Iga Drobisz - fotograf, laureatka PTS (Polska, Niemcy) - KSA

Iga Drobisz – fotograf, laureatka PTS (Polska, Niemcy)

Przedstawiamy sylwetkę Igi Drobisz, zwyciężczyni pierwszej edycji Polish Talent Support w kategorii Fotografia.

Iga Drobisz urodziła się w 1991 r. w Białymstoku, ale aktualnie mieszka w Berlinie.

Ma na swoim koncie wiele publikacji w polskich i zagranicznych magazynach: Rolling Stone Magazine, i-D UK, L’Officiel, ELLE Man, Oyster, Highsnobiety, Stern, Metal, INDIE, Contributor, 032c, Women’s Health.

Fotografowała m.in. Kali Uchis, Q-tip, Jack White, Anna Ermakova, Christine Sun Kim, Nick Murphy, Clemens Schick, DJ Koze, Ry X, Busta Rhymes

W 2016 r. została laureatką konkursu organizowanego przez Krakowskie Szkoły Artystyczne – Polish Talent Support.

W ramach nagrody wzięła udział w międzynarodowej wystawie fotografii FOCUS ON FASHION zorganizowanej w ramach Cracow Fashion Week w Forum Przestrzenie.

Fotorelacja z wernisażu wystawy FOCUS ON FASHION

Polish Talent Support to projekt skierowany do młodych artystów polskiego pochodzenia zainteresowanych modą, fotografią, aktorstwem, tańcem oraz wnętrzami.

Celem projektu jest wsparcie rozwoju kariery zawodowej młodych projektantów mody, aktorów, fotografów, tancerzy oraz projektantów wnętrz. Dzięki temu pragniemy stworzyć płaszczyznę dla wymiany cennych doświadczeń z przedstawicielami Polonii na całym świecie.

Twórcą projektu są Krakowskie Szkoły Artystyczne, placówka edukacyjna z 30-letnią historią, która może się pochwalić licznymi sukcesami na arenie międzynarodowej. Od 9 lat organizuje największe wydarzenie na modowej mapie Krakowa – Cracow Fashion Week.

Polish Talent Support is a new project addressed to young Polish artists permanently living abroad who work in the field of fashion, photography and acting.

The project has been created and is executed at the Cracow School of Art and Fashion Design, educational institution with 20 years of history and many international successes in fashion design, photography, drama and interior design. Since 2009 Cracow School of Art and Fashion Design has been organizing the Cracow Fashion Week.

Polish Talent Support aims at promoting and supporting Polish fashion, photography and acting talents, both already widely recognized as well as new artists on the international scene. We want to promote young artists living and working abroad.

We hope that in this way we will manage to convince some of them to come back to Poland and at the same time show how many creative artists of Polish origin we have around the World.