Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Studenci szkoły aktorskiej SPOT reprezentują Polskę w Mistrzostwach Świata Szermierki Artystycznej – 16-20 sierpnia 2012, Cascais, Portugalia - KSA

Słuchacze i absolwenci szkoły aktorskiej  SPOT www.ksa.edu.pl , będą reprezentować Polskę na  Mistrzostwach Świata Szermierki Artystycznej –  World Stage Fencing Championship   w Portugalii www.wsfc2012.org W Mistrzostwach biorą udział  przedstawiciele krajów całego świata, między innymi z Niemiec, Anglii, Francji, Rosji, USA, Szwajcarii, Portugalii  i dalekich Chin. Zawody odbywają się raz na cztery lata od 1996 roku. Pierwsza edycja odbyła się w Lizbonie, następnie Vichy (2000), Sables d’ Olonne (2004) i San Marino ( 2008).
Mistrzostwa są zorganizowane przez Międzynarodowa Akademię Broni oraz Ministerstwo Sportu Portugalii.

W tym roku po raz pierwszy na zawodach pojawi się polska reprezentacja. Drużyna SPOT składa się z sześciu osób, które podczas wielogodzinnych treningów  pod okiem, fechtmistrza „ Maitre D’ Armes” Mateusza Berkowicza,  www.sfmb.eu , przygotowała się do udziału w pojedynkach.  Pojedynki jako jedna z kategorii Mistrzostw będą , stylizowane zgodnie z epoką, średniowiecze, renesans, barok. Słuchacze zaprezentują również inscenizację pojedynku samurajów. Wcielą  się w postacie z  epoki by oddać ducha, i zawalczyć na śmierć i życie.  Szermierka teatralna to sport wyrazu artystycznego, w którym oceniane są nie tylko możliwości fizyczne zawodników, ale również finezja ich prezentacji z towarzyszeniem muzyki, aranżacja sceny, dobór kostiumów oraz scenariusz i gra aktorska.

[youtube=http://www.youtube.com/watch?v=isKoTI_CmwQ]

Call Now ButtonZadzwoń teraz