Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Łucja Wojtala

Łucja Wojtala to projektantka ubioru, która jest trzecim pokoleniem w swojej rodzinie, zajmującym się dzianiną. Najbardziej lubi projektować żakardy, które są jej znakiem rozpoznawczym. Korzystając z potencjału jaki daje jej rodzinna dziewiarnia i szwalnia tworzy własne kolekcje pod marka „Łucja Wojtala”. Równolegle zdobyła doświadczenie w komercyjnym rynku współpracując jako starszy projektant z dużą polską firmą odzieżową. Łucja jest także jurorką w pokazie dyplomowym SAPU i konkursie Cracow Fashion Awards.

Pierwsze lata po studiach w SAPU przyniosły jej sukcesy w wielu konkursach w Polsce, jednak przełomem w jej karierze okazało się wyróżnienie w International Talent Support, które zapewniło Łucji staż u Johna Galliano w jego Paryskim atelier. Po tym okresie praca nad własną marką nabrała tempa. Łucja zaczęła sprowadzać przędze z Włoch, wspólnie z fachowcami ze swojej szwalni doprowadziła do perfekcji wykonanie, oraz opracowała program krótkich serii. Promując swoje kolekcje brała udział w wielu targach w całej Europie, najważniejsze z nich to: Bread & Butter w Barcelonie, CPD w Duseldorfie oraz Euro Fashion Week w Berlinie. Za jej nietypowe podejście do dzianiny i ferie kolorów, które łączy w swoich kreacjach, pokochały ją już klientki z Francji, Włoch, Hiszpanii, Niemiec i Austrii.

tekst via fb

Łucja Wojtala SAPU Łucja Wojtala SAPU (1) Łucja Wojtala SAPU (2) Łucja Wojtala SAPU (3) Łucja Wojtala SAPU (4) Łucja Wojtala SAPU (5)

Call Now ButtonZadzwoń teraz