Absolwentki SAPU w konkursie Łódź Young Fashion 2017! - KSA Absolwentki SAPU w konkursie Łódź Young Fashion 2017! - KSA
Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Absolwentki SAPU w konkursie Łódź Young Fashion 2017! - KSA

Absolwentki SAPU w konkursie Łódź Young Fashion 2017!

Kinga Kasińska oraz Sandra Stachura, absolwentki Szkoły Artystycznego Projektowania Ubioru zakwalifikowały się do finału międzynarodowego konkursu Łódź Young Fashion 2017. Zobaczcie relację z wydarzenia.

Gala finałowa odbyła się 21 października br. w Centrum Promocji Mody ASP w Łodzi. W jury znaleźli się: japońska projektantka Junko Koshino, dyrektor Francuskiego Instytutu Mody Sylvie Ebel, polska top modelka Monika „Jac” Jagaciak, Dawid Tomaszewski, Tomasz Ossoliński, duet MMC – Ilona Majer i Rafał Michalak – czy Katarzyna Sokołowska. Nagroda główna powędrowała do Chen Zhi – projektantki z Chin, jednak wszyscy projektanci zakwalifikowani do finału wzbudzili ogromne wrażenie jury.

Przeczytajcie więcej: http://lodzyoungfashion.com/Main/Artykul/final-loacutedz-young-fashion-award-2017

 

Kolekcja Kingi Kasińskiej:

 

STILL LIFE

Inspiracją kolekcji jest twórczość Georgesa Braquea oraz produkcja filmowa Olivera Stone’a z lat 90tych „Natural Born Killers”. W kolekcji można znaleźć geometryczne uproszczenia elementów kompozycji, które na sylwetce przejawiają się lekkim zaburzeniem proporcji. Autorskie obuwie.

 


Kolekcja Sandry Stachury:

 

DEEP SPACE

To kolekcja dyplomowa Sandry Stachury, laureatki wyróżnienia jury konkursu Cracow Fashion Awards 2017. Ubrania i buty zostały ręcznie wykonane z wykorzystaniem niestandardowych materiałów,  druku 3D oraz światłowodów. Całość została zamknięta w futurystycznej formie, która nawiązuje do flory oceanu. Sandra Stachura jest absolwentką Szkoły Artystycznego Projektowania Ubioru w Krakowie. W swoich projektach skupia się na odkrywaniu nowych tropów w modzie i tworzeniu nowoczesnych, wielowymiarowych projektów na styku mody, rzeźby i architektury.