Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Pracownia projektowania obuwia

Przedmiot projektowanie obuwia daje możliwość poznania podstawowych wytycznych projektowania i konstrukcji obuwia, niezbędnych dla wykonania obuwia zgodnego a aktualnymi trendami mody z uwzględnieniem odpowiednich materiałów i technologii wykonania wykonania i jednocześnie wygodnego i spełniającego wymogi anatomicznej budowy stopy.

W trakcie naszego kursu projektowania obuwia student poznaje proces tworzenia projektu obuwia, jako produktu mogącego już być przedmiotem sprzedaży. Poznaje również umiejętność konstruowania wzorników podstawowych cholewek sandałów, balerin, czółenek, półbutów, trzewików, botków i butów wysokich /kozaczków/, stanowiących podstawę do wykonania niezbędnej dokumentacji technicznej ręcznie lub z zastosowaniem systemów komputerowych CAD/CAM, do produkcji poszczególnych typów obuwia.

Poziom osiąganej przez studenta wiedzy pozwala mu na samodzielne zaprojektowanie i wykonie niezbędnej dokumentacji techniczno – konstrukcyjnej obuwia i jego podzespołów /kopyt, obcasów, platform, spodów/ do dyplomu. W praktyce, przedmiot projektowanie obuwia uczy zawodów: projektant obuwia i konstruktor obuwia, czyli najczęściej poszukiwanego przez producentów obuwia zawodu: modelarz obuwia.

Wykłady prowadzone są przez wysokiej klasy czynnego zawodowo modelarza obuwia, wieloletniego wykładowcę tego przedmiotu w SAPU i na kursach zawodowych dla projektantów i konstruktorów obuwia, autora wielu publikacji i podręczników z zakresu projektowania i konstrukcji obuwia i kopyt, a także technologii i organizacji produkcji obuwia.

 ziajka (1) ziajka (2) ziajka (4) ziajka (5) ziajka (6) ziajka (7)

Call Now ButtonZadzwoń teraz