Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Wykładowcy SVM

O Szkole SVM  Pracownie   Dyplomy  Rekrutacja  Program  Wykładowcy  Perspektywy zawodowe  Promocja   Współpraca międzynarodowa  Szkolenie VM   Magazyn TUBA    Facebook SVM    Instagram KSA

Wykładowcy SVM

Autorskie programy nauczania na poszczególnych kierunkach zostały skonstruowane w oparciu o doświadczenie naszych wykładowców i wieloletnich pedagogów. Co roku podlegają one modyfikacjom dostosowującym proces nauczania do aktualnych wymogów branży.


Monika Harłacz

mgr Monika Harłacz

Visual merchandiser, stylistka, dyplomowana projektantka ubioru, wykładowca, autorka programów szkoleniowych z zakresu podstawowych zagadnień mody, stylizacji i VM. Właścicielka firmy MHSHOWROOM, która od 2006 roku aktywnie działa w branży mody, w obszarze projektowania sklepów stacjonarnych, visual merchandisingu, stylizacji, produkcji sesji zdjęciowych i pokazów mody. Na swoim koncie ma realizację szkoleń dla wielu polskich marek odzieżowych i optycznych. Autorka wielu publikacji z dziedziny visual merchandisingu, jurorka konkursów branżowych. Prywatnie nałogowa kolekcjonerka książek, miłośniczka modowych wystaw, historii i fotografii mody.


izabella cichocka mycek 1

mgr Izabella Cichocka-Mycek

Główny projektant marki BYTOM i wykładowca VM w Szkole Visual . Od kilkunastu lat ściśle związana z branżą odzieżową. Pracowała dla takich marek jak Vistula czy Ochnik. Tworzyła kostiumy do przedstawień teatralnych i stylizacje do magazynów lifestylowych.  Jej pasją już od najmłodszych lat jest moda i Visual merchandising. Należy do grona szczęśliwców, którzy łączą pasję z pracą zawodową.


Alfred MArek Szkoła Kreatywnej fotografii

mgr sztuki Alfred Marek

Wykładowca projektowania wnętrz, projektowania mebla i pracowni komputerowej (CorelDRAW). Ukończył Wydział Wzornictwa Przemysłowego na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Od 1980 do 2013 roku wykonał i zrealizował ponad 2100 projektów, na które złożyły się m.in. projekty wnętrz i mebli dla banków, restauracji, sklepów i biur, projekty produktów, wystawiennictwa i wnętrz m.in dla Ramon Soler Hiszpania, Kohler USA, RAF Włochy, Luton USA, Nowy Styl Polska, Excellent Polska, Huppe Niemcy, projekt wnętrz Muzeum Drogownictwa w Szczucinie. Wielokrotnie prezentował swoje projekty na wystawach zbiorowych i indywidualnych, np. na biennale plakatu w Katowicach, w galerii Pryzmat ZPAP w Krakowie, w galerii Sukiennice w Krakowie (wystawa indywidualna).


Janus Wiśniewska Magdalena

specjalista VM Janus-Wiśniewska Magdalena

Aktualnie wykładowca Krakowskich Szkół Artystycznych w Szkole Visual Merchandisingu, Szkole Artystycznego Projektowania Ubioru SAPU oraz Szkole Konstrukcji Ubioru. Uczy obsługi programów graficznych tj Corel oraz Photoshop. Absolwentka Szkoły Artystycznego Projektowania Ubioru SAPU oraz Szkoły Visual Merchandisingu.  Swoją ścieżkę kariery jako VM rozpoczęła w firmie LPP, aktualnie współpracuje z marką Adidas.  Pasja do programów graficznych, która zrodziła w się w czasie nauki w szkole na dzień dzisiejszy pozwala jej działać również jako grafik freelancer.


MicrosoftTeams image 7

specjalista VM Krystian Cielecki

Dyplomowany projektant i dekorator wnętrz, specjalistą ds. VM, a także Manager Operacji Sklepowy i absolwent Krakowskich Szkół Artystycznych. Od 12 lat ściśle związany z branżą retail. Pracował dla takich marek jak Zara, LPP, Esprit, Cross Jeans. Tworzył i wdrażał standardy Visual Merchandisingu, zarządzał podległymi sklepami w Regionie, rozwijał ludzi, otwierał sklepy, a obecnie skupia się na procesach, operacjach oraz optymalizacjach. W pracy zawsze stawiam na rozwój swoich Zespołów, a studentom przekazuje tylko biznesową wiedzę praktyczną popartą ćwiczeniami i przykładami.


Kęskiewicz Magdalena

mgr Magdalena Kęskiewicz

Prowadzi wykłady “Moda a popkultura”oraz “Promocja sprzedaży”. Absolwentka SAPU, ukończyła również Dziennikarstwo i Komunikację Społeczną na Uniwersytecie Jagiellońskim. Prowadzi własną działalność Concept Studio Młoda Moda, która jest jednocześnie pracownią krawiecką, sklepem i galerią w jednym. Projektuje kolekcje, bierze udział w pokazach mody i konkursach m.in. OFF Fashion Kielce, Złota Nitka 2007, FUTURE. Pracuje również jako stylistka przy sesjach zdjęciowych, publikowanych min. w Eks-Magazynie i Mieście Kobiet. Jako stylista współpracuje z fotografami mody, firmami odzieżowymi, agencjami reklamowymi oraz producentami pokazów (Moda&Styl, Lounge Magazyn, Secret Lashes).


1683814055068

mgr sztuki Bogusława Nastaborska-Lisowska

Z Krakowskimi Szkołami Artystycznymi związana jest od czasu ich powstania jako Szkoły Artystycznego Projektowa Ubioru. Jest tam wykładowcą już 20 lat. Od 25 lat prowadzi własną firmę, która zajmuje się projektowaniem zarówno odzieży jaki wnętrz. Projektowała ubiory dla wielu firm w kraju i za granicą. Między innymi Solbi, Fugazzi, Beskidiana, Vienna, a także dla licznego grona odbiorców indywidualnych. Ma za sobą projekty zarówno przestrzeni mieszkalnych jak i użyteczności publicznej, takich jak sklepy, biura, hotele, pensjonaty itp. Dla inwestorów jak na przykład Kopalnia Soli Wieliczka, Teatr Bagatela, House, Mohito, Copernicus. Nic dziwnego, że kiedy 10 lat temu powołano Szkołę Wnętrz i Przestrzeni, została tam wykładowcą. Najmłodszą sferą zainteresowań jest Visual Merchandising, gdzie zajęcia prowadzi od dwóch lat. Całe swoje życie zawodowe dzieli pomiędzy pracę projektową i dydaktyczną. Wykształcenie architektoniczne pozwoliło jej na łączenie artyzmu z techniką. Mówi o sobie, że jest szczęśliwym człowiekiem, bo robi to co lubi i lubi to co robi.


Margaret Larmuth

Margaret Larmuth jest szwajcarską specjalistką ds. Visual Merchandisingu oraz wykładowcą w Szkole VM. Posiada wieloletnie doświadczenie w tej dziedzinie, które zdobyła pracując m.in. dla tak wielkich firm jak Michelgroup (Szwajcaria). W zakres jej obowiązków wchodził m.in.: wybór mebli, materiałów architektonicznych, kolorów, wyposażenia dla projektów handlowych i mieszkaniowych. Niezwykle istotne są dla niej jakość i innowacyjność produktów. Swą szeroką wiedzę zdobyła studiując na Port Elizabeth Technikon (Textile and Weaving Arts), University of South Africa (Art History and Conservation) oraz Höhere Fachschule für Farbgestaltung (Colour and Material Design in Architecture). Pracowała również w Hiszpanii, Holandii oraz Turcji, gdzie angażowała się w wiele projektów. Wspiera kreatywne pomysły oraz zajmuje się prowadzeniem analiz dotyczących nowych trendów oraz badaniem rynku. Chętnie bierze udział w targach oraz wydarzeniach branżowych. Była gościem specjalnym festiwalu Zaprojektowani – Krakowskie Spotkania z Dizajnem. Jest również artystką oraz dziennikarką.


Wojtek_3

mgr Wojciech Skulski

Visual merchandiser z ponad dziesięcioletenim doświadczeniem. Pracował dla takich marek jak: Tatuum, Tommy Hilfiger i Hilfiger Denim, Timberland, Umbro, Lacoste, Bench, Symbiosis,
Sizeer, Mizuno oraz 50 Style, Caterina i Sesst. Obecnie jest odpowiedzialny za wizerunek salonów Gino Rossi w Polsce, Niemczech i Czechach. Jest autorem specjalistycznych artykułów i wypowiedzi o vm’ie w branżowej prasie (TextilWirtschaft Moda Forum, Wnętrze Sklepu,Handel w Praktyce).

Call Now ButtonZadzwoń teraz