VI Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w Szyciu zakończone sukcesem!

14. marca 2019 miała miejsce już VI edycja konkursu szycia organizowanego przez Szkołę Artystycznego Projektowania Ubioru w ramach Cracow Fashion Week.

W tegorocznych Mistrzostwach wzięła udział rekordowa liczba uczestników – Krakowskie Szkoły Artystyczne odwiedziło aż 37 uczniów z 21 szkół średnich z Polski, Ukrainy, Czech i Słowacji.
Nasi goście mieli możliwość skorzystania z noclegu w hotelu w Krakowie ufundowanego przez firmę Husqvarna Viking.

z lewej Patrycja Caban nagroda Husqvarny

z lewej Patrycja Caban, nagroda Husqvarny

Valeriia Hrama 3 miejsce

Valeriia Hrama, 3 miejsce

Nataliia Pysaniuk 2 miejsce

Zadaniem konkursowym było uszycie sukienki w rozmiarze 36 lub 38, zawierającej 2 z elementów: suwak błyskawiczny, obłożenie, kieszonka, zaszewki. W czasie konkursu opiekunowie i nauczyciele uczestników mogli zobaczyć prezentację najnowszych maszyn do szycia Husqvarna, produktów firmy Ariadna oraz porozmawiać z przedstawicielami obu firm.

Poziom był bardzo wyrównany – jury złożone z wykładowców SAPU oraz przedstawicieli firmy Husqvarna Viking długo obradowało nad wyłonieniem zwycięskich sukienek – ich zdjęcia zobaczycie w fotorelacji.

Wyniki konkursu:

I miejsce: Agnieszka Marynowska, Bielska Szkoła Przemysłowa w Bielsku-Białej – bezpłatny semestr nauki w Szkole Artystycznego Projektowania Ubioru, maszyna do szycia firmy Husqvarna Viking, nagroda firmy Ariadna

II miejsce: Nataliia Pysaniuk, Czerniwetskyj Koledż Dizajnu i Ekonomiky, Czerniewice, Ukraina – voucher na wybrane warsztaty Krakowskich Szkół Artystycznych, maszyna do szycia firmy Husqvarna Viking

III miejsce: Valeriia Hrama, Wyżnytskyj Koledż Prykładnogo Mystectwa im J. Szkribliaka (Wyższa Szkoła Sztuk Użytkowych), Wyżnica, Ukraina – voucher na wybrane warsztaty Krakowskich Szkół Artystycznych

IV miejsce, nagroda specjalna Husqvarny: Patrycja Caban, Zespół Szkół Ogólnokształcących i Technicznych im. Jana Szczepanika w Tarnowie – maszyna do szycia firmy Husqvarna Viking

53593448 417845738962576 3329364098449145856 n

Wyróżnienia równorzędne

Vouchery na wybrane warsztaty Krakowskich Szkół Artystycznych:

• Wiktoria Szymanis, Zespół Szkół Odzieżowych im. K. Kieślowskiego w Gorzowie Wielkopolskim
  • Alla Honcharova, Wyżnytskyj Koledż Prykładnogo Mystectwa im J. Szkribliaka (Wyższa Szkoła Sztuk Użytkowych), Wyżnica, Ukraina
  • Maria Szczekało, Zespół Szkół im. Bohaterów Września 1939 r. w Iławie
  • Julia Wajdzik, Zespół Szkół Budowlano-Drzewnych w Żywcu
  • Katarzyna Baryła, Zespół Szkół Przemysłu Mody w Łodzi

Jury przyznało również nagrodę dla szkoły, której reprezentacja otrzymała wspólnie najlepsze wyniki – jest to Zespół Szkół im. Bohaterów Września 1939 r. w Iławie reprezentowany przez Marię Szczekało i Sarę Młynarczyk, do którego wędrują vouchery Krakowskich Szkół Artystycznych na warsztaty dokształcające dla nauczycieli z wybranej dziedziny (techniki haute couture/projektowanie biżuterii/Corel Draw/Photoshop) oraz voucher na wybrane warsztaty dla grupy 8 uczniów.

54364734 305764590112963 7731133624644272128 n

Wszyscy uczestnicy otrzymali vouchery uprawniające do 50% zniżki na wybrane warsztaty Krakowskich Szkół Artystycznych, 20% zniżki na zakup maszyny do szycia Husqvarna oraz kartę stałego klienta Pasmanterii Krakowskiej.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

IMG 20190314 173900

Za nieocenione wsparcie i współpracę organizacyjną dziękujemy naszym Partnerom: firmie Husqvarna Viking, reprezentowanej przez p. Wiesława Strózika, p. Krzysztofa Orła, p. Janusza Łącznego i p. Tomasza Plewę, oraz firmie Ariadna – nici taśmy i wyroby pikowane, reprezentowanej przez p. Monikę Sternik oraz p. Hannę Baranowicz, za ufundowanie nagrody i przeprowadzenie warsztatów haftu brazylijskiego w naszych Szkołach.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z Mistrzostw. Kolejna edycja już za rok, a jeszcze w tym roku – konkurs dla dorosłych w Szkole Artystycznego Projektowania Ubioru. Wypatrujcie informacji na naszych social mediach!