Wystawa Borysa Makarego - Metamorfozy Denta-med 2017 - KSA

Wystawa Borysa Makarego – Metamorfozy Denta-med 2017

Fotorelacja z wernisażu wystawy fotografii Borysa Makarego, wykładowcy Krakowskich Szkół Artystycznych w ramach Cracow Fashion Week oraz akcji społecznej Metamorfozy Denta-med 2017.
Wernisaż odbył się w krakowskiej siedzibie Denta-med przy ul. Gertrudy 4.

Metamorfozy Denta-med to trwający niemalże trzy tygodnie projekt, który odmienił życie dwóm bohaterkom. Zwyciężyły one w  konkursie „Wygraj całkowitą metamorfozę i profesjonalną sesję zdjęciową” przez co otrzymały szanse całkowitej zmiany swojego dotychczasowego wyglądu. Panie Joanna Wieniawska oraz Marta Kwaśna stały się bohaterkami wernisażu Borysa Makarego i stanęły na scenie podczas Gali Cracow Fashion Awards. We współpracy przy projekcie zaangażowało się wielu znanych i cenionych specjalistów, m.in. Dr Krzysztof Gojdź – właściciel Holistic Clinic, fotograf Borys Makary, a także fryzjerzy z Salonu Maniewski.

O finale konkursu „Wygraj całkowitą metamorfozę i profesjonalną sesję zdjęciową” możecie przeczytać w Lounge Magazyn: https://issuu.com/loungemagazyn/docs/90_04.17

Fot. Joanna Żmuda

Borys Makary, fotograf urodzony w 1977 r. w Polsce. Zajmuje się fotografią konceptualną, kreacyjną, komentującą rzeczywistość. W jego projektach zauważalne jest zainteresowanie naturą człowieka, przede wszystkim kobiety. Chce uchwycić i zdefiniować kobiecość. Poszukuje interesujących i intrygujących metod obrazowania, podchodzi w nowatorski sposób nie tylko do fotografii jako medium, ale również do prezentowanych przez siebie tematów.

Z wykształcenia magister sztuk wizualnych, absolwent fotografii na Wydziale Komunikacji Multimedialnej Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu. Uczył się fotografii mody u Milesa Aldridge’a oraz w International Center of Photography w Nowym Jorku. Był asystentem fotografa mody Richarda Warrena.

Wystawiał swoje prace w Paryżu, gdzie został pokazany na wystawie FOTOFEVER w muzeum Luwr, jak i galerii NUE. Prezentowany był również na festiwalu WeArt w Barcelonie, Photo Independent w Los Angeles oraz na wielu wystawach w Polsce.

Od 2012 roku otrzymał liczne międzynarodowe nagrody na konkursach fotograficznych w USA i w Europie, w tym dwa medale na Prix de la Photographie Paris 2013 – zarówno za kampanie reklamowe, jak i projekty autorskie.