Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Liza Snook i Amber Ambrose Aurele w SAPU [Cracow Fashion Week]

Liza Snook i Amber Ambrose Aurele w SAPU [Cracow Fashion Week]

SAPU odwiedziły Liza Snook i Amber Ambrose Aurele – właścicielka Virtual Shoe Museum oraz projektantka obuwia z Holandii. Wzięły udział w spotkaniu ze studentami SAPU i entuzjastami mody w czasie Cracow Fashion Week 2015.

Holenderki przyjechały do Krakowa na zaproszenie SAPU w związku z wystawą „Step by Step”, organizowaną przez SAPU w czasie Cracow Fashion Week 2015. Dzięki współpracy z Lizą Snook, właścicielką Virtual Shoe Museum z Holandii, w Muzeum Inżynierii Miejskiej w Krakowie można było zobaczyć niezwykłe ekspozycję autorskiego obuwia. Liza Snook osobiście wybrała dziesięć niezwykłych modeli ze swojej kolekcji, w tym m.in. buty stworzone przez Iris van Herpen dla United Nude.

Liza Snook Fot. Jagoda Gogolik

Na wystawie można też było zobaczyć buty zaprojektowane przez Amber Ambrose Aurele, wschodzącą gwiazdę projektowania obuwia z Holandii. Snook i Aurele wzięły też udział w spotkaniu, które odbyło się w budynku SAPU ze studentami oraz entuzjastami mody. Rozmawiano o projektowaniu, tworzeniu i kolekcjonowaniu butów oraz o ich fenomenie we współczesnej popkulturze.

Amber Ambrose Aurele

Amber Ambrose Aurele Fot. Jagoda Gogolik

Wystawa „Step by Step” była szeroką prezentacją autorskiego obuwia, na której można było zobaczyć również buty tworzone przez polskich projektantów, absolwentów SAPU, m.in. Ankę Letycję Walicką, Michała Wójciaka czy Joannę Organiściak-Płachtę.

Dominika Czyż (5)

Fot. Dominika Czyż

 

Call Now ButtonZadzwoń teraz