Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Pokaz Mody SAPU Laboratorium Mody 2016 11.06.2016 - KSA

Pokaz Mody SAPU <br> Laboratorium Mody 2016 <br> 11.06.2016
W sobotę, 11 czerwca, w Krakowie odbył się wielki pokaz modowej kreatywności. W trakcie Laboratorium Mody SAPU w Forum Przestrzenie zobaczyliśmy wiele niebalnalnych projektów.
Swoje kolekcje pokazali: Dominika Syczyńska, absolwentka SAPU i zwyciężczyni konkursu Fashion Designer Awards, studenci 1 i 2 roku Szkoły Artystycznego Projektowania Ubioru oraz projektanci z Melnicy Mody z Mińska.
1 i 2 rok Szkoły Artystycznego Projektowania Ubioru otrzymał wymagające kreatywności zadania: studenci pierwszego roku mieli wykonać ubrania z bawełnianej surówki, której prosta forma otwiera pole do szerokiej interpretacji. Natomiast drugi rok miał wykonać ubrania nawiązujące do współczesnej sztuki w myśl zasady „współcześnie sztuka nie zamyka się w jednolitych formułach.To nie tylko architektura, malarstwo, rzeźba… ale także grafika komputerowa, fotografia, film, kolaż, instalacje, happening, street-art, abstrakcja”.
Oto kolekcje zaprojektowane przez studentów 1 roku SAPU na pokaz „Laboratorium Mody 2016”, który odbył się w Forum Przestrzenie:

 

Dominika Syczyńska to niezwykle zdolna była studentka SAPU, która w tym roku odniosła duży sukces, wygrywając konkurs Fashion Designer Awards w Warszawie. W jego jury znalazły się takie osobowości świata mody, jak Tomasz Ossoliński, Lidia Kalita, Michał Szulc czy Joanna Horodyńska. Pochodząca ze Śląska projektantka pokazała w Krakowie nagrodzone sylwetki, a także kilka zupełnie nowych projektów stworzonych specjalnie na Laboratorium Mody SAPU.
fot. Jacek Kurnikowski/AKPA

fot. Jacek Kurnikowski/AKPA

 

Melnica Mody z Mińska to niezwykle ważna instytucja zajmująca się modą na Białorusi. Na specjalne zaproszeniee SAPU w Krakowie zobaczyliśmy ubrania stworzone przez kilkunastu białoruskich projektantów, którzy na ten pokaz przyjeżdżają do Polski. Mielnica Mody jest organizatorem wydarzenia, które nosi nazwę Mill of Fashion i jest najważniejszym wydarzeniem poświęconym artystycznej modzie w tym kraju.
Gośćmi specjalnymi pokazu byli: Michał Zaczyński – znakomity krytyk mody, autor bloga michalzaczynski.com.
W trakcie pokazu zobaczyliśmy także prezentację tańca artystycznego, którą wykonali studenci Szkoły Choreografii.

W Laboratorium Mody 2016 wzięło udział ok 1000 gości.

Partnerzy: Krakowskie Biuro Festiwalowe, Vianek, Fashion Style, Kuczara Manekiny, Szkoła Choreografii, Szkoła Aktorska SPOT

Patroni medialni: ESKA, Dziennik Polski, Sophisti, Lounge, Miasto Kobiet, Nasze Miasto, Kultura Online, Tuba

Wydarzenie na FB:

Fotorelacja z poprzedniej edycji Laboratorium Mody 2015 – kliknij tutaj.

 

 

 

Call Now ButtonZadzwoń teraz