Młodzi projektanci z całej Polski na pokazie HI!FASHION - KSA

Młodzi projektanci z całej Polski na pokazie HI!FASHION

Szkoła Artystycznego Projektowania Ubioru SAPU zaprosiła do udziału w pokazie semestralnym Hi!Fashion uczniów z liceów plastycznych i techników odzieżowych z całej Polski.

Dzięki temu mieli oni możliwość doświadczenia udziału w profesjonalnym pokazie mody na wielkiej scenie, a także mogli zaprezentować swoje autorskie mini kolekcje złożone z 2 sylwetek. Pokaz był transmitowany na Youtube Krakowskich Szkół Artystycznych. Stroje prezentowały modelki agencji Reklamex.

Do udziału w pokazie zostały zakwalifikowane następujące osoby:

• Kinga Żrółka Liceum Sztuk Plastycznych w Wodzisławiu Śląskim
  • Marta Voznenko Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Biłgoraju
  • Sophie Safinowska Zespół Państwowych Szkół Plastycznych w Łodzi
  • Paulina Petryna Zespół Szkół Ekonomicznych w Dąbrowie Górniczej
  • Karolina Pańczak Zespół Szkół Gospodarczych w Rzeszowie
  • Małgorzata Tomaszewska Zespół Szkół Kreowania Wizerunku w Gdańsku
  • Zofia Krupa Liceum Sztuk Plastycznych Animator w Gliwicach
  • Anna Podolak Zespół Szkół Innowacyjnych w Jarosławiu
  • Gabriel Gutowski Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Zduńskiej Woli
  • Zuzanna Russek i Nadia Karolewska Zespół Szkół Usługowych Ostrów Wielkopolski

Zdjęcia: Anna Zborowska

Hi!Fashion

26 czerwca na scenie Nowohuckiego Centrum Kultury wystąpili niezwykle zdolni studenci Krakowskich Szkół Artystycznych – projektanci mody ze Szkoły Artystycznego Projektowania Ubioru SAPU. W programie znalazły się także pokazy młodych talentów uczących się w liceach plastycznych i szkołach odzieżowych z całej Polski.

Studenci 1 i 2 roku SAPU zaprezentowali mini kolekcje stworzone w czasie zajęć prowadzonych w Szkole. 1 rok SAPU pokazał ubiory o spektakularnym, rzeźbiarskim charakterze, posiadające wymiar artystyczny i stworzone z surowej tkaniny bawełnianej. Studenci 2 roku SAPU stworzyli sylwetki damskie lub męskie nawiązujące do określonego okresu historycznego (przedział czasowy od XV w. do XIX w.).

Modelki: Agencja Reklamex

Live streaming: https://www.youtube.com/watch?v=LBnQlb2nr2s