Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Wystawa Marty Pilas "GRAY MOUSE" | Cracow Fashion Week - KSA

Wystawa Marty Pilas „GRAY MOUSE” | Cracow Fashion Week

Zapraszamy na wystawę projektantki Marty Pilas, „GRAY MOUSE”, na której zobaczymy projekty recyclingowe zrealizowane z tkanin z odzysku i odpadów tekstylnych.

Wystawę można oglądać w dniach 8-31 marca 2022 r. w hotelu Novotel Kraków Centrum przy ul. Tadeusza Kościuszki 5.

Słowo od autora:

Odnawialna moda jest wybitnym mediatorem. Umożliwia kontakt z metafizyką świata, pozwala medytować na kosmiczną skalę. Zbliża do nas przede wszystkim ideę reinkarnacji przez pryzmat duszy mody osiadającej w trendach. Każdy trend — niczym powieść, jej bohater, a przede wszystkim człowiek — przeminie w czasie nieokreślonym. Traktować przemijanie jednak wolę jako ciąg procesów, a życie jako strukturę narracyjną, w której te zachodzą. Kończąc jeden rozdział swojej podróży, bohater, ani człowiek nie umiera. Przytłoczony ciężarem swego następcy, szuka ponownej drogi na szczyt wzgórza, a rolą zdolnego artysty jest wydobyć to… Echo przeszłości.

Marta Pilas jest absolwentką Szkoły Artystycznego Projektowania Ubioru w Krakowie. Tworzy w duchu no waste, z odpadów tekstylnych. Jej projekty pojawiły się m.in. w Vigour Magazine, Glamour, programie Top Model TVN oraz w teledyskach. Znalazła się wśród laureatów konkursu Modopolis, wspierającego marki działające w duchu mody zrównoważonej. Brała również udział w projekcie Orfeo & Majnun, OFF FASHION, Fashion Night oraz wydarzeniu Nowe Eko Trendy x Maja Sablewska.

www.instagram.com/pilas.marta/

https://cracowfashionweek.com/

 

Pokaz kolekcji Marty Pilas podczas Cracow Fashion Awards

 

Marta Pilas w Budapeszcie

Call Now ButtonZadzwoń teraz