Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

EcoFashion Weekend & Junk Fashion Show 2011 - KSA

EcoFashion Weekend w Krakowie już 4 i 5 lutego zjednoczy ludzi zajmujących się modą jak i tych, którzy przykładają szczególne wagę do działań proekologicznych. Co nas czeka?

Kreatywne warsztaty przerabiania ubrań, prezentacje stylizacji przygotowanych przez polskie blogerki oraz pokaz kolekcji studentów Szkoły Artystycznego Projektowania Ubioru. W tym roku wszystkie projekty studentów SAPU wezmą udział w konkursach internetowych, które zostaną przeprowadzone na stronie  SAPU.

Recykling, ekologia, segregacja śmieci to hasła, które już na stałe wpisały się w nasze codzienne życie. Konieczność ochrony środowiska jest promowana przez liczne instytucje poprzez wydarzenia artystyczne, targi i happeningi. Najbliższy Ecofashion Weekend w Krakowie już 4 i 5 lutego zjednoczy ludzi zajmujących się modą jak i tych, którzy przykładają szczególne wagę do działań proekologicznych.

Kreatywne warsztaty przerabiania ubrań

warsztaty-przerabiania-9

Ecofashion Weekend rozpocznie się kreatywnymi warsztatami przerabiania ubrań w Szkole Artystycznego Projektowania Ubioru.

Warsztaty odbędą się 4 lutego w budynku Krakowskich Szkół Artystycznych przy ul. Zamoyskiego 52 – start godz. 14. Są otwarte i bezpłatne dla wszystkich chętnych, którzy chcą zmienić w sposób niebanalny ciuchy, które posiadają już od lat. Organizatorzy zaznaczają, że skracania i przedłużania ubrań nie uważają za działania kreatywne. Zajęcia prowadzone będą przez projektantów mody – wykładowców SAPU, którym pomogą studentki drugiego roku. Jest to okazja by tchnąć nowe życie w używane ciuchy i dać im nowy zgodny z tendencjami w modzie look.

Zapisy na stronie www.ksa.edu.pl. Ilość miejsc ograniczona. Osoby zainteresowane proszone są o przyniesienie rzeczy, którym chcą nadać nowy charakter.

Junk Fashion Show 2010

Najważniejsze wydarzenie Ecofashion Weekendu to Junk Fashion Show. 300 sylwetek i 1000 osób publiczności.
Kiedy? 5 lutego w Nowohuckim Centrum Kultury

Studenci pierwszego roku zaprezentują inspirowane geometrią ubiory wykonane z recyklingowego papieru, natomiast drugi rok zmierzy się z trudnym tematem minimalizmu w odniesieniu zarówno do kształtu ubioru, materiału jak i koloru. Te na pierwszy rzut oka proste zadania są dużym wyzwaniem, którego celem jest stworzenie autorskich, interesujących kreacji utrzymanych w duchu nowej dekady XXI wieku. Wszystko w profesjonalnej oprawie muzycznej oraz choreograficznej realizowanej przez Agencję Modelek i Promocji Mody Reklamex www.reklamex.krakow.pl.

Organizatorzy zaprosili także do współpracy czołówkę polskich blogerek, których pasją jest śledzenie najnowszych trendów i tworzenie własnych oryginalnych stylizacji. Efekty ich pracy często prezentowane są na łamach kolorowych magazynów oraz na licznych portalach, są także laureatkami wielu konkursów modowych. Na pokazie Junk Fashion Show zaprezentują specjalnie na tę okazję przygotowane stylizacje, do których, zgodnie z głównym założeniem pokazu, zostały wykorzystane ubrania z secondhandów lub wygrzebane z dna szafy. Możemy być więc pewni, że na pokazie zobaczymy prawdziwie szafiarski look.

W tym roku publiczność zgromadzona w NCK będzie mogła nagrodzić autorów najlepszych modeli, dzięki ogłoszonym przez Krakowskie Szkoły Artystyczne internetowym konkursom na najlepszy projekt papierowy oraz najlepszy projekt minimalistyczny. Głosować będzie można wchodząc na stronę SAPU już w sobotę 5 lutego od godziny 24:00 do poniedziałku 7 lutego do godziny 10:00 rano. Na autorów zwycięskich projektów czekają atrakcyjne nagrody, natomiast spośród głosujących osób zostanie wylosowany bezpłatny udział w warsztatach fotografii.

Tegoroczny Ecofashion Weekend zapowiada się więc wyjątkowo obiecująco, serdecznie zapraszamy do udziału w wydarzeniu, zwłaszcza że dobrej zabawie przyświecać będzie szczytny cel ochrony środowiska.


Call Now ButtonZadzwoń teraz