Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Letnie Targi Trendów Jubilerskich i Zegarkowych Jubinale 2012 - KSA

Jubinale – najmłodsza platforma targowa branży jubilerskiej w Polsce z roku na rok umacnia swoją pozycję na rynku, a charakterystyczny zielony smok to logo rozpoznawalne nie tylko w Polsce. Siłą targów jest doskonałe połączenie miejsca i czasu. Kraków to znana na całym świecie kulturalna stolica Polski, która słynie z ilości działań artystycznych i turystycznych atrakcji. Dzięki swojemu położeniu miasto jest doskonale skomunikowane zarówno z zachodem Europy, jak i jej południową częścią i samo jest doskonale rozpoznawalną marką.

Letnie Targi Trendów Jubilerskich i Zegarkowych Jubinale już po raz piąty gościć będą w Krakowie, tym razem w terminie 17 – 19 maja. Pod znakiem zielonego smoka – charakterystycznego logo targów – spotka się ponad 120 wystawców reprezentujących cały sektor jubilerski: biżuterię srebrną i złotą, z kamieniami jubilerskimi, bursztynową, modową i wyjątkowo liczną w tym roku ofertę biżuterii projektanckiej.

W ramach Trendów Projektantów swoje prace na promocyjnym stoisku zaprezentuje Trend Skaut Polskiej Biżuterii. Ta platforma, przeznaczona dla młodych i wyróżniających się twórców zapoczątkowana na pierwszej edycji targów ma na celu wspieranie i promocję młodego talentu w dziedzinie projektowania biżuterii.  W tym roku tytułem Trend Skauta uhonorowana została Martyna Tejwan, absolwentka prywatnej szkoły jubilerskiej „Wytwórnia Antidotum”, a na co dzień architekt.

Poza znaną platformą z biżuterią artystyczną – Trendy Projektantów – pojawi się także nowość: swoje prace pod patronatem Stowarzyszenia Twórców Form Złotniczych pokazywać będą jego członkowie (na osobnej wyspie wystawienniczej).

W Krakowie zaprezentują oni także wystawę „Z Archiwum XX”, przygotowaną z okazji 20-lecia istnienia Stowarzyszenia i dokumentującą ostatnie 20 lat złotnictwa w Polsce oraz ukazującą zachodzące w nim zmiany. Wystawy designu i biżuterii pokażą także Wytwórnia Antidotum, która zaprezentuje prace z polsko-włoskiego projektu Fresh Metal, zaś Galeria Sztuki z Legnicy tradycyjnie pokaże ekspozycję z międzynarodowej imprezy Legnicki Festiwal Srebra.

Wytwórnia Antidotum przygotowała także dla chętnych warsztaty biżuteryjne – w tym roku pod okiem specjalistów ze szkoły nauczyć się będzie można wykorzystania technik tkackich w biżuterii.

Na stoisku Stowarzyszenia Rzeczoznawców Jubilerskich będzie można zasięgnąć porady odnośnie renowacji i napraw biżuterii, jej wyceny oraz oceny jakości metali i kamieni szlachetnych.

Targi są przeznaczone dla branżowych kupców i odwiedzających, wychodząc jednak naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców Krakowa i okolic organizatorzy pozostawili jeden dzień otwarty dla publiczności. Tradycyjnie jest to ostatni dzień targów – sobota, 19 maja.

Gości spoza branży zapraszamy wyłącznie w sobotę.

 

Warsztaty biżuteryjne na Jubinale
Jedną z atrakcji nadchodzących Letnich Targów Trendów Jubilerskich i Zegarkowych Jubinale 2012 będą warsztaty biżuterii w technikach tkackich. Warsztaty, otwarte dla wszystkich chętnych, poprowadzą specjaliści z Wytwórni Antidotum.

Celem warsztatów jest przybliżenie techniki wykonywania biżuterii, która wykorzystuje zasady znane z tkactwa, a przeniesione na grunt złotniczy. Efektem finalnym są kolorowe, pełna wdzięku i lekkości ozdoby.

Warsztaty będą się odbywać  17 – 18 maja (dni branżowe) w godzinach 11.00 – 17.00
Chętnych do udziału  zapraszamy do zgłaszania się mailowo na adres:
Agnieszka@jubinale.com

Po otrzymaniu zgłoszenia czekamy na Państwa w recepcji targów, w której otrzymają Państwo specjalne wejściówki uprawniające do udziału w warsztatach.


Call Now ButtonZadzwoń teraz