Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Digital Fashion Show - KSA

Digital Fashion Show to wyjątkowy projekt artystyczny, organizowany przez wrocławską Klubogalerię Szajba przy współpracy z Wrocław ESK2016.  Jego celem jest poszukiwanie nowych środków wyrazu dla eksponowania mody oraz promowanie współpracy pomiędzy różnymi dziedzinami twórczości (wizualnej, muzycznej, modowej). Otwarta formuła projektu pozwala na kreatywne spotkanie oraz wymianę warsztatu pomiędzy artystami zaproszonymi do udziału w przedsięwzięciu. Ich praca zaowocuje powstaniem pięciu oryginalnych filmów modowych.

Piętnastu artystów na co dzień związanych z tworzeniem filmów, muzyki i projektowaniem mody spotka się w pięciu trzyosobowych grupach (projektant/ka, kompozytor/producent, reżyser/operator). Ich zadaniem będzie stworzenie spójnej formy audio-wizualnej (filmowej), w której moda posłuży do zbudowania konkretnego kontekstu/nastroju lub opowiedzenia historii. Każda z grup rozpocznie pracę od spotkania i wypracowania elementów będących szkieletem ich etiudy (jak filozofia, estetyka, dynamika etc.) po czym przystąpi do pracy. Pierwsze trzy tygodnie lutego to czas na zdjęcia, produkcje muzyki i montaż. Digital Fashion Show to przedsięwzięcie interdyscyplinarne, wykraczające daleko poza pokazową funkcję filmu czy mody. Międzynarodowe festiwale filmów modowych (formuła, do której docelowo dążymy) przyciągają rocznie publiczność porównywalną z ważniejszymi festiwalami filmów fabularnych, kreując wizerunek nowoczesnych metropolii i podnosząc rangę miast, w których są organizowane.

Poniżej film prezentujący kolekcję „Singularity.Fashion.Reincarnation” autorstwa uczącego się na II roku SAPU projektanta tworzącego pod pseudonimem Philip Roth.

[youtube=http://www.youtube.com/watch?v=OtaIGp-nCa4&feature=player_profilepage]

Call Now ButtonZadzwoń teraz