Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Wyróżnione projekty Klaudii Klimas | OFF Fashion 2021 - KSA

Wyróżnione projekty Klaudii Klimas | OFF Fashion 2021

Projekty naszej absolwentki Szkoły Artystycznego Projektowania Ubioru, Klaudii Klimas zostały wyróżnione podczas tegorocznej Gali Finałowej konkursu OFF Fashion!

Gala Finałowa XXII Edycja Konkursu dla Projektantów i Entuzjastów Mody OFF FASHION odbyła się 24 lipca 2021 r. Wydarzenie miało miejsce w Kieleckim Centrum Kultury.

Do finału jury postanowiło zakwalifikować 33 najlepszych projektantów, a wśród nich naszą absolwentkę, Klaudię Klimas. Otrzymała ona Nagrodę Instytutu Dizajnu, czyli  5-dniową rezydenturę artystyczną w Ambasadzie Dizajnu. Nagrodę ufundowała Ewa Chabielska, dyrektor Wzgórza Zamkowego Kielce.

 

 

OFF FASHION

Konkurs Off Fashion odbywa się w Kielcach i ma za zadanie stworzyć szansę zawodowego startu młodym projektantom, których zapał i kreatywność odmieniają nasze spojrzenie na rynek mody w Polsce, a ulicom naszych miast nadają znamiona indywidualności i oryginalności.

Pierwsza edycja konkursu OFF FASHION odbyła się w maju 2007 roku. Swoje prace nadesłało ponad 300 projektantów nie tylko z Polski ale także i z Indii, Kazachstanu, Niemiec, Anglii, Danii.

Konkurs wpisał się na stałe w kalendarz imprez poświęconych modzie i od razu stał się w tym kalendarzu imprezą ważną.

Niebagatelną rolę w rozwoju imprezy odgrywa profesjonalne jury oceniające nadsyłane prace. Są to najwyższej klasy specjaliści: krytycy mody, wybitni projektanci, wykładowcy wyższych uczelni tak z Polski jak i z zagranicy.

Off Fashion to również szeroko otwarte okno na świat. Nasi laureaci, dzięki współpracy KCK ze szkołami w Rzymie i Danii zdobywają indeksy Artystycznych Szkół Wyższych fundowane przez naszych Europejskich partnerów. Mają również możliwość zaprezentowania swoich kolekcji na prestiżowych pokazach mody np. w Brukseli czy na AltaRoma Moda w Rzymie.

Współpracujemy z Artystycznymi Szkołami: Szkoła Artystycznego Projektowania z Krakowa, Międzynarodowa Szkoła Kostiumografii i Projektowania Ubioru z Warszawy, Uczelnia VIA Design z Danii i Akademią Mody KOEFIA z Rzymu.

Potrzebna jest pasja i wiara we własne siły, potrzebny jest wielki wysiłek i pomysł. Narodziła się z tego naprawdę kapitalna impreza. Co z pewnością udowodnią kolejne edycje.

 

Więcej informacji na stronie: https://offfashion.eu/

Call Now ButtonZadzwoń teraz