Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Zaprojektowani 2023 | Relacja z wydarzenia - KSA

Zaprojektowani 2023 | Relacja z wydarzenia

Jeden z najciekawszych festiwali dizajnu w Polsce dobiegł końca! Po całym tygodniu warsztatów oraz spotkań z wyjątkowymi gośćmi zakończyliśmy 10. edycję Zaprojektowanych. Krakowskich Spotkań z Dizajnem.

WYKŁADY, WARSZTATY I SPOTKANIA

Wydarzenie organizowane przez Krakowskie Szkoły Artystyczne we współpracy z Miastem Kraków gościło w tym roku setki miłośników projektowania wnętrz, mody oraz wzornictwa. W programie znalazły się m.in. otwarte dla szerokiej publiczności wykłady, bezpłatne warsztaty (również w j. ukraińskim i angielskim), porady architektów oraz inspirujące debaty i panele dyskusyjne. Zainteresowane osoby uczestniczyły m.in. w cyklu prezentacji na temat visual merchandisingu, poznały tajniki human centric lighting oraz placemakingu, analizowały najnowsze trendy oraz dyskutowały z autorką bestsellera“teraz polski dizajn”.

 

Fot. Anna Machaj / Szkoła Kreatywnej Fotografii

 

Wydarzeniami towarzyszącymi były również wernisaże wystaw. Prace słuchaczy i absolwentów Szkoły Kreatywnej Fotografii, Szkoły Wnętrz i Przestrzeni oraz Szkoły Visual Merchandisingu można było zobaczyć podczas wystawy “Fotoprzestrzenie”. Wystawa nadal jest otwarta dla zwiedzających w głównej siedzibie KSA przy ul. Zamoyskiego 52 w Krakowie. W ramach Zaprojektowanych odbył się także wyjątkowy event dla pasjonatów mody i stylizacji w Galerii Bronowice.

 

Fot. Anna Machaj / Szkoła Kreatywnej Fotografii

 

GOŚCIE

Wśród gości Zaprojektowanych 2023 znaleźli się m.in. szef działu mody magazynu Elle, Marcin Świderek, producentka audycji telewizyjnych i reportaży, Anna Neneman, szwajcarska artystka i trendsetterka, Margaret Larmuth oraz kurator wystaw, Jacek Sosnowski.

 

 

Wydarzenie było organizowane w ramach cyklu Sztuka do Rzeczy.

Już dziś Krakowskie Szkoły Artystyczne zapraszają na kolejną edycję wydarzenia, która odbędzie się w listopadzie 2024 r.!

 

Fot. Piotr Kulig / Szkoła Kreatywnej Fotografii

 

ORGANIZATORZY I PARTNERZY

Organizatorzy: Szkoła Wnętrz i Przestrzeni SWP, Szkoła Visual Merchandisingu SVM, Szkoła Artystycznego Projektowania Ubioru SAPU, Szkoła Kreatywnej Fotografii SKF, Krakowskie Szkoły Artystyczne, Sztuka do rzeczy, Reklamex

Główny Partner: Miasto Kraków

Partnerzy: Leonardo Boutique Hotels, Galeria Bronowice, Black Cliff, Tygiel Deli, Drugi Sort,

Patroni Medialni: Living Room, Open Media, Moda w Polsce, The Spoiled Queen, Student News, Dla Studenta, CowKrakowie.pl, Fashion Business, Love Krakow, pomaturze.pl, Małopolska Online, i-region

 


Zaprojektowani.
Krakowskie Spotkania z Dizajnem.
20-26.11.2023

Zaprojektowani. Krakowskie Spotkania z Dizajnem to coroczna impreza organizowana od 2014 r. przez Krakowskie Szkoły Artystyczne we współpracy z Miastem Kraków. To jedna z najciekawszych inicjatyw skierowanych do pasjonatów dobrego dizajnu, przedstawicieli branży kreatywnej, designerów, architektów, rzemieślników oraz wszystkich kochających sztukę.
Podążając za ubiegłorocznym motywem przewodnim jakim był zielone projektowanie, hasłami tegorocznej edycji stały się INNOWACJE i EKODIZAJN. Projektowanie przyjazne środowisku wymaga wykorzystania wiedzy z różnych dziedzin, dlatego stale poszerzamy obszar naszych zainteresowań. Otwieramy się na nowe tematy oraz nową publiczność.

Stałym punktem programu Zaprojektowani są bezpłatne warsztaty i wykłady, na które zapraszamy (również w językach ukraińskim i angielskim)! Pod okiem specjalistów możecie nabyć nowe umiejętności oraz posłuchać praktyków związanych z szeroko pojętym dizajnem. Kolejnymi wydarzeniami towarzyszącymi będą wystawy: Fotoprzestrzenie, na których zobaczymy zdjęcia oraz projekty młodych artystów z SKF, SWP oraz SVM.

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny.

Festiwal Zaprojektowani. Krakowskie Spotkania z Dizajnem odbył się w dniach 20 listopada – 26 listopada 2023.

https://zaprojektowani.ksa.edu.pl/

Krakowskie Szkoły Artystyczne
ul. Zamoyskiego 52
30-523 Kraków

+48 12 266 21 11

Call Now ButtonZadzwoń teraz