Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Współczesny El Greco - Eugenio Recuenco

Eugenio Recuenco, hiszpański fotograf, urodzony w Madrycie, to niesamowity artysta, zajmujący się fotografią inscenizacyjną. Jego prace były prezentowane w magazynach, takich jak Vogue, Madame Figaro czy Twill, a także w największych hiszpańskich galeriach.

Recuenco ukończył malarstwo na Akademii Sztuk Pięknych, które w zasadniczy sposób ukształtowało jego sposób operowania światłem. Potrafi nadać niesamowity i ekspresyjny, a jednocześnie subtelny charakter fotografowanej scenie. Jego fotografie pobudzają wyobraźnię i zapraszają do refleksji. Artysta często porównywany jest do mistrzów takich jak El Greco czy Goya, mistrzów formy i koloru.

Recuenco przede wszystkim opowiada nam niesamowite historie, które nasycone są malarstwem renesansowym, elementami fantasy, czasem nutą horroru. Każda seria to perfekcyjnie przygotowane teatralne scenerie, mistrzowska improwizacja, gdzie dopracowany jest każdy detal, a światło, którym się posługuje delikatnie wodzi wzrok odbiorcy, akcentując te najważniejsze szczegóły.

Eugenio Recuenco Eugenio Recuenco (1) Eugenio Recuenco (2) Eugenio Recuenco (3) Eugenio Recuenco (4) Eugenio Recuenco (5)

Tekst: Agnieszka Janik
Wszystkie prezentowane tutaj prace pochodzą z oficjalnej strony autora: http://www.eugeniorecuenco.com

Call Now ButtonZadzwoń teraz