Piotr Popiołek - Moda, która kształtuje tożsamość - KSA

Piotr Popiołek – Moda, która kształtuje tożsamość

Piotr Popiołek zakończył swoją naukę w SAPU mocnym akcentem – w 2017 roku wygrał Cracow Fashion Awards, czyli pokaz dyplomowy Szkoły. Wcześniej był już m.in. finalistą Art & Fashion Forum, gdzie zwrócił uwagę samego Marka Fasta, uznanego kanadyjskiego projektanta mody.

Dyplomowa kolekcja „iD” przyniosła Piotrowi Popiołkowi wiele laurów. Wielkim sukcesem okazał się dla niego udział w konkursie dla młodych talentów mody w czasie Mercedes-Benz Fashion Week Central Europe w Budapeszcie. Międzynarodowe jury zachwyciło się projektami Piotra Popiołka tak bardzo, że przyznało mu nagrodę „Best International Designer”. Kolekcja „iD” była pokazywana także w czasie Off Fashion w Kielcach, gdzie dostała się do ścisłego finału, wygrała konkurs Młoda Fala w czasie Silesia Fashion Day, a także była prezentowana w ramach międzynarodowego projektu European Fashion Accelerator.

O kolekcji „id” Piotr Popiołek mówi:

„Zdjąłem skórę z najbliższych mi osób. Kolekcja inspirowana relacjami międzyludzkimi oraz wzajemną zależnością. „iD” ukazuje kształtowanie własnej tożsamości poprzez wpływ otoczenia. Nawiązanie do faktury skóry podkreśla indywiduum każdego z ludzi poprzez jej naturalną unikatowość. W skład „iD” wchodzi osiem męskich sylwetek wraz z autorskimi akcesoriami i bielizną. Kolorystyka została zaczerpnięta z naturalnych odcieni ludzkiej skóry. Materiały użyte w kolekcji to: bawełna, tiul elastyczny, ortalion, organza, folia, neopren, skóra lakierowana i lycra. Charakterystycznymi cechami są autorskie tkaniny oraz wielowarstwowość sylwetek”.

Piotr Popiołek jest również kostiumografem i stylistą.

Zadzwoń teraz