Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Artystyczna fala w Krakowie - KSA

Artystyczna fala w Krakowie

Ostatnie dni czerwca upłyną pod znakiem wezbranej fali działań młodych twórców uczących się w Krakowskich Szkołach Artystycznych. Mieszkańcy Krakowa mogą bezpłatnie zobaczyć pokazy mody, spektakle aktorskie i choreograficzne oraz liczne wystawy artystycznej fotografii, a także posłuchać francuskich piosenek.

Etiudy Szkoły Choreografii oraz pokaz projektów semestralnych SAPU

Już w sobotę, 26 maja, w Nowohuckim Centrum Kultury odbędzie się wiele kreatywnych wydarzeń. Będą one transmitowane na żywo na kanale Krakowskich Szkół Artystycznych na Youtube. Zobaczymy kompozycje taneczne, czyli etiudy dyplomowe Szkoły Choreografii (pod kierownictwem Justyny Kaczmarskiej i Anny Komosy) oraz Szkoły Aktorskiej SPOT (pod opieką pedagogiczną Tomasza Gołębiowskiego, godz. 11:45 – 15:00).

 

szkoła choreografii, szkoła tańca

 

Następnie swoje semestralne projekty zaprezentują studenci Szkoły Artystycznego Projektowania Ubioru. Stworzyli oni m.in. niezwykle ciekawe, artystyczne kreacje, niektóre w duchu zero waste, nawiązujące do strojów używanych w wiekach od XV do XIX (godz.16:00 – 17:30). Projekty zostały przygotowane pod okiem wykładowców SAPU – Anny Niemczyk, Marty Dubanowicz i Katarzyny Zajączkowskiej.

 

pokaz semestralny, szkoła mody

 

Natomiast o godz. 20:30 czeka nas prawdziwa uczta wokalna w klimacie francuskim – spektakl „La Boheme” w wykonaniu absolwentów Szkoły Aktorskiej SPOT, pod kierownictwem artystycznym Anny Dijuk-Bujok. Muzyczny wieczór wypełnią dźwięki znanych piosenek znad Sekwany oraz tradycyjnych utworów odzwierciedlających dawną, celtycką przeszłość kultury frankofońskiej.

 

Wystawy dyplomowe SKF

Absolwenci Szkoły Kreatywnej Fotografii dosłownie opanowali Kraków prezentując swoje zdjęcia. W ramach cyklu „Indywidualne 2021” odbywa się kilkadziesiąt wystaw zlokalizowanych w wielu miejscach – w galeriach, teatrach, kawiarniach i klubach. Taka koncepcja sprawia, że oglądanie zdjęć łączy się z miejską przygodą i odkrywaniem nowych przestrzeni dla sztuki. Zdjęcia wykonane przez absolwentów Szkoły Kreatywnej Fotografii prezentują różnorodność tematów i technik – od klasycznej, czarno-białej fotografii, po fotografię eksperymentalną, inscenizowaną, akty, reportaże, emulsje i gumę chromianową – technikę niezwykle ciekawą od strony formalnej, zbliżającą fotografię do serigrafii. Na wszystkie wernisaże wstęp jest bezpłatny.

 

wystawy dyplomowe, szkoła fotografii

 

Niezwykle ciekawie prezentuje się zwłaszcza seria zdjęć wykonana przez pochodzącą ze Szwecji Petronellę Dahl. Fotografie, zatytułowane „Dystopian Sea”, zostały umieszczone w przestrzeni Krakowa, na Bulwarze Kurlandzkim przy Wiśle, w okolicy ul. Rybaki. Metaforyczne kadry nawiązują do wspomnień absolwentki SKF z czasów dzieciństwa oraz poczucia paranoi, która towarzyszyła nam m.in. w ostatnich miesiącach z powodu pandemii.

 

Spektakle Szkoły Aktorskiej SPOT

Trwają również spektakle dyplomowe Szkoły Aktorskiej SPOT. Są one spotkaniem młodych talentów z tekstami takich mistrzów, jak Gombrowicz, Różewicz, Zapolska czy Zelenka. Kilkadziesiąt realizacji zostało przygotowanych pod okiem znakomitych artystów, a zarazem wykładowców SPOT – Renaty Furdyny, Kingi Kowalskiej oraz Piotra Urbaniaka. Zobaczyć je można na Scenie Dekerta 10 w Krakowie, wstęp wolny.

 

szkoła aktorska, dyplomy

 

Wystawa końcoworoczna

Zapraszamy również na wystawę końcoworoczną Krakowskich Szkół Artystycznych, która odbędzie się 24 czerwca o godz. 17 przy ul. Zamoyskiego 52 w Krakowie. Zobaczyć będzie można prace z fotografii, projektowania mody, architektury wnętrz i dizajnu.

 

wystawa końcoworoczna

 

Pełna lista wydarzeń na blogu www.ksa.edu.pl

 

Call Now ButtonZadzwoń teraz