MAPAYA - prezentacja azjatyckich technik pracy z tkaniną - KSA MAPAYA - prezentacja azjatyckich technik pracy z tkaniną - KSA
Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

MAPAYA - prezentacja azjatyckich technik pracy z tkaniną - KSA

MAPAYA – prezentacja azjatyckich technik pracy z tkaniną

Jednym z wydarzeń towarzyszących tegorocznej edycji Cracow Fashion Week była specjalna prezentacja azjatyckich rzemieślniczych technik pracy z tkaniną – MAPAYA HAND MADE WITH LOVE.

Pokaz zorganizował autorski butik MAPAYA.

Zaprezentowaliśmy techniki pracy z tkaniną, które wykorzystujemy przy tworzeniu naszych ręcznie robionych ubrań i akcesoriów.

Bogactwo wzorów Shibori, ręcznie tkane materiały z Północnej Tajlandii, bajecznie kolorowe, indonezyjskie ikaty oraz tkaniny tworzone przez społeczną kooperatywę w Phnom Penh.

Nasze ubrania i akcesoria powstają w oparciu o wiekowe, azjatyckie techniki, wymagające często nie tylko wielogodzinnej pracy, ale też przekazywanych z pokolenia na pokolenie umiejętności.

Wystawa podzielona była na sekcje: Indyjski Druk Stemplami, Techniki barwienia Shibori, Indonezyjskie oraz Kambodżańskie ręcznie tkane materiały nazywane Ikatami oraz naturalnie barwione tekstylia z Północnej Tajlandii.

 

Zdjęcia: Magdalena Górska / Szkoła Kreatywnej Fotografii SKF

 

Call Now ButtonZadzwoń teraz