Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Junk Fashion Show 2011 - relacja - KSA

Ecofashion Weekend 2011 już za nami. Główny punkt programu, pokaz mody recyklingowej Junk Fashion Show, ściągnął do Nowohuckiego Centrum Kultury liczniejszą publiczność niż zwykle. Projektanci Szkoły Artystycznego Projektowania Ubioru po raz kolejny udowodnili, że moda nie zna granic – prezentowane ubiory zachwycały oryginalnym podejściem do formy i przemyślanym doborem recyklingowych materiałów. Projekty papierowe nagradzano gromkimi brawami – papierowa papuga, bajecznie kolorowa sukienka z bibułowych kokardek czy suknia iskrząca się niebieskim światłem zrobiły wrażenie nawet na najbardziej wybrednym widzu.

W drugiej części pokazu na podeście królował minimalizm. Monochromatyczne w założeniu ubiory wymagały od projektantów kreatywności i niezależnego myślenia, które znalazły wyraz w ciekawych formach i niekonwencjonalnym kroju sylwetek. Specjalny pokaz stylizacji przygotowały blogerki: Weronika Załazińska, Zuzanna Włodarz i Kamila Zdziebko, które, wykorzystując ciuchy z dna szafy i second handów, stworzyły oryginalne zestawy utrzymane w stylu vintage, wpisujące się w recyklinowy nurt.

Niespodzianką przygotowaną przez organizatorów były także dwa konkursy dla projektantów. Nagroda za najlepszy projekt recyklingowy, ufundowana przez Polski System Recyklingu Organizacja Odzysku S.A. przypadła Małgorzacie Kłosowskiej. Nagrodzona sukienka zrobiona jest z około 1000 zawieszek do torebek herbaty, skrupulatnie zbieranych przez cały semestr od sąsiadów i przyjaciół. Efekt jest znakomity- spięte ze sobą małe kartoniki przypominają strukturę zbroi lub pancerza. Drugi z konkursów wciąż trwa – internauci mogą do czwartku 10 lutego do godziny 24.00 oddać swój głos na najlepszy strój papierowy lub najlepszy projekt minimalistyczny. Głosować można za pośrednictwem strony KSA www.ksa.edu.pl wchodząc w zakładkę KONKURS.

Ogromne zainteresowanie tegorocznym pokazem świadczy o tym, że recykling staje się obowiązującym stylem życia. Miejmy nadzieję, że moda ekologiczna już niedługo zaistnieje także na ulicach.

 

fot. Piotr Kierat

Comments

 1. Świetny pokaz – jak zwykle!
  KSA przyzwyczaiły do profesjonalizmu :) we wszystkim czym się zajmują :)

  PS
  Zdjęcia z pokazu (kadry) łudząco podobne do moich… ;)

 2. aaaa…, proponuję poprawić tytuł posta na 2011! To jest relacja z 2011 roku ;)

 3. już poprawione, dzięki :)

 4. chyba siedzieliście obok siebie :)
  pozdrawiam!

 5. zniesmaczony

  szkoda tylko, że nie wszystkie prace są tutaj pokazane, na jakiej podstawie wybieraliście właśnie te? a co do konkursu, to radze wybrać inną formę, a nie głosowania przez internet gdzie można nabić sobie milion głosów resetując ruter:/

 6. wszystkie prace można było oglądać w trakcie konkursu na stronie, podstawa wyboru: zupełna subiektywność osoby piszącej bloga
  głosowanie przez internet zrobiliśmy pierwszy raz, no i nauczeni doświadczeniem nie powtórzymy już tego pewnie
  ale to nie powód, by być zniesmaczonym..

Call Now ButtonZadzwoń teraz