Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Fascynująca wystawa Visions & Fashion w berlinskim muzeum - KSA

Fotografie i ilustracje modowe sa nieodłączną częścią kształtowania światowych trendów. Przemysł modowy nie mógłby istnieć bez sesji zdjęciowych, a wcześniej rysunków – to właśnie one czarują nasze zmysły, pobudzają wyobraźnię i sprawiają, że zaczynamy marzyć o danej kreacji.

Na miłośników sztuki “wizualizacji stylu”, w stolicy Niemiec czeka nie lada gratka. W berlińskim Kulturforum, do 9 października, można podziwiać wystawę Visions & Fashions.

 

Vision & Fashion prezentuje wysokiej próby zdjęcia i szkice artystyczne, które umożliwiają spojrzenie w nowy sposób na historię trendów i stylów od 1980 roku do współczesności. Różne interpretacje mody, wyrażone w postaci artystycznych zdjęć czy ilustracji, skupiają się tutaj jak w soczewce.

Wystawa podzielona jest na dwie części. W pierwszej sali można podziwiać prace znanych fotografów, takich jak: Helmut Newton, Christian Lotta czy Miles Aldridge oraz urzekające rysunki Mela Blesa, Rubena Alterio, Erica Traoré, Sarah Moon i innych. Druga część ekspozycji poświęcona jest głównemu medium mody – czasopismom. W wystawowych witrynach wyeksponowano sesje zdjęciowe z takich magazynów jak Vogue (DE, US, FR), V, Harper’s Bazaar.

Zgromadzone w berlińskim muzeum prace składają się na olśniewający efekt, który poraża widza niezwykłą urodą i artystycznym wyrafinowaniem. Obecna osobiście na tej uczcie dla duszy i wyobraźni Katarzyna Stefanik z Agencji modelek i modeli – Reklamex, okresliła wystawę jako “zachwycającą, spektakularną i niemożliwą do zapomnienia”.

Call Now ButtonZadzwoń teraz