Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Zaprojektowani. Krakowskie Spotkania z Dizajnem | 20-26.11.2023 - KSA

Zaprojektowani. Krakowskie Spotkania z Dizajnem | 20-26.11.2023

Listopad w Krakowie mija pod znakiem Dizajnu! Wielkimi krokami zbliża się dziesiąta edycja festiwalu Zaprojektowani. Krakowskie Spotkania z Dizajnem, a wraz z nią stolica Małopolski staje się obowiązkowym punktem odwiedzin dla pasjonatów projektowania i wzornictwa, architektów, przedstawicieli branży kreatywnej oraz wszystkich kochających sztukę!

Imprezie organizowanej przez Krakowskie Szkoły Artystyczne we współpracy z Miastem Kraków w tym roku przyświeca hasło „Innowacje i ekodizajn”.

W czasie trwania Zaprojektowanych (20-26.11.2023) każdy będzie mógł wziąć udział w bezpłatnych wykładach (również w j. angielskim i ukraińskim), wernisażach i panelach dyskusyjnych.

Szczegółowe informacje oraz program znajdują się na stronie: zaprojektowani.ksa.edu.pl/program-2023/
#zaprojektowani #swpkrakow #svmkrakow

 

20.11.2023 (poniedziałek)

Wydarzenia bezpłatne. Wstęp wolny.

16.15–16.45 WYKŁAD: Czego jeszcze nie wiesz o projektowaniu wnętrz? (ul. Zamoyskiego 52, Aula, parter)
Prowadząca: mgr sztuki Monika Mroczkowska-Białasik. Wykładowca w Szkole Wnętrz i Przestrzeni oraz w Szkole Kreatywnej Fotografii. Ukończyła Wydział Architektury oraz Wydział Grafiki (kierunek fotografia) na krakowskiej ASP. Prowadzi własne studio projektowania wnętrz. Autorka wielu projektów i realizacji restauracji, hoteli, sklepów i domów prywatnych. Swoje fotografie prezentowała na wielu wystawach zbiorowych i indywidualnych.

16.50–19.15 VISUAL MERCHANDISING – ważne narzędzie promocji i sprzedaży. Poznaj VM od podszewki – Cykl prezentacji wykładowców i absolwentów Szkoły Visual Merchandisingu (ul. Zamoyskiego 52, Aula, parter).

16.50: Visual Merchandisngu- zawód interdyscyplinarny? Magdalena Janus-Wiśniewska, specjalistka VM
Absolwentka Szkoły Visual Merchandisingu oraz Szkoły Artystycznego Projektowania Ubioru SAPU. Aktualnie wykładowca w Szkole Visual Merchandisingu. Swoją ścieżkę kariery jako VM rozpoczęła w firmie LPP, aktualnie współpracuje z marką Adidas. Działa również jako grafik freelancer.

17.15: Krystian Cielecki, specjalista VM
Dyplomowany projektant i dekorator wnętrz, specjalista ds. VM, a także Manager Operacji Sklepowych, absolwent Krakowskich Szkół Artystycznych, wykładowca Szkoły Visual Merchandisingu. Od 12 lat ściśle związany z branżą retail. Pracował dla takich marek jak Zara, LPP, Esprit, Cross Jeans.

17.40: Patrycja Dziewit, stylistka
Stylistka i właścicielka marki Drugi Sort, second handu oferującego także dropy upcycling stworzone przez projektantów, połączonego z mini galerią sztuki, pokazującą w swojej przestrzeni krakowskich artystów.
Jako stylistka ma na swoim koncie publikacje między innymi w Vogue Portugal, Contributor Magazine czy Kaltblut Magazine. Współpracowała m.in. z TVN, Kruk oraz Reserved.

18.10: Izabella Cichocka-Mycek, projektantka
Dyrektor kreatywny marki Lavard i wykładowca VM w Szkole Visual Merchandisingu . Od kilkunastu lat ściśle związana z branżą odzieżową. Pracowała dla takich marek jak Vistula ,Bytom,Ochnik. Tworzyła kostiumy do przedstawień teatralnych i stylizacje do magazynów lifestylowych. Jej pasją już od najmłodszych lat jest moda i Visual merchandising. Należy do grona szczęśliwców, którzy łączą pasję z pracą zawodową.

21.11.2023 (wtorek)

Wydarzenia bezpłatne. Wstęp wolny.

18.15–19.30 WYKŁAD: HCL – Human Centric Lighting w teorii, wzornictwie oraz projektowaniu przestrzeni (ul. Zamoyskiego 52, Aula, parter).
W 2017 roku 108. Nagroda Nobla w dziedzinie fizjologia-medycyna została przyznana trzem amerykańskim naukowcom za odkrycia dotyczące mechanizmów molekularnych kontrolujących rytmy dobowe, czyli 24-godzinny zegar biologiczny. Badania te mają kolosalny wpływ na nasze rozumienie rangi oświetlenia, oraz możliwości kreowania ludzkich odczuć i zachowań w korelacji z projektem wnętrza, a w tym warstwy oświetleniowej. Czynniki biologiczne naszej reakcji na bodziec oświetleniowy będą osią spinająca tematykę tego wykładu.
Prowadzący: mgr inż. Wojciech Butryn. Od wielu lat związany z branżą oświetleniową. Obecnie specjalizuje się w procesach zarządzania produktem, od koncepcji konstrukcyjnej, poprzez proces przygotowania produkcji aż po wprowadzenia do oferty w norweskiej grupie przemysłowej Glamox, która opracowuje, produkuje i dystrybuuje profesjonalne rozwiązania oświetleniowe na rynek globalny.

22.11.2023 (środa)

Wydarzenia bezpłatne. Wstęp wolny.

16.00–16.50 SPOTKANIE PROMOCYJNE Z ALEKSANDRĄ KOPERDĄ, AUTORKĄ KSIĄŻKI „TERAZ POLSKI DIZAJN” (ul. Zamoyskiego 52)

17.15–18.00 WYKŁAD: Kenzo Takada i jego projekty dla domu (ul. Zamoyskiego 52, Aula, parter)
Kenzo Takada sprzedał swój dom mody Kenzo – w 1993 francuskiej firmie LVMH, jednak nigdy nie przestał tworzyć i jak sam twierdził, na emeryturze chciał zająć się dekoracja wnętrz, to go przede wszystkim interesowało. Przez ponad 20 lat twórczości ostatnich lat powstało blisko dziesięć rożnych ‚kolaboracji” w sferze home design. Każda dała mu dużo satysfakcji. Wspólnie prześledzimy te najważniejsze.
Prowadząca: Anna Neneman. Producent audycji telewizyjnych, reportaży, wydarzeń modowych, pokazów modowych w Polsce i za granicą. Założycielka telewizji o akcjach charytatywnych La Chaine Du Coeur, od 2003 roku związana ze stacją FashionTV, gdzie dziś obejmuje stanowisko producenta wykonawczego, organizowała wszystkie zagraniczne pokazy mody projektantki Ewy Minge, prowadziła markę modową Maison Anoufa, wydawała miesięcznik FashionTV, wspiera działalność artystyczną męża Ylan Anoufa, twórcy geometrycznych rzeźb misi AnoufaBear. Anna Neneman mieszkała ponad 15 lat w Paryżu, gdzie przyjaźniła się z Kenzo. Podczas prelekcji udostępni kilka ekskluzywnych materiałów filmowych z projektantem Kenzo Takada.

18.00–19.30 GALERIA POMYSŁÓW DO WNĘTRZ. POLSKI PROJEKT (ul. Zamoyskiego 52, Aula, parter)
Prezentacje Firm partnerów oraz firm absolwentów Szkoły Wnętrz i Przestrzeni oraz Szkoły Visual Merchandisingu.

18.30 – 19.00 Monika Wdowin – prezentacja prac projektowych absolwentki SWP (ul. Zamoyskiego 52, Aula, parter)
Prowadząca: Od 2016 roku ściśle związana z branżą projektową i wykonawczą. W swoim portfolio poza licznymi projektami indywidualnymi, posiada setki wizualizacji i projektów łazienek
robionych na zlecenie firmy Bomar 2, z którą współpracowała przez 3 lata. Od 2022 roku związana z firmą Excellent, gdzie w dziale Realizacji pod Klucz projektuje kompleksowo wykończenie mieszkań i domów, uczestnicząc jednocześnie w procesie nadzoru wykonawczego.

19.30–20.30 DEBATA: Organizacja pracy projektanta wnętrz – Debata studenci – absolwenci SWP „Jak dziś współpracować z klientem?” (ul. Zamoyskiego 52, Aula, parter)
Moderatorzy: mgr sztuki Alfred Marek, mgr sztuki Monika Mroczkowska

23.11.2023 (czwartek)

Wydarzenia bezpłatne. Wstęp wolny.

WARSZTATY DLA SZKÓŁ

Obowiązuje rejestracja.
Zgłoszenia prosimy przesyłać na adres e-mail: kursy@ksa.edu.pl podając imię, nazwisko, datę oraz nazwę wydarzenia. Ilość osób na wykładach i warsztatach ograniczona.

11.00–13:15 WARSZTAT: Projekt mieszkania. Podstawy (ul. Zamoyskiego 52, Aula, parter).
Prowadząca: mgr sztuki Monika Mroczkowska-Białasik.

13.20–15:35 WARSZTAT: Stylizacja dla każdego. Sprawdź się! (ul. Zamoyskiego 52, Aula, parter).
Moda to już nie dziedzina dla pasjonatów, ale zjawisko, które dotyczy nas wszystkich. Moda ma swój aspekt psychologiczny, socjologiczny i jest ważnym elementem kultury i sztuki.
Tym razem na warsztatach stylizacji przyjrzymy się przede wszystkim temu, jak możemy z mody korzystać na co dzień, jak pracować z ubraniem, na które trendy warto zwrócić uwagę i co jest ponadczasową klasyką. Prosimy każdego z uczestników o przyniesienie kilku ubrań.
Prowadząca: projektantka mody Magdalena Kęskiewicz.

17.15 WERNISAŻ: Fotoprzestrzenie (ul. Zamoyskiego 52, parter)
Prezentacja najlepszych dyplomów Szkoły Kreatywnej Fotografii, Szkoły Wnętrz i Przestrzeni oraz Szkoły Visual Merchandisingu.

18.30–19.15 – WYKŁAD: “The tiny house” – Living Big. INTERNATIONAL PHOTO & STYLE MEETUP (ul. Zamoyskiego 52, Aula, parter)
We will look at the Trend for living in smaller organised spaces, as more people choose a simpler more sustainable life, either alone or in a community. We will also look at what it is like to live in a small space and how we can adapt to it.
Prowadząca: Margaret Larmuth, Trendsetter and visual merchandiser, Swiss artist, journalist and VM specialist.

19.15 PANEL DYSKUSYJNY Kreatywność Komunikacja Kooperacja – Poznajcie się! (ul. Zamoyskiego 52, Aula, parter)
Dla tych, którzy patrzą dalej i mierzą wyżej.
Spotkanie studentów i absolwentów Szkoły Wnętrz i Przestrzeni, Szkoły Kreatywnej Fotografii oraz Szkoły Artystycznego Projektowania Ubioru. Podczas panelu porozmawiacie o możliwościach współpracy przy realizacji sesji zdjęciowych dla różnych celów w tym do wspólnych publikacji w magazynach o różnych profilach. Porozmawiacie także o zmianach podyktowanych ekologią, projektowaniem 3D i sztuczną inteligencją. Będzie inspirująco!

24.11.2023 (piątek)

Wydarzenia bezpłatne. Wstęp wolny.

11.30–12.30 WYKŁAD: Placemaking – sztuka w przestrzeni hoteli na przykładzie NYX Hotel Warsaw i Leonardo Hotels (ul. Zamoyskiego 52, Aula, parter).

Prowadzący: Jacek Sosnowski, kurator-psychoanalityk. Prowadzi PRPGND (dawniej galeria Propaganda), kurator Polskiego Pawilonu na 18. Biennale Architektury w Wenecji, współorganizator Warsaw Gallery Weekend. Członek Sinthome Szkoła Psychoanalizy Lacanowskiej.

18.00–21.00 EVENT DLA PASJONATÓW MODY I STYLIZACJI. WYSTAWA KRAKOWSKICH SZKÓŁ ARTYSTYCZNYCH w Galerii Bronowice (ul. Stawowa 61, Lokal na piętrze, naprzeciwko Sinsey’a)
Zapraszamy na wydarzenie w trakcie którego studenci Szkoły Artystycznego Projektowania Ubioru pokażą Ci jak w 5 minut zmienić Twój wybrany element stroju w autorski unikat. Nie zapomnij przynieść ubrania do personalizacji.

WYKŁADY/WARSZTATY PO UKRAIŃSKU

Obowiązuje rejestracja.
Zgłoszenia prosimy przesyłać na adres e-mail: kursy@ksa.edu.pl podając imię, nazwisko, datę oraz nazwę wydarzenia. Ilość osób na wykładach i warsztatach ograniczona.

17.15–18.15 WYKŁAD: ABC aranżacji – jak łączyć różne kolory, kształty, tekstury we wnętrzach (ul. Zamoyskiego 52, Aula, parter).
Na tym wykładzie poznasz tajemnice udanej aranżacji, dowiesz się o sposobach łączenia z pozoru nie pasujących dodatków, otworzysz się na nieskończone możliwości personalizacji wystroju! Prowadząca: dr Olga Novitskaya – Wykładowca, projektantka, absolwentka Wydziału Sztuk Pięknych Zakarpackiego Uniwersytetu Narodowego. Uzyskała tytuł doktora historii sztuki na Lwowskiej Akademii Sztuk Pięknych. Autorka licznych publikacji na temat koloru, kompozycji i sztuki współczesnej.

18.20–19.00 WYKŁAD: Wpływ historii mody na dzisiejsze tendencje (ul. Zamoyskiego 52, Aula, parter).
Na warsztatach uczestnicy zapoznają się z różnymi epokami mody. Sylwetki z różnych okresów przygotowane przez projektantów Szkoły Artystycznego Projektowania Ubioru zaprezentują modelki i modele z kursu I’m Fashion.
Prowadząca: Irina Shchavinskaya. Stylistka, ekspertka mody z ponad 20-letnim doświadczeniem w branży modowej, była modelka, prezenterka telewizyjna, prowadząca kursu dla modelek I’m Fashion.

25.11.2023 (sobota)

Wydarzenia bezpłatne. Wstęp wolny.

18.30–19.30 WYKŁAD: Analiza raportu o trendach na wiosnę 2024 – kolekcje, zjawiska, castingi, liczby, dane. Jak je czytać? Jak przełożyć je na kolekcję lub potrzeby własnej marki? (ul. Zamoyskiego 52, Aula, parter).
Prowadzący: red. Marcin Świderek. Dziennikarz mody, wice naczelny i szef działu mody magazynu Elle. Doświadczenie zdobywał w takich tytułach jak Viva! i Viva! Moda, Fashion, Glamour oraz Harper’s Bazaar, gdzie również pełnił funkcję szefa działu mody. Gościnny wykładowca na Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Stały juror konkursów dla projektantów Łódź Young Fashion, KTW Fashion Week i Cracow Fashion Week.

26.11.2023 (niedziela)

Wydarzenia bezpłatne. Wstęp wolny.

12.00–16.00 PORADY ARCHITEKTÓW (ul. Zamoyskiego 52, sala konferencyjna)
Otwarte dla szerokiej publiczności porady/spotkania z projektantami i architektami wnętrz. Konsultacje projektów i realizacji wnętrz.
Prowadzący: Amir Hassan. Projektant wnętrz, wykładowca Szkoły Wnętrz i Przestrzeni

 

 


Organizatorzy: Szkoła Wnętrz i Przestrzeni SWP, Szkoła Visual Merchandisingu SVM, Szkoła Artystycznego Projektowania Ubioru SAPU, Szkoła Kreatywnej Fotografii SKF, Krakowskie Szkoły Artystyczne, Sztuka do rzeczy, Reklamex

Główny Partner: Miasto Kraków

Partnerzy i Patroni Medialni: Leonardo Boutique Hotels, Galeria Bronowice, Black Cliff, Tygiel Deli, Drugi Sort, Living Room Luksus, Living Room, Open Media, Moda w Polsce, The Spoiled Queen, Student News, Dla Studenta, TUBA, CowKrakowie.pl, Fashion Business, Love Krakow, pomaturze.pl, Małopolska Online, i-region

 

zaprojektowani

Zadzwoń teraz