Wernisaż międzynarodowej wystawy fotografii mody FOCUS ON FASHION

Cracow Fashion Week to nie tylko pokazy mody, wykłady i warsztaty – to także święto fotografii.

Focus on Fashion to wystawa organizowana przez Szkołę Kreatywnej Fotografii SKF we współpracy z Belgrade Photo Month, Trieste Photo Days oraz projektem Krakowskich Szkół Artystycznych Polish Talent Support.

W tegorocznej edycji wystawy można podziwiać prace artystów z całego świata, których różnorodne podejście do fotografii mody czyni całość wyjątkową fuzją: pięknie retuszowane zdjęcia tworzone pod publikacje w magazynach modowych spotykają się z artystycznymi, niekonwencjonalnymi wizjami i casualowymi sesjami obrazującymi współczesną modę ulicy.

Fotografowie, których prace zawisły w Szarej Galerii Nowohuckiego Centrum Kultury:

Alessandro Majocchi (Włochy)
Stefano Ambroset (Włochy)
Mukti Echwantono (Indonezja)
Anna Ciupryk (Polska)
Marijana Gligic (Serbia/Francja)
Michał Kucharski (Polska)
Naomi Muras (Polska)
Roxana Romańska (Polska)
Senja Vild (Serbia)
Pamela Porwen(Polska)
Aleksandra Piotrowska (Polska)
Magdalena Korpas (Wielka Brytania)
Daria Amaranth (Rosja)
Ewa Kępys (Polska)

Na wernisażu 11. marca można było spotkać liczną grupę spośród nich – niebawem w sieci ukażą się wywiady, w których dowiecie się jeszcze więcej o ich inspiracjach.