Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Spektakle dyplomowe Szkoły Aktorskiej SPOT - to już jutro! - KSA

Spektakle dyplomowe Szkoły Aktorskiej SPOT – to już jutro!

Spektakle dyplomowe Szkoły Aktorskiej SPOT będą odbywały się w dniach 3-18 czerwca 2017 r. WSTĘP WOLNY!

W najbliższą sobotę, 3 czerwca odbędą się pierwsze spektakle dyplomowe naszych młodych aktorów ze Szkoły Aktorskiej SPOT. Na deskach sceny Dekerta 10 zobaczymy:

Monodram dyplomowy Wiktorii Marcinkiewicz „Panna Nikt” – godz. 17:00
Powieść Tomasza Tryzny „Panna Nikt” to historia piętnastoletniej Marysi Kawczak, która przeprowadza się z biednej, dolnośląskiej wioski do Wałbrzycha, gdzie, w nowej klasie, poznaje artystkę Kasię oraz rozpieszczoną i bogatą Ewę. Obie dziewczyny wprowadzają Marysię w niebezpieczny świat, któremu piętnastolatka próbuje dorównać, tym samym zatracając swoją tożsamość. Marysia staje się elementem gry psychologicznej, o której nie ma pojęcia. Czy uda jej się odzyskać siebie?
Zapraszam na mój monodram – niezwykłą podróż w głąb duszy.


Spektakl dyplomowy „Płatonow” na podstawie dramatu A. Czechowa – godz. 19:00
Czy można być nieszczęśliwym, mając szczęście, którego pragnie każdy mężczyzna? Kobiety. Obecne w życiu Michała Płatonowa od zawsze i zawsze tak od siebie różne. Piękne, inteligentne, silne, słabe, kobiety sukcesu i zdane na mężczyznę. Płatonow zaczyna swoją podróż niewinnie, bez ryzyka, jednak im dalej, tym fale stają się wyższe i jak szybko się okaże Michał nie jest stabilnym okrętem, lecz łódką na morzu kobiecości. Kto w tej rozgrywce wyjdzie zwycięsko? kto zdobędzie swoje upragnione szczęście? Dla kogo fortuna będzie przychylna?
Zapraszamy na przewrotny spektakl, tak jak przewrotne są ludzkie emocje i relacje damsko – męskie.

Spektakl dyplomowy ,,Wujaszek Wania”- godz. 20:00
Jednostajne życie w prowincjonalnym majątku przerywa przyjazd profesora Sieriebriakowa oraz jego młodej, pięknej żony. Pod wpływem tego zdarzenia rozpoczyna się subtelna gra prawdy i fałszu, podszyta typowymi dla Czechowa namiętnościami: pożądaniem, nadzieją, bólem niespełnienia, a nade wszystko – miłością i pragnieniem odmiany swojego losu.
Naprzemiennie śmieszna i straszna opowieść jest okazją do przejęcia się losem „człowieka zbędnego”, a także do spojrzenia na nas samych, podlegających codziennym presjom i życiowym dążeniom.

Zapraszamy do zagłębienia się razem z nami w ten refleksyjny (i zupełnie inny od naszego codziennego) świat, w dniach:
– 3.06 godz. 20:00
– 4.06 godz. 20:30
– 16.06 godz. 22:30

reż.: Maciej Luśnia
w rolach głównych :
Arkadiusz Grzech, Aleksandra Mrowczyk, Piotr Abłasewicz, Magdalena Furmanek, Bartosz Rokita

 

Spektakl dyplomowy „Greta” – godz. 21:30
„Trzynaście zabójstw jednej wieśniaczki. To przeraża. I ta metodyczność…” mówi adwokat Grety przekonany o beznadziejności sprawy, którą prowadzi. Ale czy na pewno Greta zamordowała? Czy dowody są rzeczywiście niezbite? Czy prosta, bogobojna dziewczyna byłaby zdolna do morderstwa? Przed pierwszą sceną dramatu autor dopisał krótką informację: „Dramat ten pisałem w oparciu o prawdziwe wydarzenie, zwane „pogrzebem francuskiej toksykologii kryminalnej”. Postacie i nazwiska są fikcyjne”.

Zapraszamy serdecznie na spektakl dyplomowy „Greta” na podstawie „Dulle Griet. Dramatu w tylu częściach, ile ich istotnie potrzeba” Stanisława Grochowiaka

W dniach:
3.06 (sobota) godz. 21:30
4.06 (niedziela) godz. 18:00
Scena ul. Dekerta 10.

Reżyseria – Jan Korwin-Kochanowski
Obsada:
GRETA – Paulina Knap
PANI PROKURATOR – Wiktoria Marcinkiewicz
POLICJANT – Arkadiusz Grzech
ADWOKAT – Piotr Abłasewicz
BAKST (psychiatra) – Bartosz Rokita
GRABARZ – Jakub Sporek
KOBIETA W WIĘZIENIU I – Magdalena Furmanek
KOBIETA W WIĘZIENIU II – Aleksandra Mrowczyk
KOBIETA W WIĘZIENIU III – Patrycja Rzepiela

Call Now ButtonZadzwoń teraz