Projektowanie biżuterii - warsztaty z dr Markiem Nieniewskim - KSA

Projektowanie biżuterii – warsztaty z dr Markiem Nieniewskim

Przedstawiamy fotorelację z warsztatów projektowania biżuterii z metalu z Markiem Nieniewskim. Dziękujemy za duże zainteresowanie naszym wydarzeniem!

Warsztaty poprowadził dr Marek Nieniewski.

Zdjęcia: Ewelina Zięć

Zdjęcia: Danilevsky / Szkoła Kreatywnej Fotografii

Dr Marek Nieniewski

Absolwent Wydziału Form Przemysłowych krakowskiej ASP. Doktorat uzyskał w 2001 roku na Wydziale Grafiki i Malarstwa łódzkiej ASP. Wraz z żoną, Lucyną Nieniewską, brał udział w około 80 wystawach w kraju i za granicą (Feria Mundial de la Plata, Meksyk, 1974, Polens Kunstlerischer Silberschmuck, Wiedeń, 1977, Contemporary Jewellery the Amerikas, Australia, Europe and Japan, Kyoto, 1984, Kunst aus Krakau, Kolonia 1985, VII Międzynarodowa Wystawa Biżuterii, Jablonec, 1987, Od ascezy do emocji – wystawa indywidualna, Warszawa, Helsinki, 1994, Sukiennice, Galeria ZPAP – wystawa indywidualna, Kraków, 1999, Od koronek babuni do… – Galeria Stanko, Wrocław, 2000, I merletti della regina Bona, Instytut Polski wystawa indywidualna, Rzym, 2000). Jego prace znajdują się w zbiorach Muzeum Sztuki Złotniczej w Kazimierzu Dolnym, Muzeum Miedzi w Legnicy oraz w zbiorach prywatnych. Laureat szeregu nagród i wyróżnień za działalność artystyczną.