"VINTAGE VENUSIAN" - kolekcja Angeliki Daniluk - KSA

„VINTAGE VENUSIAN” – kolekcja Angeliki Daniluk

Projekty dyplomowe Angeliki Daniluk zainspirowane modą lat 30-tych i 40-tych XX w. to powrót do romantycznej kobiety, kwiecistych wzorów, pastelowych kolorów i bufiastych rękawów. Podczas Cracow Fashion Awards 2021 kolekcja „VINTAGE VENUSIAN” została wyróżniona przez dziennikarkę modową, Harel.

„VINTAGE VENUSIAN” – kolekcja Angeliki Daniluk

Zdjęcia: Anna Zborowska

Modelki: Agencja modelek i modeli Reklamex

Zdjęcie główne: Tomasz Wynalazek

HAREL BLOG:

Jako pierwsza – Angelika Daniluk. Dlaczego? A choćby dlatego, że nie obawiała się ona sięgąć do tego, co było i to w bardzo wyraźny sposób. Wspaniale połączyła obecną modę na vintage ze współczesną paletą kolorów (na dodatek bardzo modnych), realizując kolekcję spójną, zrozumiałą i interesującą, choć daleką od innowacyjności. Od razu jednak zadałam sobie pytanie, czy zawsze wymagam od studentów prac odkrywczych i zaskakujących? W swojej prostocie i w pięknym przekazie ta kolekcja była zaskoczeniem. Co więcej, można by ją wprost z wybiegu wysłać do produkcji i jestem przekonana, że odniosłaby sprzedażowy sukces. Owszem, wchodzi tu subiektywny odbiór, którego podczas oceniania staram się unikać, czyli prosta sprawa: czy sama bym to nosiła? Po raz pierwszy od dawna nie mogłam jednak się od niego uwolnić. Uroda i bezpretensjonalność tej kolekcji z marszu mnie ujęły.

Co więcej, gdy zaczniemy przyglądać się bliżej, dostrzeżemy szereg niespodzianek: odwołań do krawieckiego majstersztyku dawnych lat, nierzadko komplikującego szybką realizację projektu, lecz skutkującego detalami o niepowtarzalnym charakterze. Na przykład trójkątne cięcia przodu bluzki lub wręcz zygzakowata linia guzików. Albo przód spódnicy cały w zakładkach. Albo sprytna przednia kontrafałda. Mamy tu ciekawie budowane bufki, różne proporcje mankietów, a stylizacyjnie – łączenie kilku deseni niczym na kopenhaskiej ulicy.

Podsumowując: za fenomenalne zbudowanie klimatu retro bez zaprzeczania teraźniejszości, za pomysł na detale, za wspaniałe wyczucie koloru i materiału oraz za konsekwencję całości. Brawo!”

harelblog.pl/2021/06/09/dyplomy-sapu-angelika-daniluk/

Kolekcja Łukasza Kubińskiego – „Furniture Collection”

Organizatorzy Cracow Fashion Awards 2021

Szkoła Artystycznego Projektowania Ubioru, Szkoła Kreatywnej Fotografii, Szkoła Visual Merchandisingu, Szkoła Choreografii