Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Cracow Fashion Awards - kolekcja Anny Siemińskiej "Sztuczna inteligencja" - KSA

Cracow Fashion Awards – kolekcja Anny Siemińskiej „Sztuczna inteligencja”

Kolekcja Anny Siemińskiej „Sztuczna inteligencja” wybiega w przyszłość. Projektantka postanowiła zastanowić się nad związkiem człowieka i sztucznej inteligencji. Kolekcja przyciąga uwagę wyborem przezroczystych materiałów oraz kosmicznych wysokich butów na platformach.

Anna Siemińska „Sztuczna inteligencja” – opis kolekcji 

„Kolekcja przedstawia szokującą, ale prawdopodobną wizję współistnienia człowieka i inteligentnej technologii w przyszłości. Kreacja umiejscowiona jest w czasie, gdy Sztuczna Inteligencja oraz jej umiejętność samodoskonalenia się, zmieniają na zawsze rolę człowieka na ziemi. To świat, w którym ludzkie ciało służy wyłącznie do fizycznego przemieszczania się technologii z miejsca na miejsce. Świat, w którym technologia podporządkowuje sobie człowieka i dostosowuje go do własnych potrzeb. To wizja, w której ludzkie ciało staje się wypełnieniem dla technologii, a urządzenia posiadają ludzi, tak jak dzisiaj ludzie posiadają urządzenia. To rzeczywistość, w której Sztuczna Inteligencja może kupić istotę ludzką na każdą okazję, w dowolnym kolorze, płci, różnych rozmiarach i w proporcji „dwa ciała w cenie jednego”… Szokujące?

Dzisiaj nasza cywilizacja zastanawia się gdzie jest granica? Co jeszcze możemy stworzyć? W świecie, w którym maszyny wykonują za nas coraz więcej czynności, szybciej analizują, są bardziej precyzyjne, komunikują się między sobą, poznają wszystkie nasze zwyczaje i zaczynają się uczyć – siebie nawzajem, nieunikniona wydaje się zamiana ról, w wyniku której człowiek straci dzisiejszą pozycję. Ta wizja, wyrażona w kolekcji poprzez futurystyczne, przestrzenne i geometryczne formy, na pierwszy rzut oka może wydawać się katastroficzna. W istocie prezentuje ewolucję. Świat nie zaczynał się od ludzi i na ludziach się nie skończy. Jesteśmy tylko częścią ekosystemu. Być może pół wieku temu, wchodzą w rolę Stwórcy, rozwijając maszyny na wzór i podobieństwo nas samych, jednocześnie eliminując ludzkie niedoskonałości – rozpoczęliśmy odważną misję samounicestwienia.”

Fot. Anna Zborowska

 


 

Organizatorzy: Szkoła Artystycznego Projektowania Ubioru, Szkoła Kreatywnej Fotografii, Reklamex, Krakowskie Szkoły Artystyczne

Projekt jest współfinansowany ze środków Miasta Krakowa

Partnerzy: Krakowskie Biuro Festiwalowe, Centrum Kongresowe ICE Kraków

Partnerzy Generalni: Galeria Kazimierz, Volvo Wadowscy

Partnerzy strategiczni: LPP, Hotel Niebieski, Hotel Novotel Kraków City West

Partnerzy: 4F, Ariadna, Jordan Group, Hotel Legend, Husqvarna Viking, Pasmanteria Krakowska, Drukarnia Leyko, Bielenda

Partnerzy merytoryczni: Fundacja Kupuj Odpowiedzialnie, Fashion Revolution Polska, Fairtrade Polska, Fu-Ku

Partnerzy organizacyjni: Nowohuckie Centrum Kultury, Slow Fashion Cafe, Forum Przestrzenie, Pauza In Garden, Kiermash, Styly, European Fashion Union, Koneser, Barbakan

Call Now ButtonZadzwoń teraz