Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

EMPIK w czerwcu/ June in EMPICK - KSA

JACEK PERZYŃSKI

sobota, 23  czerwca, godz. 16.00
empik*Kraków, Rynek Główny 5, 2 piętro

SMOLAR.PIŁKARZ Z CHARAKTEREM
*Życie Włodzimierza Smolarka*

Mówili że był nieprzyjemny, ale tylko dla obrońców. Mówili że był chytrym lisem, ale tylko na boisku, w polu karnym. Mówili że miał obsesję, ale tylko na punkcie futbolu. Wiedzieli na pewno, że przejdzie do legendy! Futbol miał we krwi, w genach. Zadziorność, nieustępliwość, chęć parcia do przodu i niezwykły talent zapewniły mu nieśmiertelność, a nam srebrny medal na MŚ w Hiszpanii w 1982 r. Polacy pokochali go w 1981 r., kiedy zdobył 2 bramki w meczu z NRD. Do historii przeszedł w meczu z ZSRR zaskakując zawodników Związku Radzieckiego słynnym tańcem w narożniku. Był bohaterem nie tylko dla Polaków. W dorobku miał również Puchar Niemiec wywalczony z Eintrachtem Frankfurt. Grał także w holenderskich zespołach Feyenoord Rotterdam i FC Utrecht.

Włodzimierz Smolarek to jeden z najwybitniejszych piłkarzy w historii polskiej piłki nożnej. Ceniony jest przez wszystkie pokolenia kibiców za światową klasę, niezwykłą waleczność, bojowość i ambicję. Pragnął po sobie pozostawić jakiś trwały ślad dla wszystkich, dla których dobro polskiego futbolu jest ważne. Stąd pomysł na tę książkę, na biografię Włodzimierza Smolarka, piłkarza, który widział wiele różnych rzeczy i wielu doświadczył sam. „Miałem być cukiernikiem. W to, że będę piłkarzem (podobno dobrym), w moim rodzinnym mieście *mało kto wierzył*. (…) Nigdy nie ścigałem się z końmi, w stajni w Starej Miłosnej biegałem, ale za piłką. (…) *Za granicą mogłem grać w piłkę mając już dwadzieścia lat* i będąc w Polsce zupełnie nieznanym piłkarzem. Proponowano mi pozostanie we Francji. (…) *Widzew był wyjątkowy i niepowtarzalny*, a jego drogą do sukcesów interesował się generał Wojciech Jaruzelski. (…) To *Deyna* nauczył mnie przetrzymywać *piłkę w narożniku* boiska. (…) W *Eintrachcie* zadebiutowałem razem z Andreasem *Möllerem*, który po tym meczu, rozmawiając z dziennikarzami *opowiadał więcej o mnie* niż o sobie. (…) W Holandii, gdy dowiedziałem się, że mój klub *FC Utrecht* grać będzie w pucharze z *Realem Madryt* leżałem akurat w szpitalu. W dniu meczu rano, na moją prośbę wypisano mnie ze szpitala. Zagrałem *zabandażowany i z połamanymi żebrami*. (…) W sumie całe życie uganiałem się za piłką, ale gdybym
znów miał wybierać, *niczego bym nie zmienił. Kochałem piłkę

Tribute to: Włodzimierz Smolarek (1957-2012)

[youtube=http://www.youtube.com/watch?v=-4p4467lAd0&feature=related]

WARSZTATY TWÓRCZE DLA DZIECI

niedziela, 24  czerwca, godz. 12.00
empik*Kraków, Rynek Główny 5, 2 piętro

Cykliczne warsztaty plastyczne dla najmłodszych to wspaniała okazja do
odkrywania talentów. Na zajęciach mali uczestnicy poznają nowe techniki plastyczne i uczestniczą w
kreatywnym tworzeniu sztuki.

WOKÓŁ HERITO

wtorek, 26 czerwca, godz. 17.00
empik, Kraków, Rynek Główny 5, 2 piętro

Zapraszamy na kolejne z cyklu spotkań Wokół „Herito”  – /Opowieści z krajów,
których już nie ma -/ , organizowanych we współpracy z Międzynarodowym Centrum Kultury w Krakowie.
Udział wezmą: Łukasz Galusek – redaktor prowadzący kwartalnika „Herito”, dr Monika Rydiger, dr Michał Wiśniewski. Zachęcamy na(n)ostalgiczną podróż do Europy sprzed upadku muru berlińskiego.

MCK Kraków – Herito

[youtube=http://www.youtube.com/watch?v=fqyI0p5r8EA]

TURNIEJ SCRABBLE

sobota, 30 czerwca, godz. 13.00 – 17.00
empik*Kraków, Rynek Główny 5, 2 piętro

Zapraszamy na otwarty Turniej Scrabble, jednej z najpopularniejszych gier słownych na świecie.

WSTĘP WOLNY

Call Now ButtonZadzwoń teraz