Jubileusz 30-lecia Szkoły Aktorskiej SPOT | WYDARZENIA - KSA

Jubileusz 30-lecia Szkoły Aktorskiej SPOT | WYDARZENIA

W roku szkolnym 2022/2023 obchodzimy 30-lecie Szkoły Aktorskiej SPOT. Z tej okazji Krakowskie Szkoły Artystyczne przygotowały wiele atrakcji dla studentów, absolwentów oraz wszystkich sympatyków jednej z najstarszych szkół aktorskich w Polsce.

Już 3 czerwca 2023 r., w godz. 18:00-22:00 odbędzie się kolejne wydarzenie z okazji 30-lecia Szkoły Aktorskiej SPOT. W programie znalazły się m.in:

• 18:00-19:00 Musical „I have a dream” w reż. Anna Dijuk-Bujok
  • 19:00-21:00 Pokaz Galowy Szkoły Choreografii oraz 55-lecie pracy Tomasza Gołębiowskiego
  • 21:00 „Wykładowcy się wykładają”, indywidualne występy wykładowców SPOT. Anna Dijuk – Bujok, Renata Furdyna, Kinga Kowalska, Mikołaj Marciniak, Krzysztof Stawowy, Piotr Urbaniak
  • Afterparty

Spotkaj znajomych i powspominaj szkolne czasy! Zapraszamy na wszystkie wydarzenia!

Kontakt na adres email: ksa@ksa.edu.pl

Szkoła Aktorska SPOT powstała w 1992 r. Obchody 30-lecia rozpoczęły się 17 grudnia 2022 r. Na scenie Dekerta 10 zobaczyliśmy spektakl świąteczny – Pastorałkę „Ach zła Ewa narobiła…” w wykonaniu młodych aktorów.

Reżyseria: Anna Dijuk-Bujok

Akompaniament: Jarosław Olszewski

Występują: Aleksandra Huczek, Aleksandra Starz, Błażej Bajer, Izabela Łyjka, Jakub Rupnik, Julia Jaśtak, Kamila Prauze, Karolina Bagińska, Karolina Szeremeta, Konstancja Stan, Łukasz Marczak, Maxim Kovalenko, Natalia Boryń, Natalia Filatow, Natalia Prochownik, Natalia Rybarz, Paulina Pieczonka, Sara Meguedad, Sylwia Bruchnicka

PROGRAM OBCHODÓW 30-LECIA SPOT:

• 15 stycznia 2023 r., godz. 19:00

Koncert Piosenki Agnieszki Osieckiej – „Na dobre, na niedobre i na litość boską” w reż. Anna Dijuk-Bujok

Dworek Białoprądnicki, ul. Papiernicza 2, 31-221 Kraków

• 25 lutego 2023 r., godz. 19:00

Spektakl „Raz dokoła. Kobiety Wesela”. Monodram Kingi Kowalskiej.

• 25 marca 2023 r.

Pokaz mody w trakcie Cracow Fashion Week

• 3 czerwca 2023 r., godz. 18:00-22:00

18:00-19:00 Musical  „I have a dream” w reż. Anna Dijuk-Bujok

19:00-21:00 Pokaz Galowy Szkoły Choreografii oraz 55-lecie Tomasza Gołębiowskiego

21:00 „Wykładowcy się wykładają” – indywidualne występy wykładowców SPOT

Zainteresowane osoby prosimy o kontakt na adres email: ksa@ksa.edu.pl

Szkoła Aktorska SPOT

Szkoła Aktorska SPOT jest zarejestrowana w Centrum Edukacji Artystycznej w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Nadzór pedagogiczny nad działalnością szkoły sprawuje minister właściwy do spraw kultury i ochrony dziedzictwa narodowego.

Wykładowcami są aktywni zawodowo aktorzy oraz reżyserzy m.in. ze Starego Teatru, wyśmienici artyści i pedagodzy, w tym wielu posiadających tytuły naukowe.

Szkoła Aktorska SPOT oraz Szkoła Reżyserii/ School of Drama

Szkoła Reżyserii

Szkoła Reżyserii jest częścią Szkoły Aktorskiej SPOT.

To weekendowy, intensywny, siedmiomiesięczny program, zakończony DYPLOMEM. Słuchacze uzyskają umiejętności w zakresie reżyserii teatralnej i filmowej oraz autorskiej realizacji różnorodnych form inscenizacji (film, teatr plastyczny). Program przygotowuje do startów na kierunki reżyserskie na wyższych uczelniach państwowych.

Początek zajęć: styczeń 2023, 2 weekendy/miesiąc po 20 godzin lekcyjnych (45 min) na zjazd.
Ilość miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

SZKOŁA REŻYSERII TEATRALNEJ I FILMOWEJ

Szkoła Reżyserii – rekrutacja