Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Program SAPU

Autorski program został skonstruowany w oparciu o doświadczenia znanych projektantów mody oraz skonsultowany z wieloletnimi pedagogami najlepszych uczelni projektowania mody w Europie
patrz pracownie. Program ten jest obecnie w pewnym zakresie powielany przez większość nowopowstałych polskich szkół projektowania ubioru, w których uczą lub uczyli absolwenci SAPU. Co roku program podlega modyfikacjom dostosowującym proces nauczania do aktualnych wymogów branży. SAPU przygotowuje również do założenia i prowadzenia własnej firmy.

Stawiamy sobie za zadanie wykształcenie samodzielnego i kompetentnego projektanta ubioru umiejącego zadbać o wszystkie szczegóły kolekcji, a jednocześnie posiadającego ogólną wiedzę i dobre umiejętności plastyczne. Patrz – prace studentów.

Zajęcia kierunkowe to projektowanie ubioru prowadzone przez czterech projektantów mody, konstrukcja, technologia odzieży, projektowanie biżuterii, projektowanie nakryć głowy i akcesoriów, projektowanie obuwia,rysunek żurnalowy, fotografia mody, projektowanie tkaniny i materiałoznawstwo,stylizacja, tendencje w modzie.

Studenci SAPU uczestniczą również w zajęciach ogólnoplastycznych takich jak rysunek, malarstwo i kompozycja. Wykłady prowadzone są z zakresu historii sztuki, historii mody oraz marketingu w modzie. W pracowni komputerowej słuchacze zapoznają się z programami graficznymi CorelDraw, Adobe Photoshop oraz ze specjalistycznym programem do konstrukcji odzieży InvenTex, które są niezbędne w nowoczesnym projektowaniu mody.
Szczególny nacisk kładziemy na naukę języka angielskiego. Poza cotygodniowymi zajęciami słuchacze mają możliwość komunikacji z zagranicznymi kolegami uczącymi się w SAPU.Wyjazdy na targi mody do Paryża oraz liczne wycieczki do muzeów oraz na wystawy uzupełniają wiadomości zdobyte w szkole.

SAPU wydała nowoczesny podręcznik do projektowania obuwia autorstwa inż. Tadeusza Ziajki – wykładowcy naszej szkoły oraz wieloletniego konsultanta firm obuwniczych w Polsce i na świecie.

SAPU zapewnia nieodpłatnie słuchaczom profesjonalne modelki www.reklamex.krakow.pl w trakcie prac nad realizacją kolekcji oraz do sesji zdjęciowych w szkolnym studio.

W 2004 roku Szkoła Artystycznego Projektowania Ubioru obchodziła swoje 10-lecie. Z tej okazji odbyła się wystawa w zabytkowej fabryce Oscara Schindlera. Zobacz zdjęcia

 

 

Call Now ButtonZadzwoń teraz