Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Wykładowcy SVM

O Szkole SVM  Pracownie   Dyplomy  Rekrutacja  Program  Wykładowcy  Perspektywy zawodowe  Promocja   Współpraca międzynarodowa  Szkolenie VM   Magazyn TUBA    Facebook SVM    Instagram KSA

Wykładowcy SVM

Autorskie programy nauczania na poszczególnych kierunkach zostały skonstruowane w oparciu o doświadczenie naszych wykładowców i wieloletnich pedagogów. Co roku podlegają one modyfikacjom dostosowującym proces nauczania do aktualnych wymogów branży.


 

mgr Monika Harłacz

monika harlacz_ksa_gotowe_sz

Wykładowca autorskiego programu z zakresu visual merchandisingu oraz stylizacji i tendencji w modzie w Szkole Artystycznego Projektowania Ubioru. Z wykształcenia absolwentka Wydziału Pedagogicznego Uniwersytetu Rzeszowskiego oraz Szkoły Artystycznego Projektowania Ubioru w Krakowskich Szkołach Artystycznych. Uczestnik kursu stylizacji w EAS w Łodzi. (Europejska Akademia Stylizacji w Łodzi).Z doświadczenia wieloletni praktyk z zakresu działań związanych z visual merchandisingiem, stylizacją oraz wykładowca, trener i twórca autorskich programów szkoleniowych. Była manager ds. visual merchandisingu, obecnie właścicielka firmy MHSHOWROOM, która od 2006 roku aktywnie działa na rynku w obszarze visual merchandisingu, stylizacji sesji zdjęciowych i pokazów mody oraz szkoleń i konsultacji. Najważniejsi Klienci, z którymi współpracowała to m.in. Gatta, Answear, Reporter, Christies, Luxottica Poland, Essilor, Bialcon, Click Fashion, Wójcik, Dalia, Mcarthur, Kubenz. W ramach współpracy z KSA szkoliła także takie marki jak LPP, Big Star, Intermoda. Monika Harłacz, jako specjalista w dziedzinie VM jest zapraszana jako prelegent  i wykładowca na targi związane z branżą mody (m.in. MTP w Poznaniu), od 3 lat jest członkiem jury w konkursie Retail Marketing Awards na najlepszy sklep w branży mody, organizowany przez PROMEDIA. Jest także autorką wielu publikacji z zakresu visual merchandisingu (Fashion Business, Moda Damska, Moda Męska, Rynek Mody, Visual Communication, Magazyn Mody Intymnej, Farmacja Praktyczna, Branża Dziecięca, Barrel Fashion). Wraz z partnerami została doceniona przez prestiżowy magazyn Retail Design International, w którym opublikowano realizację projektu krakowskiego butiku dla ekskluzywnej, włoskiej marki.

mgr Izabella Cichocka-Mycek

izabella cichocka mycek 1

Główny projektant marki BYTOM i wykładowca VM w Szkole Visual . Od kilkunastu lat ściśle związana z branżą odzieżową. Pracowała dla takich marek jak Vistula czy Ochnik. Tworzyła kostiumy do przedstawień teatralnych i stylizacje do magazynów lifestylowych.  Jej pasją już od najmłodszych lat jest moda i Visual merchandising. Należy do grona szczęśliwców, którzy łączą pasję z pracą zawodową.

mgr Wojciech Skulski

Wojtek_3

 

Visual merchandiser z ponad dziesięcioletenim doświadczeniem. Pracował dla takich marek jak: Tatuum, Tommy Hilfiger i Hilfiger Denim, Timberland, Umbro, Lacoste, Bench, Symbiosis,
Sizeer, Mizuno oraz 50 Style, Caterina i Sesst. Obecnie jest odpowiedzialny za wizerunek salonów Gino Rossi w Polsce, Niemczech i Czechach. Jest autorem specjalistycznych artykułów i wypowiedzi o vm’ie w branżowej prasie (TextilWirtschaft Moda Forum, Wnętrze Sklepu,Handel w Praktyce).

mgr sztuki Alfred Marek

Alfred MArek Szkoła Kreatywnej fotografii

Wykładowca projektowania wnętrz, projektowania mebla i pracowni komputerowej (CorelDRAW). Ukończył Wydział Wzornictwa Przemysłowego na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Od 1980 do 2013 roku wykonał i zrealizował ponad 2100 projektów, na które złożyły się m.in. projekty wnętrz i mebli dla banków, restauracji, sklepów i biur, projekty produktów, wystawiennictwa i wnętrz m.in dla Ramon Soler Hiszpania, Kohler USA, RAF Włochy, Luton USA, Nowy Styl Polska, Excellent Polska, Huppe Niemcy, projekt wnętrz Muzeum Drogownictwa w Szczucinie. Wielokrotnie prezentował swoje projekty na wystawach zbiorowych i indywidualnych, np. na biennale plakatu w Katowicach, w galerii Pryzmat ZPAP w Krakowie, w galerii Sukiennice w Krakowie (wystawa indywidualna).

mgr sztuki Grzegorz Garcarz

620x (39)

Wykładowca pracowni komputerowej (3DsMax), wystawiennictwa, kompozycji i perspektywy. Absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie (wydział Architektury Wnętrz, kierunek Wystawiennictwo). Autor projektów wnętrz, biur i przestrzeni targowych. Jest czynnym projektantem wnętrz i projektantem plastycznym. Jego pasją oprócz projektowania wnętrz jest spadochroniarstwo wyczynowe.

mgr sztuki Dorota Ryn-Holcer

Szkoła mody

W Szkole Visual Merchandising uczy rysunku odręcznego, a w Szkole Artystycznego Projektowania Ubioru – rysunku żurnalowego – Ilustracja mody. W 1986 roku uzyskała tytuł magistra sztuki na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie – Wydział Form Przemysłowych (Wzornictwo). Jest absolwentką studiów podyplomowych na Uniwersytecie Pedagogicznym w zakresie Pedagogiki. Ukończyła również Europejskie studia Terapii Zajęciowej ENOTHE, jest specjalistą w dziedzinie Arteterapii. Brała udział w kilkudziesięciu (także międzynarodowych) konferencjach, warsztatach naukowych, sympozjach i szkoleniach, warsztatach terapeutycznych i artystycznych. Jest autorką kilkunastu publikacji z zakresu sztuk plastycznych. Opracowała scenariusze zajęć edukacyjnych oraz pomoce dydaktyczne z plastyki powszechnie stosowane przez nauczycieli w całej Polsce. Recenzentka ponad 40 podręczników do Plastyki.  Lubi fotografować, rysować kredkami i suchymi pastelami. Zajmuje się tworzeniem tkanin, głównie w technice patchworku, współpracuje z kilkoma galeriami sztuki użytkowej w Polsce, pokazywała swoje prace między innymi na indywidualnych wystawach w La Serena i Santiago de Chile.

Pasje: kulturoznawstwo – szczególnie kultura Ameryki Południowej, poezja, literatura, fotografia, podróże dalekie i bliskie, wycieczki rowerowe, jazda na nartach, żeglarstwo, joga. Ceni prosty i zdrowy styl życia, popiera działania w obronie humanitarnego traktowania zwierząt.

mgr Magdalena Kęskiewicz

Prowadzi wykłady “Moda a popkultura”oraz “Promocja sprzedaży”. Absolwentka SAPU, ukończyła również Dziennikarstwo i Komunikację Społeczną na Uniwersytecie Jagiellońskim. Prowadzi własną działalność Concept Studio Młoda Moda, która jest jednocześnie pracownią krawiecką, sklepem i galerią w jednym. Projektuje kolekcje, bierze udział w pokazach mody i konkursach m.in. OFF Fashion Kielce, Złota Nitka 2007, FUTURE. Pracuje również jako stylistka przy sesjach zdjęciowych, publikowanych min. w Eks-Magazynie i Mieście Kobiet. Jako stylista współpracuje z fotografami mody, firmami odzieżowymi, agencjami reklamowymi oraz producentami pokazów (Moda&Styl, Lounge Magazyn, Secret Lashes).

Margaret Larmuth

larmuth

Margaret Larmuth jest szwajcarską specjalistką ds. Visual Merchandisingu oraz wykładowcą w Szkole VM. Posiada wieloletnie doświadczenie w tej dziedzinie, które zdobyła pracując m.in. dla tak wielkich firm jak Michelgroup (Szwajcaria). W zakres jej obowiązków wchodził m.in.: wybór mebli, materiałów architektonicznych, kolorów, wyposażenia dla projektów handlowych i mieszkaniowych. Niezwykle istotne są dla niej jakość i innowacyjność produktów. Swą szeroką wiedzę zdobyła studiując na Port Elizabeth Technikon (Textile and Weaving Arts), University of South Africa (Art History and Conservation) oraz Höhere Fachschule für Farbgestaltung (Colour and Material Design in Architecture). Pracowała również w Hiszpanii, Holandii oraz Turcji, gdzie angażowała się w wiele projektów. Wspiera kreatywne pomysły oraz zajmuje się prowadzeniem analiz dotyczących nowych trendów oraz badaniem rynku. Chętnie bierze udział w targach oraz wydarzeniach branżowych. Była gościem specjalnym festiwalu Zaprojektowani – Krakowskie Spotkania z Dizajnem. Jest również artystką oraz dziennikarką.

Call Now ButtonZadzwoń teraz