noscript image
Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Absolwenci SPOT - KSA

Absolwenci i byli studenci SPOT nie tylko grają w teatrach, filmach i serialach, ale dzięki zajęciom z mikrofonem i doświadczeniu zdobytemu w profesjonalnym studiu nagraniowym mogą pracować w radiu. Justyna Gugała, absolwentka SPOT, prowadzi własną audycję w Radio Alfa, Łukasz Wojtusik, także absolwent, audycję w Radio Kraków, realizuje się także jako reżyser i konferansjer.

Weronika_Książkiewicz
Weronika Książkiewicz
– Teatr Nowy im. Dejmka wŁodzi
– filmografia: „Piąty Stadion”, „Rezydencja”, „Londyńczycy”, „Linia życia”, „Na wspólnej”, „Brzydula, „Mała Moskwa”, „Złoty środek”,
„Ile waży koń trojański”, „Karol. Człowiek, który został papieżem”, „Plebania”, „Samo życie”, „Kryminalni”

jan_wieczorkowski
Jan Wieczorkowski
– filmografia: „Klan” – rola Michała 1997-2004, „U Pana Boga za piecem”, „Pierwszy milion”, „Enduro Bojz”, „To ja złodziej”, „Fala zbrodni”, „Oficer”, „Królowie śródmieścia”, „Nigdy nie mów nigdy”, „Hotel 52”, „Rezydencja”, „Szpilki na Giewoncie”

magdalena dandourian
Magdalena Dandourian
– filmografia:  „Psy II – ostatnia krew” pierwszoplanowa rola jako Nadia obok Bogusława Lindy, „Lista Shindlera” jako Nusia Horowitz, „Cudowne miejce” jako Młódka, „Boża podszewka” jako Żydówka
– produkacja telewizyjna – teledyski, programy muzyczne, informacyjne i rozrywkowe

Agnieszka_Chrzanowska
Agnieszka Chrzanowska
– Piwnica pod Baranami
– wydała płyty pt. „Cały świat płonie” i „Tylko dla kobiet”
– teatr: rola w spektaklu „Moje pierwsze honorarium”
– laureatka trzech nagród na 21. Festiwalu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu
Dyrektor Artystyczna Radiowego Teatru Piosenki w Radiu Kraków

Zawadzki_Daniel
Daniel Zawadzki
Teatr Współczesny im. E. Wiercińskiego we Wrocławiu
– role filmowe: „Egoiści”, „Solidarność, solidarność…”
– role telewizyjne: Michał w serialu „Klan” 2004-2009, „Na wspólnej”, „M jak miłość”, „Klasa na obcasach”

jacek joniec
Jacek Joniec
– Teatr KTO
– Teatr  Ludowy
– role teatralne: „Niedźwiedź i oswiadczyny”, „Królowa przedmieścia”, „Wesele”, Trzeci Akt wg. „Szewców” , „Minnesota Blues”, „Wieczór trzech króli”, „Zima pod stołem”, „Przygody Sindbada Żeglarza”, „Biznes”, „Królowa Śniegu”, „Proces”, „Piątka gorszej szansy”, „Stara kobieta wysiaduje”, „Opowieści o zwyczajnym szaleństwie”, „Kupiec Wenecki”;
– filmografia: „Zakochany Anioł”

sebastian pawlak
Sebastian Pawlak
– Stary Teatr w Krakowie
– TR Warszawa
– role teatralne: „Przedtem/Potem”, Zaratustra”, „Lulu”, „Sen nocy letniej”, „Zbombardowani”, „Stosunki Klary”, „Macbeth”, „Weź, przestań”, „T.E.O.R.E.M.A.T.”, „Portret Doriana Graya”, „Solaris.Raport”, „Metafizyka dwugłowego cielęcia”
– role filmowe: „Po”, „Czeka na nas świat”, „Senność”, „Biała wstążka”
– wyróżnienie za rolę tytułową w spektaklu „Kaligula” w Teatrze im. Bogusławskiego w Kaliszu na XLII Kalińskich Spotkaniach Teatralnych
– nagroda specjalna jury za wykonanie i przygotowanie recitalu „Wieje”
– nagroda za tytułową rolę w spektaklu „Woyzeck” w reż. Mari Kleczewskiej, TR Warszawa

michal siegoczynski
Michał Siegoczyński
– Teatr Studio w Warszawie
– reżyser teatralny: „Hollyday” opartej na słynnej powieści Trumana Capote’a „Śniadanie u Tiffany’ego”, monogram „JA”, „Jak zjadłem psa”, „Wieje”, „Taśma”
– reżyseria filmu „Po”
– nagrody: pierwsza nagroda na Ogólnopolskim Festiwalu Monodramu Współczesnego w Teatrze Stara Prochownia w Warszawie, druga Nagroda na wrocławskim przeglądzie monodramów WROSTIA, nagroda specjalna na XXXXV Kaliskich Spotkaniach Teatralnych

pawel izdebski
Paweł Izdebski
– Teatr Roma w Warszawie
– Krakowska Opera Kameralna
– filmografia: „Julia”, „Tryptyk rzymski”
– udział w programie „Bitwa na głosy”

rafal-zawierucha
Rafał Zawierucha
-Teatr AXIS MUNDI
– Fundacja Nomina Rose – Ogród Kultury Dawnej – spektakle historyczne
– filmografia: „Ostatnie piętro”, „Księstwo”, „Wojna Żeńsko-męska”, „Pokaż kotku, co masz w środku”, „Podróż z bagażem podręcznym”, „Przepis na życie”

daniel wieleba
Daniel Wieleba
– Teatr w Będzinie
– Teatr Dramatyczny w Warszawie
– Teatr Scena Współczesna w Warszawie
– Prezenter Studia Lotto, TVP
– filmografia: „Zamiana”, „Fala zbrodni”, „Tango z aniołem”, „Warto kochac”, „Hela w opałach”, „Niania”, „Na dobre i na złe”, „Biuro kryminalne”, „Plebania”, „Pierwsza miłość”
– autorski projekt telewizyjny„ Wnętrza Daniela”

malgorzata_pikus_04b
Małgorzata Pikus

– uważana przez krytyków za jedną z 3 najlepszych aktorek
– Teatr Polski w Cieszynie
– filmografia: „Pouparta”, „Żródło życia”
– nominacja do Czeskiego Lwa dla najlepszej aktorki

marek nędza
Marek Nędza
Teatr im. Stefana Jaracza w Łodzi
– role teatralne: Kadet-Koradian reż. J.Wiśniewski, Lodovico-Otello reż A.Duda-Gracz, Zoran-barbelo reż. A. Augustynowicz
– filmografia: „Weekned”, „Zielony”, „Epizody kresowe”, „Pod światło”, „EM”, „Lovt”, „Akwarium”, „Komisarz Alex”
– nagrody: w 2010 – Nagroda Marszałka Województwa Łódzkiego, Nagroda Publiczności za najbardziej „elektryzującą” rolę męską na XXVIII Festiwalu Szkół Teatralnych w Łodzi, Nagroda łódzkiego miesięcznika kulturalnego „Kalejdoskop” na XXVIII Festiwalu Szkół Teatralnych
w Łodzi

katarzyna dworak
Katarzyna Dworak
– Teatr Dramatyczny w Legnicy
– Teatr im. Heleny Modrzejewskiej w Legnicy
– współpraca z Piwnicą pod Baranami
– filmografia: „80 milionów”, „Operacja Dunaj”, „Głęboka woda”, „Na dobre i na złe”

justyna sławiec
Justyna Sławiec
– Teatr Groteska w Krakowie
– Opera Krakowska
– role teatralne: „Reality szoka szoł”, „Bułhakow” reż M. Wojtyszko, „Oczyszczenie” reż. P.Zelenka

janusz laskowski
Janusz Laskowski
– Teatr Polski w Cieszynie
– prezenter Totalizatora Sportowego LOTTO
– filmografia: „Na dobre i na złe”, „Gorszy gatunek mężczyzny”, „Plebania”, „Hollywódzkie zwierzę”, „Naznaczony”, „M jak miłość”, „Na wspólnej”, „Klan”

lukasz wojtusik
Łukasz Wojtusik
– Radio TOK.FM
– Podgórski Teatr Lalki i Aktora „Parawan”

Bartosz Tryboń8m
Bartosz Tryboń
– Tarnowski Teatr im. L.Solskiego
– Teatr MUMERUS
– filmografia: „Julia”, „Klan”, „Majka”, „Twarzą w twarz”, „Detektywi”

maria-magdalena-modzelewska
Magdalena Modzelewska 
– filmografia: „Big love”, „K.”, „Kariera Nikosia Dyzmy”, „Zamach”, „Lawstorant”, „Och Karol”, „Samo życie”, „Instynkt”, „Klan”, „Złotopolscy”
-Warszawska Grupa Teatralna Straponten
-Teatr Wielki – Opera Narodowa w Warszawie

aleksandra maj
Aleksandra Maj
– Teatr Dramatyczny w Legnicy
Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego w Wałbrzychu
– Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku
– filmografia: „Sztos 2”, „Kryminalni”, „Pierwsza miłość”

aleksander blitek
Aleksander Blitek
– Teatr Nowy w Zabrzu
– Teatr w Będzinie
– filmografia: „Samo życie”, „Pierwsza miłość”, „Święta wojna”

justyna gugala
Justyna Gugała
– filmografia: „Rezydencja”, „Czas honoru”, „Świadectwo Alicji”, „Klan”, „M jak miłość”, „Detektywi”, „Intruz”, „Jeszcze raz”, „Rodzinka, „ROBOT”, „Rozmowy ze śmiercią”, „Guzik Ci do tego”, „Instynkt”, „Kolacja”, „Zaginiony”, „Justyna”
– jury II Ogólnopolskiego Przeglądu Teatrów Offowych
– radio Alfa

anika maziarz
Anika Maziarz
– „Oczyszczenie” Teatr Stary w Krakowie;
– Krakowski Teatr Edukacji
– filmografia:  „Mistyfikacja” w reż. J. Koprowicza

agata pruchniewska
Agata Pruchniewska
– filmografia: „Zaklina”, „Dzień kobiet”, „Prawo Agaty”, „Reguły gry”, „Przepis na życie”, „Kołysanka”, „M jak miłość”, „Usta usta”, „Plebania”, „Kryminalni”

katarzyna pierscionek
Katarzyna Pierścionek
– filmografia: „Złotopolscy”(rola Marcysi), „Śniadanie do łóżka”, „M jak miłość”, „Samo życie”, „Detektywi”, „Sprawiedliwi”
– Krakowska Opera Kameralna

piotr-wojdylo
Piotr Wojdyło 
– Narodowy Teatr Stary w Krakowie
– Teatr Lalki i Aktora PARAWAN
– Fundacja Nomina Rose – Ogród Kultury Dawnej – spektakle historyczne
–  Teatr FORTE
– Kabaret Prysły Zmysły

tomasz stochnial
Tomasz Stochniał
– Teatr Powszechny im. Jana Kochanowskiego w Radomiu
– filmografia: „M jak miłość”, „Plebania”, „Barwy szczęścia”, „Szpilki na giewoncie”

ernest-durka
Ernest Durka
– filmografia: „Bitwa Warszawska”, „Żołnierze wyklęci”, „Klan”, „Na wspólnej”, „W-11”, „Detektywi”

radoslaw calaba
Radosław Cabała
– filmografia: „Transformers 3”, „W-11”, „997”, „Majka”, „ Gwiazdy Zachodu – paMBUK”
– udział w projekcie „Szkoła Życia”

paulina braun
Paulina Braun
– fundacja Cinema Art
– radza programowa festiwalu FAMA
– Impresariat Filmowy STARS
– kierownik produkcji Festiwalu Re:Wizje w Warszawie
– asystent reżysera „Within the whirlwind”

anna kozak
Anna Kozak
– Teatr im. Juliusza Osterwy w Lublinie
– Teatr Stu w Krakowie
– filmografia: „Tajemnica twierdzy szyfrów”, „Pręgi”, „Doręczyciel”, „Pensjonat pod różą”, „Na wspólnej”, „Synowie”

gabriela fabian
Gabriela Fabian
 Teatr Dzieci Zagłębia w Będzinie
– Teatr Polsko-Czeski w Cieszynie
– Teatr im. H. Modrzejewskiej w Legnicy
– filmografia: „Operacja Dunaj”, „Pierwsza miłość”, „Po”

krzysztof prystupa
Krzysztof Prystupa
– Teatr Lalki, Maski i Aktora „Groteska”
filmografia: „Karol. A man who became pope”, „Kazimierz zamknięty”
– właściciel firmy Viamowa – szkolenia z dykcji i wymowy

dawid zlobinski
Dawid Żłobiński
– Teatr im. L. Solskiego w Tarnowie
– Teatr im. S. Żeromskiego w Kielcach
– nagroda publiczności w plebiscycie „Dzikiej Róży”

magdalena lawniczek
Magdalena Ławniczek
– Teatr A Priori
– Teatr Współczesny w Krakowie
– Balet Dworski „Cracovia Danza” w Krakowie

dawid marecki
Dawid Marecki
– Podgórski Teatr Lalki i Aktora „Parawan
– filmografia: „Karol. A man who became pope”
– „Rozmowy w toku”
– dziennikarz w Onet.tv i TVN

 

monika slawecka
Monika Sławecka
– filmografia: „Na dobre i na złe”, „Tam i z powrotem”, „Idealny facet dla mojej dziewczyny”

malgorzata wewiora
Małgorzata Wewióra
– Zespół Tańca Nowoczesnego SKANDAL w Sosnowcu
– Grupa Taneczno-Akrobatyczna ATELIE w Krakowie
– filmografia: „M jak miłość”, „Klan”, „Ludzie Chudego”, „Joanna”, „W-11”

weronika jegorow
Weronika Jegorow
– Scena Kalejdoskop w Krakowie
– Formacja Teatralna „Podest” w Krakowie
– Teatr A Priori

dominika malczyńska
Dominika Maria Malczyńska
– Teatr Groteska
– Piwnica pod Baranami
– Teatr 38
– Teatr Stary w Krakowie
– filmografia: „W-11”, „Detektywi”, „Pończocha”

monika trela
Monika Trela
– wyróżnienie aktorskie na I Festiwalu Inspiracji Fredrowskich w Krośnie 2010

urszula tylek
Urszula Tylek
Teatr Lalki i Aktora PARAWAN
– Teatr Lektur Szkolnych w Dworku Białoprądnickim w Krakowie
– Teatr FORTE
– spektakl SEANS reż. T. Łomnicki
– filmografia: „Długi tydzień”, „W-11”

krzystof lobodzinski
Krzysztof Łobodziński
– Fundacja Nomina Rose – Ogród Kultury Dawnej – spektakle historyczne, Teatr FORTE
– filmografia: „Comedy Central News”, „Terapia”, „Brat”, „The stranger”, „W-11”
– udział w projekcie „ Obcy 2011”

Tomasz Banasik
Tomasz Banasik
– Teatr Apriori

piotr mederak
Piotr Męderak
– Teatr Plejada
– Fundacja Nomina Rose – Ogród Kultury Dawnej – spektakle historyczne
– filmografia: „Detektywi”, „Szpilki na Giewoncie”, „Majka”, „W-11”

katarzyna_pamula
Katarzyna Pamuła
– Balet Krakowskiej Akademii Tańca
– Art Dance Company
– Kielecki Teatr Tańca

anna petranyuk
Anna Petranyuk
– teatr Zwierciadło (Ukraiński Teatr Muzyczny w Krakowie)

magdalena pieczynska
Magdalena Pieczyńska
– Teatr FORTE
– filmografia: „Układ zamknięty”, „Hans Kloss – stawka większa niż śmierć”, „Mała amtura”, „Beats legends”

igor pruski
Igor Pruski
– Narodowy Teatr Edukacji im. A. Mickiewicza
– filmografia: „M jak miłość”

andrzej_wieczorek1
Andrzej Wieczorek
– filmografia: „Galeria”, „Kontrigra”, „Tancerze”, „Biuro kryminalne”, „Fala zbrodni”, „Warto kochać”, „Pierwsza miłość”, „Życie jak poker”, „Klan”

blazej wawszczyk
Błażej Wawszczyk
– Teatr Lalki i Aktora Kubuś w Kielcach

michal ambrozy
Michał Ambroży
– Narodowy Teatr Edukacyjny we Wrocławiu

katarzyna wojczyk
Katarzyna Wojczyk
– Teatr Polski w Cieszynie

wanda grabowska
Wanda Grabowska 
Teatr Współczesny w Krakowie
– Teatr Norma Kraków
– Fundacja Nomina Rose – Ogród Kultury Dawnej – spektakle historyczne
– filmografia: „Z miłości”, „Teraz ja”

krystian wojtarowicz
Krystian Wojtarowicz
– Teatr AXIS MUNDI, Fundacja Nomina Rose – Ogród Kultury Dawnej – spektakle historyczne, Teatr FORTE
– filmografia: „Teraz Majka”, „Żołnierze wyklęci”, „Życie pod murem”, „Obietnica”

 

Agnieszka Berny – Teatr J. Słowackiego w Krakowie
Anita Bogacz – Fundacja Nomina Rose – Ogród Kultury Dawnej – spektakle historyczne, Teatr FORTE
Justyna BranickaPodgórski Teatr Lalki i Aktora „Parawan”
Dariusz Cywka – Teatr Otwarty – dyrektor
Magdalena Czerwiec – współwłaściciel agencji Polish Artists
Mariusz Dąbrowski – Teatr Lalki i Aktora PARAWAN
Ewelina Frasińska – Teatr Groteska
Aneta Gierat –Joanna”, Teatr FORTE
Natalia Idus – Teatr Groteska
Agata Jarosz – Taetr 13, Warszawa
Julia JałowieckaTeatr Otwarty T.O. w Krakowie
Witold Jędrzejczak – Teatr Lalki i Aktora w Łomży, współpracuje z Piwnicą pod Baranami
Dominika Kalinowska – Teatr Otwarty T.O. w Krakowie
Mariusz Kałwak – Teatr FORTE
Paulina Kapłon – Teatr Ludowy w Krakowie, Opera Krakowska
Przemysław Kopiejka – Teatr Lalki i Aktora PARAWAN, Teatr FORTE
Justyna Kryjak – Teatr Lalki i Aktora PARAWAN, spektakl SEANS reż. T. Łomnicki
Edyta Kulda – prowadzi warsztaty teatralne w Bełchatowie
Monika Kwiatkowska – Teatr Profilaktyczny
Karolina Lisik – „Joanna”
Małgorzata Nartowska – Teatr Scena Polska – Czeski Cieszyn
Urszula Niziołek –
właściciel, współtwórca, aktorka w zespole Teatru FENIKS
Michał Nowak – Fundacja Nomina Rose – Ogród Kultury Dawnej – spektakle historyczne
Michał Orzyłowski – Teatr KTO
Rafał Pawłowski – Opera Krakowska, Fundacja Nomina Rose – Ogród Kultury Dawnej – spektakle historyczne
Danuta Pietraszewska – Teatr Ludowy w Krakowie, Teatr Współczesny, Teatr Cracovia
Aleksandra Powęzka – Teatr FORTE, Teatr Narodowy
Celina Rekis – Teatr Profilaktyczny
Maciej Rutkowski – Fundacja Nomina Rose – Ogród Kultury Dawnej – spektakle historyczne
Michał Rydzewski –
Teatr STU
Karolina Serocka –
Fundacja Nomina Rose – Ogród Kultury Dawnej – spektakle historyczne, Teatr FORTE
Justyna Stasik –
Teatr FORTE
Katarzyna Antonik-Stompel – śpiewa w recitalu „Ciebie ujrzałam” Macieja Luśni
Wojciech Sukiennik – stała rola ratownika w serialu „Szpital”, zagrał w sztuce „ Gwałt” w Teatrze Odwróconym, reklama kampani Orange i Samsunga, zagrał w spektaklu „ Gry Witkacego”, pojawił się w teledysku Kuby Jazwieckiego „ Z Tobą być”
Karolina Szymbara –
„Joanna”
Klaudiusz Szymiczek – Teatr Polski w Cieszynie
Marta Turkowska38 Groteska, Scena OF, Scena na Piętrze w Poznaniu, Teatr Profilaktyczny, Teatr Nowy w Słupsku
Arkadiusz Walesiak – „Wesele Figara” reż J. Peszek, IX Konkurs dla Aktorów: Noc VERBA SACRA 2009 (laureat nagrody ZASP)
Aneta Zaborska – Teatr Rozrywki w Chorzowie
Kamila Mędrek-Żurek – Opera Krakowska