Jan Kubieniec | Warszawski Maraton Fotograficzny - KSA

Jan Kubieniec | Warszawski Maraton Fotograficzny

Jan Kubieniec, absolwent Szkoły Kreatywnej Fotografii został zwycięzcą trzeciej edycji Warszawskiego Maratonu Fotograficznego. W konkursie wzięło udział ponad 400 osób. Zobaczcie wyróżnione fotografie!

12 października w Pałacu Kultury i Nauki odbyła się uroczysta gala, podczas której poznaliśmy laureatów trzeciej edycji Warszawskiego Maratonu Fotograficznego. Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród miało miejsce w monumentalnej Sali Ratuszowej. W wydarzeniu wzięło udział ponad 350 osób.

Jury, złożone z autorytetów w dziedzinie fotografii, pod przewodnictwem Marka Grygiela wybrało najbardziej kreatywne fotograficzne interpretacje tematu przewodniego konkursu: „Pokojowo różnorodni”. Zwycięzcą trzeciej edycji został nasz absolwent, Jan Kubieniec. Drugie miejsce zajął Mikołaj Konofał. Trzecie miejsce należało do Krzysztofa Weyhera.

Zdjęcia Jana Kubieńca:

Tematy: 1. Green czy Nero? 2. Idealne miejsce 3. Dziedzictwo kulturowe 4. Co kraj to obyczaj 5. Tęcza 6. Shalom 7. Autorska interpretacja numeru startowego 8. Gwiazdy piszą los

W maratonie, który odbył się 10 września, wzięła udział rekordowa liczba 400 osób. Zawodnicy na wykonanie ośmiu zdjęć w ośmiu kategoriach mieli osiem godzin. Wszyscy uczestnicy rozpoczynali swe fotograficzne wyzwanie o godz. 12:00 w ustalonym punkcie, gdzie dostawali pierwsze 4 tematy, które należało zrealizować. Następnie, po udaniu się do kolejnego punktu poznawało się cztery pozostałe tematy. Należało wykonać 8 zdjęć konkursowych (8 zdjęć na karcie pamięci).

Do grona jurorów tegorocznej edycji należeli: Marek Grygiel – fotograf, historyk sztuki, kurator licznych wystaw, redaktor portalu fototapeta.art.pl, Chris Niedenthal – jeden z najbardziej znanych fotografów europejskich, laureat nagrody World Press Photo, Beata Łyżwa-Sokół – kierująca działem foto w Gazecie Wyborczej, reporter i artysta-fotograf Mikołaj Grynberg, Filip Siemaszko – kontynuator rodzinnych tradycji fotograficznych, Adam Erdheim – fotograf oraz popularyzator idei fotomaratonu w Polsce, fotografka Larissa Baldovin oraz Tomasz Lec – grafik i architekt, autor okładek do książek i plakatów.

Więcej informacji: warszawa.naszemiasto.pl/warszawski-maraton-fotograficzny-2022-za-nami-poznalismy/ar/c13-9042033