcję włączyła się również Marta Pilas, absolwentka Szkoła Artystycznego Projektowania Ubioru SAPU. Kreacje projektantki tworzące autorską kolekcję „Grey Mouse” dopełniają maski i kukły zwierząt stworzone przez Rogera Titleya (creatures.co.za) i wyprodukowane przez vs.designlab | Vero Schürr (vsdesignlab.com) w ramach projektu społecznego Orfeo & Majnun.

Kreacje uwieczniono na zdjęciach, które można oglądać na wystawie fotografii w Zgody 7, a także w szklanych ekspozytorach rozsianych po całym mieście. Wystawa będzie dostępna aż do 19 września.

Modelki widoczne na zdjęciach to Ira & Varya z agencji Reklamax.

Joanna Gałuszka (1991)

absolwentka fotografii w Krakowskich Szkołach Artystycznych (Szkoła Kreatywnej Fotografii). Wszechstronna fotograf poruszająca się w portrecie, reportażu, fotografii teatralnej i ślubnej. Jej fotografie miały swoje publikacje w K MAG, Apricot Magazine, Magazyn PokochajFotografie.pl, Snap Me, i innych. Brała udział w wystawie online „30under30”, wystawach zbiorowych (m.in z Tomaszem Cichorkiem w Klubie Żaczek, z „Ukrytymi Skrzydłami” w Teatrze Ludowym, oraz wystawy pokonkursowe). Zdobyła 1 nagrodę za swoje fotografie w XXX Festiwalu Artystycznym Młodzież.

Joanna Gałuszka „Oddychaj”

Absolwenci SKF

Więcej informacji o Szkole Kreatywnej Fotografii:

• Dwa lata nauki – dzienne lub zaoczne od 2004 roku.
  • Dyplom z tytułem ARTYSTA FOTOGRAFIK.
  • Nauka do wyboru w grupach STACJONARNYCH lub grupie ONLINE w realnym czasie z pełnym dostępem do wykładowców.
  • Ponad 90% absolwentów działa w zawodzie fotografa.
  • Wykładowcami SKF są aktywni zawodowo fotograficy, wyśmienici artyści i pedagodzy, w tym wielu posiadających tytuły naukowe.
  • Do dyspozycji studentów: 3 studia foto, ciemnie, 3 sale komputerowe, pakiet Adobe – zobacz spacer wirtualny
    Duże sale z dobrym WIFI pozwalają na naukę w nowoczesnym systemie hybrydowym z zachowaniem zasad bezpieczeństwa związanych z pandemią COVID-19.
  • Bezpłatny dostęp do studia, ciemni i sal komputerowych dla studentów i absolwentów poza zajęciami.
  • 95% zajęć w pracowniach od początku nauki.
  • Praktyki fotograficzne na pokazach mody i sesjach foto w trakcie nauki.
  • Zbudujesz portfolio otwierające wiele możliwości – patrz absolwenci.
  • Roczne czesne jest podzielone na miesięczne raty – więcej informacji w zakładce Rekrutacja.
  • APLIKUJ ONLINE
  • Poznaj nasze kursy i warsztaty fotograficzne – wybierz kurs dla siebie.

Pracownie – galeria zdjęć

Stawiamy na

• kadrę najlepszych inspirujących wykładowców, fotografików z wieloletnim dorobkiem artystycznym
  • autorski program i nowatorskie formy nauczania