CISZA WNĘTRZA - wystawa dyplomowa Martyny Stapińskiej - KSA

CISZA WNĘTRZA – wystawa dyplomowa Martyny Stapińskiej

Zapraszamy na kolejny wernisaż wystawy z cyklu INDYWIDUALNE 2017 – CISZA WNĘTRZA. Tym razem swe zdjęcia zaprezentuje Martyna Stapińska, studentka Szkoły Kreatywnej Fotografii.

CISZA WNĘTRZA. Dlaczego?
Ten stan zazwyczaj towarzyszył Autorce przy tworzeniu tego cyklu. Cisza w jej wnętrzu. Cisza dookoła.
Tylko Ona i Przyroda.
To szczery, niezwykle emocjonalny i przemyślany cykl, ukazujący miłość oraz zrozumienie dla gór – Bieszczadów. Nie są to typowe landszafty jakby można było się spodziewać. Jak sama Autorka zaświadcza, są to „obrazy duszy tęskniącej” zapisane za pomocą aparatu fotograficznego.

Wszystkie zdjęcia zostały wykonane na terenie Bieszczadów – drugiego domu Autorki. Sięgają one również do prywatnych zapisków, które zostaną również zaprezentowane. Zapiski te wydobywają na światło dziennie wszystko to – co my zazwyczaj chcemy ukryć – nas prawdziwych.
Pomimo ciszy, jaka towarzyszyła Autorce przy tworzeniu zdjęć, w cyklu tym można odnaleźć zbiór wszelakich emocji – radości, złości, poprzez łzy i rozczarowanie. Ruch aparatu wykorzystany w tym przypadku, potrafi ukazać wszystko. Wiadomo, że nawet najpiękniejsze dla nas miejsca potrafią kojarzyć się z czymś przykrym ale i radosnym jednocześnie.
Najważniejsze dla autorki jest to, aby każdy oglądający , pomimo tego iż są to jej odczucia i myśli, odnalazł to co najważniejsze – czyli siebie.

26.05.2017–09.06.2017
Gruszka Nova, ul. Szczepańska 1
CODZIENNIE 12:00 – 22:00

Wydarzenie na FB -> http://bit.ly/Indywidualne2017MartynaStapinska

Indywidualne” to cykl wystaw dyplomowych absolwentów Szkoły Kreatywnej Fotografii (SKF). Pierwsza edycja miała miejsce w 2009 roku. Co roku w ramach Indywidualnych w różnych galeriach i kawiarniach w Krakowie odbywa się kilkadziesiąt wystaw fotograficznych, na których możemy zobaczyć prace dyplomowe absolwentów.

Zdjęcia prezentują różnorodność tematów i technik – od klasycznej, czarno-białej fotografii, po fotografię eksperymentalną, fotografię inscenizowaną, akty, reportaże, emulsje i gumę chromianową. Na wszystkie wernisaże wstęp jest bezpłatny. Co roku przyciągają one liczną publiczność.

Zdjęcia prezentowane na wystawach są starannie selekcjonowane przez promotorów, wykładowców Szkoły Kreatywnej Fotografii, artystów i czynnych fotografików m.in. przez dr Jerzego Gawła, dr Piotra Korzeniowskiego, dr Tomasza Agata Błońskiego, mgr sztuki Marzenę Kolarz, mgr sztuki Monikę Mroczkowską, mgr sztuki Piotra Białasika, mgr Łukasza Bieńska, mgr sztuki Borysa Makarego, mgr Jerzego Pireckiego, co gwarantuje znakomity poziom artystyczny prezentowanych zdjęć.

Organizatorem cyklu wystaw jest Szkoła Kreatywnej Fotografii oraz Polska Fundacja Sztuki i Mody.