Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Odkryj pasję do projektowania wnętrz razem z SWP! - KSA

Odkryj pasję do projektowania wnętrz razem z SWP!

Szkoła Wnętrz i Przestrzeni SWP to jeden z kierunków w Krakowskich Szkołach Artystycznych. Szkoła oferuje kompleksowe przygotowanie do pracy jako projektant wnętrz, czego nie gwarantują pojedyncze kursy. Program SWP pozwala na stworzenie profesjonalnego portfolio, otwierającego drzwi do pracy w biurach architektonicznych i firmach deweloperskich oraz umożliwiającego założenie własnej firmy. W ciągu dwóch lat nauki zdobędziesz ceniony na rynku pracy dyplom z tytułem Projektant i Dekorator Wnętrz.

Praca dyplomowa Victorii Jaskierski

 

Nauka odbywa się w trybie stacjonarnym (dziennie / zaocznie) w głównej siedzibie KSA przy ul. Zamoyskiego 52 w Krakowie. Szkoła Wnętrz i Przestrzeni SWP jest zarejestrowana w Centrum Edukacji Artystycznej w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

Program

Zróżnicowany program nauczania, dostosowany do aktualnych wymagań rynku przygotowuje słuchaczy do profesjonalnego wykonywania zawodu. W SWP zdobędziesz solidne podstawy techniczne z zakresu projektowania i budownictwa. Nauczysz się rysunku odręcznego, architektonicznego, kompozycji i perspektywy. Poznasz tajniki UX we wnętrzach, trendy obowiązujące w branży, koncepcje budynków zeroemisyjnych oraz inteligentnych domów. W trakcie nauki słuchacze SWP pracują na programach, takich jak SketchUp, Enscape dla SketchUp oraz Lay Out dla SketchUp. Dodatkowo Szkoła zapewnia program SketchUp PRO/PL po atrakcyjnej cenie dla swoich słuchaczy oraz darmowy dostęp do AutoCAD.

Pracownia – Upcycling

 

Dużym urozmaiceniem procesu kształcenia są szkolenia, które na zaproszenie Szkoły realizują specjaliści z firm zajmujących się projektowaniem mebli i wyposażenia wnętrz. Ponadto, każdego roku słuchacze SWP mają możliwość uczestniczenia we włoskich targach – Salone del Mobile w Mediolanie, które uważane są za czołowe wydarzenie w świecie projektowania wnętrz i designu na świecie.

Szkoła Wnętrz i Przestrzeni jest również organizatorem wyjątkowego eventu – Zaprojektowanych – Krakowskich Spotkań z Dizajnem. To coroczna impreza odbywająca się w Krakowie od 2014 r., która skupia wokół siebie pasjonatów dobrego dizajnu, sztuki i wzornictwa.

Zaprojektowani 2023

 

Dzięki wysokiemu poziomowi nauczania, Szkoła Wnętrz i Przestrzeni stanowi doskonałą alternatywę dla tradycyjnych studiów z zakresu projektowania wnętrz. Osoby posiadające wyższe wykształcenie lub studiujące równolegle na innych uczelniach, w tym również artystycznych, często wybierają SWP jako miejsce doskonalenia zawodowego w formie studiów podyplomowych.

Projekt dyplomowy: Zuzanna Gulińska

 

Kadra Szkoły Wnętrz i Przestrzeni to aktywni zawodowo projektanci, utalentowani artyści oraz doświadczeni pedagodzy posiadający liczne tytuły naukowe. Pod ich czujnym okiem młodzi projektanci przygotowują projekty dyplomowe oraz profesjonalne portfolio, które gwarantują im sukces na rynku pracy. Absolwenci SWP znajdują zatrudnienie w biurach architektonicznych, firmach deweloperskich i u dużych dystrybutorów elementów wyposażenia wnętrz. Również wielu z nich zakłada własne pracownie projektowe.

Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółowymi informacjami dotyczącymi programu nauczania oraz rekrutacji na stronie: www.ksa.edu.pl/szkola-architektura-wnetrz

 

Zadzwoń teraz