Nowa marka absolwentki SAPU Magdaleny Kapusty - DUST - KSA

Nowa marka absolwentki SAPU Magdaleny Kapusty – DUST

Magdalena Kapusta, absolwentka Szkoły Artystycznego Projektowania Ubioru założyła nową markę – DUST. Zobaczcie jej najnowsze projekty!

Magdalena Kapusta jest założycielką marki DUST oraz naszą ubiegłoroczną absolwentką. W 2017 r. podczas pokazów dyplomowych Cracow Fashion Week zaprezentowała swą kolekcję „AFTERGLOW”.

Inspiracją do kolekcji była książka „Wielkie nadzieje” Charlesa Dickensa, Opuszczony, zaniedbany ogród zostaje w kolekcji przywrócony do życia. Autorskie struktury i akcesoria.

Filming of „Great Expectations” by Charles Deickens was the inspiration for the collection. An abandoned, neglected garden is restored back to life in the collection. Author’s structures and accessories.

DUST to polska marka odzieżowa inspirowana ulicami największych miast. Zamiłowanie do streetwearu ukazuje się w sportowych krojach, bluzach oversize, koszulkach z oryginalnymi nadrukami. Młoda marka kieruje swój asortyment do osób lubiących wygodę jak i proste projekty wzbogacone detalami.

Śledźcie DUST na Instagramie: www.instagram.com/dust_brand/ oraz Facebooku: www.facebook.com/DUST.OFFICIALSTORE/

TELEFON:

dustofficialstore@mail.com

STORE
ul.Dolomitowa 5 lok.27

Szkoła Artystycznego Projektowania Ubioru SAPU:

• to szkoła, której absolwenci odbywają prestiżowe staże zagraniczne i podejmują pracę w czołowych światowych domach mody m.in. Łucja Wojtala odbywała staż u Johna Galliano, Julia Rodowicz jest projektantką dzianiny w domu mody Balenciaga, Karolina Pięch odbyła staż w domu mody Alexandra McQueena
  • podjęła inspirującą współpracę z licznymi instytucjami w tym Muzem Narodowym w Krakowie, Krakowskim Biurem Festiwalowym, Muzeum Sztuki Współczesnej MOCAK, Empikiem, Instytutem Konfucjusza, Polską Akcją Humanitarną a także z Urzędem Miasta Krakowa
  • Liczna grupa absolwentów pracuje w takich firmach jak: RESERVED, CROPP, HOUSE, AMERICANOS, BIG STAR, VISTULA, BYTOM, RAVEL, ROYAL COLLECTION, ORSAY, SOLAR, COTTON CLUB, RYŁKO. Wiele osób pracuje również pod własną marką.
  • jest oficjalnym partnerem międzynarodowych konkursów: Fashion Culture (Londyn), Habitus Baltija (Ryga), Russian Silhuette (Moskwa), Mielnica Mody (Mińsk), Donieck Fashion Days (Donieck), Jeansation (Monte Carlo)
  • to szkoła, do której w ramach wizyt studyjnych i na warsztaty przyjeżdżają  słuchacze wyższych uczelni z Anglii, Szkocji, Holandii, Niemiec i Słowacji
  • od 1994 r. wykształciła ponad 1500 projektantów mody, którzy pracują w firmach odzieżowych w Polsce i na świecie, a wielu projektujących pod własną marką to uznane obecnie nazwiska w świecie mody  – patrz absolwenci.
  • Oferuje znakomite warunki lokalowe w centrum historycznym Krakowa, dwa własne budynki o łącznej powierzchni 2800 m2 ze świetnie wyposażonymi pracowniami krawiecką, biżuterii, nakryć głowy, malarską, dwoma pracowniami komputerowymi, studiem fotograficznym
  • Zapewnia nieodpłatnie profesjonalne modelki do przymiarek, sesji zdjęciowych i pokazów mody ze ściśle  współpracującej Agencji Promocji Mody REKLAMEX

Szkoła mody SAPU stawia na:

• Indywidualne podejście do każdego słuchacza
  • Intensywne przygotowanie do wykonywania zawodu
  • Najlepszą w Polsce kadrę wykładowców
  • Energiczną promocję absolwentów w Polsce i na świecie
  • Skompletowanie profesjonalnego portfolio
  • Współpracę międzynarodową – staże zagraniczne, stypendia na prestiżowych uczelniach, wymiany słuchaczy w ramach projektów Leonardo da Vinci i Erasmus
  • Międzynarodową atmosferę

Perspektywy zawodowe

Powszechnie ceniony dyplom Szkoły Artystycznego Projektowania Ubioru jest przepustką do zatrudnienia w formach odzieżowych całego kraju. Absolwenci szkoły cenieni są nie tylko za kreatywność, ale również za znajomość niezbędnych obecnie w pracy projektanta programów komputerowych, konstrukcji i technologii – umiejętności uzyskanych dzięki dużej liczbie zajęć praktycznych. Szkoła Artystycznego Projektowania Ubioru pozostaje w stałym kontakcie z największymi, polskimi producentami odzieży, którzy od lat spośród naszych słuchaczy wybierają projektantów do współpracy.Liczna grupa absolwentów pracuje w takich firmach jak: RESERVED, CROPP, HOUSE, AMERICANOS, BIG STAR, VISTULA, BYTOM, RAVEL, ROYAL COLLECTION, ORSAY, SOLAR, COTTON CLUB, RYŁKO. Wiele osób pracuje również pod własną marką. Absolwenci  pracują  lub  posiadają własne pracownie w takich miastach jak: Londyn, Paryż, Warszawa, Katowice, Opole, Gdańsk, Szczecin, Wrocław, Łódź, Bielsko- Biała, Radom, Rzeszów, Nowy Targ, Kalwaria Zebrzydowska, Nowy Sącz, Opole, Tarnów, Maków Podhalański, Częstochowa, Sopot.