Laboratorium Mody 2017 - fotorelacja (część II) - KSA

Laboratorium Mody 2017 – fotorelacja (część II)

Projekty studentów drugiego roku Szkoły Artystycznego Projektowania Ubioru zaprezentowane podczas Laboratorium Mody 2017 oraz kolekcja Anny Nawrockiej i Beaty Piecząki „Shadows”.

Młodzi projektanci ze Szkoły Artystycznego Projektowania Ubioru zaprezentowali swe projekty, które jednocześnie były ich własną interpretacją twórczości Stanisława Wyspiańskiego. Prócz tego zobaczyliśmy nową kolekcję tegorocznych absolwentek SAPU, Anny Nawrockiej oraz Beaty Piecząki, „Shadows”.

„Główną inspiracją kolekcji są przenikające się cienie, zdjęcia rentgenowskie roślin oraz mroczny street wear japoński czerpiący z historii ubioru.
Chcieliśmy otrzymać efekt przenikania, transparentności, nakładania się na siebie warstw stąd też ograniczona kolorystyka.
Zderzyliśmy nowoczesne materiały strukturalne z „tradycyjnymi” tkaninami. Kolekcja wykończona jest charakterystyczną falowaną taśmą, rypsem i haftami wykonanymi w japońskiej technice kanzashi.”

Pokaz odbył się 10 czerwca 2017 r. w hotelu Novotel Krakow City West przy ul. Armii Krajowej 11.

Pierwsza część pokazu: www.ksa.edu.pl/aktualnosci/laboratorium-mody-2017-czesc.html

Fot. Anna Zborowska