Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

ETNO SHOW UKRAINE | Ukraińscy projektanci w Krakowie! - KSA

ETNO SHOW UKRAINE | Ukraińscy projektanci w Krakowie!

Zapraszamy na wyjątkowe wydarzenie, ETNO SHOW UKRAINE, które odbędzie się już 16-18 grudnia w Pałacu Krzysztofory w Krakowie.

ETNO SHOW UKRAINE to impreza promująca ukraińskich projektantów i rzemieślników. Wydarzenie będzie okazją do zobaczenia projektów ukraińskich artystów oraz licytacji pięknych ubrań i przedmiotów.

etno-show

Do Krakowa przybędą projektanci m. in. z Kijowa, Iwano-Frankiwskа, Odessy, Lwowa, Zaporoża, Mikołajówа, Charkówа, Kostiantynówky, Bohusławky. Pojawią się również artyści tworzący ubrania, biżuterię oraz naczynia. Część z nich pracuje za granicą, większość została w Ukrainie.

Akcja ma na celu wsparcie szpitali w Zaporożu oraz ukraińskiej armii. Podczas Etno Show Ukraine kupimy również fantastyczne stroje i biżuterię.

Podczas pokazów 16 i 17 grudnia 2022 r. obejrzymy dzieła 15 ukraińskich projektantów, m.in. z Kijowa, Iwano-Frankiwskа, Odessy, Lwowa, Zaporoża – głównie ubrania z haftami, wyszywankami, w etnostylu. Więcej informacji znajduje się na stronie: https://bit.ly/3V6Vwro

Oprócz designerów przyjedzie także 15 rzemieślników. Na stoiskach na parterze Pałacu Krzysztofory od godz. 11.00 do 20.00, 16-17-18 grudnia 2022, będzie można kupić m.in. haftowane sukienki, bluzki, torby z naszywkami i nadrukami, naszyjniki, bransoletki – tradycyjne ukraińskie wyroby.

Na tym atrakcji nie koniec – 18 grudnia 2022 r. podczas Etno Show Ukraine zaplanowano warsztaty z marketingu organizowane w ramach komunikacji kulturowej (w godz. 12.00 – 18.00) dzięki projektowi „Ukrainka w Polsce” przy wsparciu Fundacji Ukraina oraz dofinansowaniu z programu grantowego „Cześć Dziewczyny” Kulczyk Foundation.

Dodatkowo 16 grudnia, od godz. 16.00 na krakowskim Rynku wystąpią ukraińskie zespoły muzyczne i taneczne. Wesprzyj Ukraiński projekt!  www.instagram.com/etno_show_ukraine/

 

Organizatorzy projektu artystycznego „ETNO SHOW UKRAINE”:

  • Organizacja publiczna „Art Center „Arte”, m. Lwów, Ukraina
  • Fundacja Widowisk Masowych, m. Kraków, Polska
  • Studio twórcze „DIVach”, m. Lwów, Ukraina

Wydarzenie odbędzie się przy wsparciu:

  • Honorowym wsparciu Prezydenta Miasta Krakowa;
  • Działu kultury, narodowości i religii lwowskiej wojskowej administracji
  • Krakowskich Szkół Artystycznych

 

FB event: „ETNO SHOW UKRAINE” – Рokaz kolekcji etnicznych współczesnych projektantów ukraińskich
www.facebook.com/events/661837228680587?active_tab=about

Bilety można kupić na stronie https://bit.ly/3V6Vwro.
Rezerwacja https://etnoshowuk.customer.smartsender.eu/lp/yZvI1Ytf (ukraiński bot)

Call Now ButtonZadzwoń teraz