Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Szkoła Visual Merchandisingu / Szkolenia Visual Merchandising

JEŻELI CHCESZ UZYSKAĆ NIEZALEŻNOŚĆ FINANSOWĄ WYKONUJĄC PRACĘ SWOICH MARZEŃ TO SZKOŁA VISUAL MERCHANDISINGU W KRAKOWIE JEST DLA CIEBIE!

visual merchandising, Szkoła Visual Merchandisingu

KREATYWNOŚCI MOŻNA SIĘ NAUCZYĆ

Szkoła Visual Merchandisingu w Krakowie – od 2009 roku

 • 2 lata nauki –  zaoczne w języku polskim.
 • Dyplom z tytułem PROJEKTANT I DEKORATOR WNĘTRZ, SPECJALISTA DS. VISUAL MERCHANDISINGU
 • Brak egzaminów wstępnych. Brak ograniczeń wiekowych.
 • Portfolio i doświadczenie w visual merchandisingu nie są wymagane.
 • Zobacz najlepsze wizualizacje i projekty studentów SVM – prace studentów
 • Absolwenci Szkoły Visual Merchandisingu zajmują kierownicze stanowiska w dużych sieciach handlowych lub z powodzeniem prowadzą samodzielną działalność – zobacz dyplomy absolwentów SVM.
 • Ilość miejsc ograniczona – ZAPISZ SIĘ ONLINE

 

 • Co to jest Visual Merchandising?
  To strategia marketingowa,ktora ma na celu zmotywowanie klientów do zakupu.
  Visual merchandiser(cichy sprzedawca):

  • to osoba odpowiedzialna za tworzenie kreatywnej ekspozycji w przestrzeni sklepowej,aby przyciągnąć uwagę klienta
  • jego głównym zadaniem jest uzyskanie wzrostu sprzedaży.
  • To on “pociąga za spust”. Skuteczne działanie na tym polu wymaga połączenia wiadomości z wielu dziedzin z kreatywnością i zdolnościami organizacyjnymi, dlatego kształcenie specjalistów visual merchandisingu ma charakter interdyscyplinarny i wymaga od słuchacza dużego zaangażowania i prawdziwej pasji.
 • Ciągle rosnąca potrzeba specjalistów VM na polskim rynku pracy otwiera ogromne możliwości zatrudnienia dla przyszłych absolwentów pierwszej w Polsce Szkoły Visual Merchandisingu.
 • Profesjonalna pracownia VM, pracownie komputerowe z dostępem do programów: CorelDRAW,  Sketchup, V-ray, Adobe Photoshop – spacer wirtualny.
 • Wykładowcami SVM są aktywni zawodowo specjaliści z dziedziny wystawiennictwa, projektowania wnętrz, projektowania mody i stylizacji, specjaliści VM z doświadczeniem w dużych korporacjach oraz wyśmienici artyści i pedagodzy, w tym wielu posiadających tytuły naukowe.
 • Zapewniamy: naukę w miłej atmosferze, promocję najlepszych studentów, kooperacje z innymi kierunkami KSA w tym ze Szkołą Fotografii, która została uznana jako jedna z 25 najlepszych szkół fotograficznych na świecie – ranking Shotkit.com oraz Photoworkout.com
 • Roczne czesne dla wygody studentów zostało podzielone na miesięczne raty – Rekrutacja. 

 

Paulina Surma

Diana Jabłońska 1

Diana Jabłońska

Pracownie  Dyplomy  Rekrutacja  Program  Wykładowcy  Perspektywy zawodowe  Promocja  Współpraca międzynarodowa  Szkolenia VM   TUBA – Magazyn KSA   Facebook SVM   Instagram KSA   Instagram SVM  YouTube SVM 

DWA LATA, KTÓRE ZMIENIAJĄ ŻYCIE!

Dlaczego absolwenci naszej szkoły SVM obejmują kierownicze stanowiska w dużych firmach w Polsce i za granicą?

 1. Nasi absolwenci otrzymują w szkole kompleksowe przygotowanie artystyczne, które pozwala na realizowanie niekonwencjonalnych witryn i wnętrz sklepowych.
 2. Zajęcia w szkole ustawione są tak, aby pobudzić kreatywność każdego słuchacza, w imię naszej zasady: „kreatywności można się nauczyć”.
 3. Szkoła stawia głównie na zajęcia praktyczne realizowane w profesjonalnej pracowni VM.
 4. Słuchacze otrzymują gruntowne informacje dotyczące zasad VM łącznie z przygotowaniem do pisania profesjonalnej instrukcji VM co jest niezbędne na kierowniczych stanowiskach.
 5. Duża ilość godzin z marketingu powoduje, że wielu naszych absolwentów pracuje później w również w działach marketingu.
 6. Absolwenci naszej Szkoły pracują często jako styliści mody współpracujący z magazynami fotograficznymi, z firmami odzieżowymi jak również z profesjonalnymi osobami, (personal schopping) a także jako  redaktorzy mody, specjaliści od reklamy oraz, dzięki  dobrej  znajomości  programów komputerowych, jako graficy.
 7. Słuchacza poznają ważne w marketingu i w VM programy komputerowe między innymi  takie jak: Sketchup, Vray, Photoshop, Corel, Indesign.
 8. Słuchacze zapoznają się najnowszymi tendencjami w Visual Merchandisingu oraz najnowszymi tendencjami w modzie.

To czego nauczysz się w naszej szkole na pewno nie nauczyć się na krótkich kursach Visual Merchandisingu.

Szkoła Visual Merchandisingu (SVM) to dwuletnia szkoła, prowadzona jako kierunek w Szkole Wnętrz i Przestrzeni.

 • Szkoła Wnętrz i Przestrzeni jest zarejestrowana w Centrum Edukacji Artystycznej w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Nadzór pedagogiczny nad działalnością szkoły sprawuje minister kultury i dziedzictwa narodowego.
 • Rok szkolny trwa od października do czerwca włącznie. Ze względu na warsztatowy charakter zajęć i indywidualne podejście do każdego słuchacza.
 • Szkoła funduje stypendium dla najlepszego słuchacza SVM

 

Magda Jaworska 1

Magda Jaworska

 

Magda Jaworska 2

Magda Jaworska

 

Dominika Stańko 1

Dominika Stańko

Wychodzimy z założenia, że zawód Visual Merchandisera to misja. Wsłuchując się w potrzeby swoje i innych uczymy się tworzyć środowisko w jak największym stopniu sprzyjające przyjaznym i skutecznym zakupom. Wykładowcy – najlepsi w kraju specjaliści otwarcie rozmawiają ze studentami o pragnieniach i atmosferze towarzyszącej sprzedawaniu i kupowaniu. Tworzymy projekty, które spełniają marzenia o idealnym sklepie i idealnych zakupach. Co zrobić, by zachwycić klientów i sprawić, by czuli się otoczeni troską? Wspólnie poszukajmy odpowiedzi w Szkole Visual Merchandisingu. Zapraszamy do zapoznania się z inspirujące pracami  jej studentów i dyplomami absolwentów.

A ponadto SVM:

 • To jedyna taka szkoła w Polsce
 • To szkoła o bardzo dobrej opinii – ponad 47% słuchaczy podejmuje naukę w SVM na skutek rekomendacji znajomych, absolwentów szkoły, ludzi z branży, znanych mediów i dziennikarzy
 • To wysoka jakość kształcenia – co można ocenić zapoznając się z pracami studentów i absolwentów prezentowanymi na tej stronie
 • To prestiżowa edukacja – ceniony dyplom otwiera drzwi do pracy w polskich firmach odzieżowych jak również międzynarodowych sieciówkach, w wielu przypadkach firmy oczekują legitymowania się dyplomem SVM przed przyjęciem do pracy. Duża ilość absolwentów pracuje na kierowniczych stanowiskach dużych firm odzieżowych
 • To realne wartości – szkoła zapewnia bardzo dobre kompleksowe przygotowanie do pracy w zawodzie i mogą samodzielnie działać na rynku freelancerskim
 • To tradycja tworzona od 2006 roku w obszarze nauczania visual merchandisingu, stałe podnoszenie poziomu i modyfikacja programu do aktualnych potrzeb na rynku,
 • Wybierana jest również jako szkoła podyplomowa przez osoby posiadające wyższe wykształcenie lub studiujące równolegle na innych uczelniach, w tym również artystycznych. Tym samym zdobywają zawód dający niezależność i poszukiwany na rynku pracy.Wszystkie kierunki KSA są otwarte dla słuchaczy zagranicznych i co roku naukę podejmuje liczna grupa uczniów z całego świata.
 • To placówka, która oferuje znakomite warunki lokalowe w centrum historycznym Krakowa, dwa własne budynki o łącznej powierzchni 2800 m2 ze świetnie wyposażonymi pracowniami krawiecką, biżuterii, nakryć głowy, malarską, dwoma pracowniami komputerowymi, studiem fotograficznym

 Jeśli chcesz wiedzieć

 • jak stworzyć sklep do którego klienci zawsze będą chętnie wracać
 • jak eksponować produkty aby realnie wpływać na wyniki sprzedaży
 • co zrobić, aby sklep był miejscem przyjaznym dla kupujących
 • jak witryną i aranżacją skutecznie przyciągać uwagę klientów

to Szkoła Visual Merchandisingu jest miejscem dla Ciebie! Zapraszamy wszystkich, którzy pragną zgłębić tajniki VM i wykorzystać je w praktyce – zapotrzebowanie na specjalistów VM wciąż rośnie!

Kim jest Visual Merchandiser?

 • to osoba odpowiedzialna za kreowanie ekspozycji w przestrzeni sklepowej.
 • jego głównym zadaniem jest uzyskanie wzrostu sprzedaży.
 • to on “pociąga za spust”. Skuteczne działanie na tym polu wymaga połączenia wiadomości z wielu dziedzin z kreatywnością i zdolnościami organizacyjnymi, dlatego kształcenie specjalistów visual merchandisingu ma charakter interdyscyplinarny i wymaga od słuchacza dużego zaangażowania i prawdziwej pasji

Visual Merchandsing to szeroka dziedzina o której napisano wiele książek. Autorem kilku z nich jest Martin Pegler, guru VM,  z którym konsultowaliśmy program Szkoły Visual Merchandisingu. Wiedzy z zakresu VM nie można zdobyć na kilkudniowych kursach. Jeżeli chcesz zrobić karierę w tej dziedzinie musisz posiąść informacje i umiejętności, które wymagają wielkiego nakładu pracy. Trzeba opanować specjalistyczne programy komputerowe, a także wiedzę z zakresu marketingu i psychologii klienta.To najlepsza szkoła i kurs visual merchandisingu jeżeli chcesz zbudować profesjonalne portfolio i szybko podjąć pracę w zawodzie!

Szkoła Visual Merchandisingu, image descriptionAgnieszka Pisz, dyplom, Vm dla Nine West

English version: All student works presented below are results of regular workshops that show interdisciplinary preparation in the field of visual merchandising. In VM the products being sold are typically displayed in such as way as to attract consumers from the intended market by drawing attention to the product’s best features and benefits. Our priority is to educate independent and responsible staff at all levels – from interior decorator to active store manager.

 

Call Now ButtonZadzwoń teraz