"Gwiazdozbiór Lema" w ICE Kraków - FOTORELACJA - KSA

„Gwiazdozbiór Lema” w ICE Kraków – FOTORELACJA

Zachęcamy do obejrzenia fotorelacji ze spektaklu „Gwiazdozbiór Lema”, który odbył się 15 grudnia 2021 r. w Centrum Kongresowym ICE Kraków.

Taniec, muzyka, moda oraz wybitna literatura! Niezwykły spektakl “Gwiazdozbiór Lema” połączył w sobie wszystkie te dziedziny sztuki, a jednocześnie był zjawiskowym momentem kończącym rok pod patronem znanego na całym świecie polskiego pisarza science fiction, filozofa oraz futurologa, Stanisława Lema.

Spektakl w reż. Michała Rzepki tematyzuje najważniejsze problemy prozy jednego z najbardziej oryginalnych umysłów XX wieku. Charakterystyczna dla futurologa analiza natury ludzkiej oraz konsekwencji rozwoju techniki, nauki i cywilizacji przeplatają się w widowisku z pokazami futurystycznej mody, kosmicznymi wizualizacjami, postindustrialnym brzmieniem oraz znakomitą choreografią Justyny Kaczmarskiej-Orawiec.

Na scenie mogliśmy zobaczyć oryginalne projekty absolwentów Szkoły Artystycznego Projektowania Ubioru, Aleksandry Białk, Oliwii Manueli Jankowskiej, Marty Pilas, Pitala&Pitala, Sandry Stachury oraz Anny Siemińskiej. W podróż po odległej galaktyce zabrali nas studenci i absolwenci Szkoły Aktorskiej SPOT oraz Szkoły Choreografii.

Wydarzenie powstałe we współpracy Krakowskich Szkół Artystycznych z Miastem Kraków odbyło się 15 grudnia 2021 r.

Zdjęcia: Anna Zborowska

Scenariusz i reżyseria: Michał Rzepka

Asystentka reżysera: Daria Dziedzińska

Choreografia: Justyna Kaczmarska-Orawiec

Występują: studenci i absolwenci Szkoły Aktorskiej SPOT oraz Szkoły Choreografii:

Oliwia Baczewska

Kacper Zabłocki

Zuzanna Żydek

Modelki: Agencja modeli i modelek Reklamex

Wydarzenie organizowane w ramach cyklu Sztuka do Rzeczy.