Międzynarodowe Mistrzostwa w szyciu | Cracow Fashion Week 2024 - KSA

Międzynarodowe Mistrzostwa w szyciu | Cracow Fashion Week 2024

Jednym z wydarzeń towarzyszących Cracow Fashion Week 2024 były Międzynarodowe Mistrzostwa w szyciu. W tym roku do konkursu przystąpiło 29 uczniów ze szkół średnich z Polski, Czech i Ukrainy. Wydarzenie zostało zorganizowane we współpracy z firmą Strima oraz LPP.

Każdy z uczestników miał za zadanie uszyć sukienkę w przeciągu 5 godzin. Na zwycięzców czekały atrakcyjne nagrody. Wśród nich znalazły się m.in. bezpłatny semestr nauki w Szkole Artystycznego Projektowania Ubioru SAPU, udział w kursie konstrukcji oraz w wybranych warsztatach Krakowskich Szkół Artystycznych. Wyróżnienia przyznały również partnerskie firmy, LPP oraz Strima. Maszyny marki TEXI stanowiły niezastąpione narzędzie podczas wydarzenia, umożliwiając uczestnikom osiągnięcie mistrzowskiej precyzji i jakości.

Pierwsze miejsce zajęła Joanna Zacny z Bielskiej Szkoły Przemysłowej. Nagrody i wyróżnienia trafiły również do Pauliny Maślanki (Zespół Szkół Budowlano-Drzewnych im. Armii Krajowej w Żywcu), Urszuli Michalak (Zespół Szkół Usługowych w Ostrowie), Kingi Dereń (Zespół Szkół Gospodarczych im. Mikołaja Spytka Ligęzy w Rzeszowie), Karoliny Kmieć (Centrum Kształcenia Zawodowego w Kielcach), Pauliny Kamrowskiej  (Zespół Szkół Kreowania Wizerunku w Gdańsku).

Gratulujemy wszystkim uczestnikom i laureatom Mistrzostw Szycia za wzięcie udziału w XI edycji wydarzenia!

W Mistrzostwach w szyciu w Krakowskich Szkołach Artystycznych wzięły udział:

• Zespół Szkół Przemysłu Mody i Reklamy im. W.S.Reymonta w Częstochowie
  • ZS nr 1  im. Władysława Orkana w Nowym Targu
  • Zespół Szkół Administracyjno-Ekonomicznych i Ogólnokształcących w Bytomiu
  • Bielska Szkoła Przemysłowa
  • Zespół Szkół Usługowych w Ostrowie Wielkopolskim
  • Technikum nr 7 Projektowania i Stylizacji Ubioru w Sosnowcu
  • Zespół Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich im. Marii Skłodowskiej – Curie w Grudziądzu
  • Zespół Szkół Usługowo – Gospodarczych w Pleszewie
  • Zespół Szkół Gospodarczych im.Mikołaja Spytka Ligęzy w Rzeszowie
  • Prywatne Technikum „AWANS” w Kielcach
  • Zespół Szkół Zawodowych Nr1 im Jana Pawła II w Dębicy