Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Poland Fashion Week - Łódź 12-17.10.2010 - KSA

Kolejny polski tydzień mody rozpocznie się już za niecałe trzy tygodnie. Od 12 do 17 października w Łodzi będzie można podziwiać najnowsze kolekcje projektantów – absolwentów najważniejszych szkół projektowania ubioru w Polsce oraz gości zagranicznych. Jak zawsze SAPU ma swoją mocną reprezentację.

__________________________________________________________

Martyna Czerwińska – projektantka, właścicielka warszawskiego ministudia projektowego Mysikrólik. Ukończyła Szkołę Artystycznego Projektowania Ubioru w Krakowie. Tworzy autorskie kolekcje, biżuterię, ale także scenografie czy designerskie formy do filmów reklamowych. Ostatnie projekty Martyny Czerwińskiej to kolekcja Gold&Bold, projekt Paper Nacklace czy płaszcz z ceraty, który zdobył nagrodę podczas festiwalu Przetwory 2009.

fot. Maciej Lange

LIT Fashion – duet młodych, energetycznych projektantów, działający w Krakowie. Oboje ukończyli Liceum Sztuk Plastycznych w Radomiu a następnie przenieśli się do Krakowa gdzie Tomasz skończył Szkołę Artystycznego Projektowania Ubioru, Ligia Akademię Krakowską wydział grafiki. Połączyli siły aby projektować niepowtarzalne ubrania, łączące nowatorskie formy i autorskie grafiki zakładając sklep internetowy www.litfashion.pl a także pracownie krawiecką przy ul. karmelickiej 17/4 w Krakowie. Wspólne działania rozpoczęli od wyróżnienia w finale konkursu Off Fashion Kielce 2008. Podążając za dobrą passą zaprojektowali kolejne kolekcje na finał konkursu Warsaw Fashion Srteet 2009 i Off Fashion Kielce 2009.

EKS – to małżenstwo z rozsądku, to konfrontacja osobowości na płaszczyźnie całego procesu twórczego, którego efektem jest forma. Forma użytkowa, forma przystępna, forma kontrastu kobiecego look’u z dizajnerskim dresikiem. EKS to dwie studentki – jedna Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi, druga Szkoły Artystycznego Projektowania Ubioru w Krakowie. Kolekcja eks by eks no.1 to pierwszy większy projekt stworzony na odległośc. Obok wspólnej pracy dla EKS, każda z nas działa na indywidualnych płaszczyznach… EKS to Ewelina Klimczak i Koryl Sabina.

Call Now ButtonZadzwoń teraz